İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

SM679lu, 16 saat önce yazdı:

Sayın @701KHKegm,

25 yıl emekli sandığı var mı, 

Yoksa SSK ilemi 25 yıla tamamlandı.

25 yıl E.S. olsa da SSK başlangıcı olanlara ikramiye odemiyorlar mı. 

Yıpranma ile birlikte 27 yıl. 2022 yılı başlarında SGK bir genelge yayınlamış, buna göre dava açmadan da ikramiye ödemesi yapılmaya başlandı. Benim dava 2021 sonlarında açıldı. Şu an kazandım ancak SGK avukatı istinafa götürüyor.

701 KHK - RET - ANKARA 24.İDARE - İSTİNAF

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sararan Yapraklar, 27.12.2022 - 22:22 yazdı:

Yani İstinaf'ın ilk derece mahkemesine iade ettiği tüm dosyalar, kararı bozulmuş dosyalar anlamına mı geliyor bu? 

öyle olması lazım.

Aslında İyuk 45. Madde benim konu hakkındaki bilgimle (kararı bozulan dosyanın ilk dereceye geri gönderilmesi) çelişiyor gibi, zaten o yüzden burada paylaşmıştım.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Biz şimdi mahkeme mahkeme red yiyoruz. Bu bize para ve moral kaybından başka bişey sağlamıyor. Her seferinde aynı durumu hissettryr. Boşa kürek çekiyoruz. Danıştaya gitmesek ilerde kaybımız olur. 

jnjnkj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ayla, 54 dakika önce yazdı:

Biz şimdi mahkeme mahkeme red yiyoruz. Bu bize para ve moral kaybından başka bişey sağlamıyor. Her seferinde aynı durumu hissettryr. Boşa kürek çekiyoruz. Danıştaya gitmesek ilerde kaybımız olur. 

✅İç hukuk yollarının tüketilmesi, başvurucu için bir yükümlülüktür. Birden çok kişiyi ilgilendiren bir olay için ilgili kişilerin tümü iç hukuk yollarını tüketmelidir. İlgili kişilerden birkaçının tüketmesi, diğerlerini yükümlülüklerinden kurtarmaz.

Ayrıca;

↘️A.İ.H.S 35. maddesine göre başvuru sahibinin iç hukuk yollarını tüketmesi ve kesin karar tarihinden sonra 4 ay içinde mahkemeye başvurması gerekmektedir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Komisyondan RED kararı almıştım idari mahkeme sürecindeyim davayı Şubat 2022'de açmıştım 22.İdare Mahkemesine düştü. Kurum savunması sonrası uzun süredir herhangi bir hareketlilik yokken bugün itibariyle UYAP'a baktığımda detaylı bir nüfus kayır örneğinin yüklendiğini gördüm bu kararın yakın zamanda yazılacağı anlamına mı geliyor acaba? 

695 KHK - İncelemeye devam - Kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Theeagle893, 3 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Komisyondan RED kararı almıştım idari mahkeme sürecindeyim davayı Şubat 2022'de açmıştım 22.İdare Mahkemesine düştü. Kurum savunması sonrası uzun süredir herhangi bir hareketlilik yokken bugün itibariyle UYAP'a baktığımda detaylı bir nüfus kayır örneğinin yüklendiğini gördüm bu kararın yakın zamanda yazılacağı anlamına mı geliyor acaba? 

Eşimin 26 idaredeki dosyasına bugün ret kararı yüklendi. Karar 7 Aralık'ta verilmiş 5 Aralık'ta sisteme nüfus kayıt örneği eklenmişti. 

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, Bir saat önce yazdı:

Eşimin 26 idaredeki dosyasına bugün ret kararı yüklendi. Karar 7 Aralık'ta verilmiş 5 Aralık'ta sisteme nüfus kayıt örneği eklenmişti. 

Gecmiş olsun cihan bey benim dosyam da 26 idarede esas numarası ile karar numarası kaç acaba

Cihaneymen, Bir saat önce yazdı:

(692 KHK _ret  kardeş durumu Ankara 26.idare) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
60 tokat, 32 dakika önce yazdı:

Gecmiş olsun cihan bey benim dosyam da 26 idarede esas numarası ile karar numarası kaç acaba

Sizin kardeşinizden dolayı ise iade edilirsiniz 26'dan net!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 7 dakika önce yazdı:

Sizin kardeşinizden dolayı ise iade edilirsiniz 26'dan net!

Sayın MSK  bey nasip diyelim ne olacagı belli olmuyor 

(692 KHK _ret  kardeş durumu Ankara 26.idare) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...