İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Ramazan21, 13 saat önce yazdı:

Ankara 27.idare mahkemesi 2020/107.. E. Karar 2022/1670 İptal-kabul kararım verildi

Hukuk devleti ve insani degerler gereği kararınızı olumlu karsilasamda şu GERILLA sözcüğüne  takildim. Tabirinizi begenmedim acikcasi.Sizinde aynı olgunlukla karşılayacağınızı umarım. Gündemimiz irtibat/iltisak ve uyelik(resmi terorist) olma halleri. Biraz açarsanız hukuk adına bilgi sahibi olabiliriz.

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Bizim de hizmet birleştirmesi yapmamız gerekiyor mu? (4a hizmet süresi  ile 4c deki geçmiş hizmet süresini)Yoksa sistem otomatik olarak birleştiriyor mu? E devlette birleşmiş gibi görünüyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa memnun olurum.

"Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tarım693, 31.12.2022 - 00:49 yazdı:

Kaderdaslarim benim hala komisyon sonucum yok . Komisyon görev süresi 23 ocakta bitiyor deniliyor . Komisyon kapanırsa bizim durumlar düzelir mi acaba ne olacak bizim halimiz . Seçimler yaklaşıyor diye herkese bı güzellik yapmaya çalışıyorlar . Bizim hakkımız ne zaman teslim edilir acaba lütuf değil de hakkımızı verseler artık çok yoruldum .. 

Senin gibi bende bekliyorum.Beraat kararını istinaf mahkemesi 10 gün oldu onayladı.geriye 20kadar ancak dosya kaldı.23ocağa kadar karar çıkar.insaallah hayırlı bir karar çıkar.

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
umutlabekleyiş, 19 saat önce yazdı:

Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Bizim de hizmet birleştirmesi yapmamız gerekiyor mu? (4a hizmet süresi  ile 4c deki geçmiş hizmet süresini)Yoksa sistem otomatik olarak birleştiriyor mu? E devlette birleşmiş gibi görünüyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa memnun olurum.

Hizmet birleştirmesi kişinin isteğine bağlı değilmiş. SGK birleştirme yapıyor. Benim 8 gün vardı birleştirme yapmışlar. Ikramiyemi bu gerekçe ile vermediler. Halen dava devam ediyor. Yani birleştirme talep edip etmemen önemli değil.

701 KHK - RET - ANKARA 24.İDARE - İSTİNAF

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701KHKegm, 2 saat önce yazdı:

Hizmet birleştirmesi kişinin isteğine bağlı değilmiş. SGK birleştirme yapıyor. Benim 8 gün vardı birleştirme yapmışlar. Ikramiyemi bu gerekçe ile vermediler. Halen dava devam ediyor. Yani birleştirme talep edip etmemen önemli değil.

Sayın @701KHKegm,

25 yıl emekli sandığı var mı, 

Yoksa SSK ilemi 25 yıla tamamlandı.

25 yıl E.S. olsa da SSK başlangıcı olanlara ikramiye odemiyorlar mı. 

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstanbul'dan ilk derece mahkemesini kazanmıştım. Bugün İstinaf'tan iptal kararının kaldırıldığına dair karar çıktı. Gerekçede "2014 yılında herhangi bir hareketlilik olmamasına rağmen aktif Bank Asya hesabının bulunduğu" şeklinde bir ibare yer alıyor. Oysa bahse konu bankada herhangi bir kaydımın olmadığına dair bilgi ve belgeler gerek davalı kurumun tüm savunma dilekçelerinde gerekse de ara kararlara verilen cevabi yazılarda mevcut. Kopyala yapıştır tarzıyla suç uydurulduğu çok belli gerekçeli kararda. Oyçokluğuyla alınan bu kararın altına imza atan yargıçlarla hesaplaşabileceğim bir merci veya mekânizma var mı acaba? 

• Şaşırma 2
  • Üzülme 8

375 KHK - Garson SD- İptal 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sararan Yapraklar, 7 saat önce yazdı:

İstanbul'dan ilk derece mahkemesini kazanmıştım. Bugün İstinaf'tan iptal kararının kaldırıldığına dair karar çıktı. Gerekçede "2014 yılında herhangi bir hareketlilik olmamasına rağmen aktif Bank Asya hesabının bulunduğu" şeklinde bir ibare yer alıyor. Oysa bahse konu bankada herhangi bir kaydımın olmadığına dair bilgi ve belgeler gerek davalı kurumun tüm savunma dilekçelerinde gerekse de ara kararlara verilen cevabi yazılarda mevcut. Kopyala yapıştır tarzıyla suç uydurulduğu çok belli gerekçeli kararda. Oyçokluğuyla alınan bu kararın altına imza atan yargıçlarla hesaplaşabileceğim bir merci veya mekânizma var mı acaba? 

Maalesef..  geçmiş olsun. Benimde aynı şekilde oldu. En kısa zamanda danıştaya başvurunuzu yapın.. 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sararan Yapraklar, 12 saat önce yazdı:

Daha önceki gördüğüm kararlara istinaden malumun ilanıydı. Kararın altına imza atan hakimler için;  Hakimler savcılar kuruluna hitaben yazacağınız bir dilekçe ile şikayet nedenlerinizi belirtip ilgili belgeleri ekleyerek HSK' ya şikayette bulunabilirsiniz.

Ha bu şikayetten bir şey çıkar mı mevcut konjonktürde onu bilemiyorum.

Geçmiş olsun. Danıştay'a başvurunuzu yapınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...