İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
60 tokat, 1 dakika önce yazdı:

Sayın MSK  bey nasip diyelim ne olacagı belli olmuyor 

Öyle ama sadece kardeş durumu ise ben iade kararları gördüm.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Theeagle893, 5 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Komisyondan RED kararı almıştım idari mahkeme sürecindeyim davayı Şubat 2022'de açmıştım 22.İdare Mahkemesine düştü. Kurum savunması sonrası uzun süredir herhangi bir hareketlilik yokken bugün itibariyle UYAP'a baktığımda detaylı bir nüfus kayır örneğinin yüklendiğini gördüm bu kararın yakın zamanda yazılacağı anlamına mı geliyor acaba? 

Benim davam da aynı mahkemede. Temmuz 2019 da dava açıldı ve henüz bir karar yok. Aynı yıl içinde bütün savunma ve yazışmalar bittiği halde henüz bir karar çıkmadı. Nüfus kaydı eklendiyse büyük ihtimalle dosyanın inceleme sırası gelmiştir. Hakkında hayırlısı inşallah.

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., Bir saat önce yazdı:

Öyle ama sadece kardeş durumu ise ben iade kararları gördüm.

Aynen sadece kardeş durumu ara kararlar hepside temiz geldi çok şükür 

(692 KHK _ret  kardeş durumu Ankara 26.idare) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
60 tokat, 16 dakika önce yazdı:

Aynen sadece kardeş durumu ara kararlar hepside temiz geldi çok şükür 

Dava ne zaman açıldı? Duruşma istemli miydi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 2 dakika önce yazdı:

Dava ne zaman açıldı? Duruşma istemli miydi?

Duruşma istemli değildi 07.07.2021 de açılmıştı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
60 tokat, Şimdi yazdı:

Duruşma istemli değildi 07.07.2021 de açılmıştı. 

Sizin kararınızın çıkması çok yakındır. Ortalama 2 yıl üzerinden değerlendiriyorum kabul kararlarını. Ama diğer mahkemeler nezdinde daha uzun süre karar çıkmayanlarda oluyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 15 dakika önce yazdı:

Sizin kararınızın çıkması çok yakındır. Ortalama 2 yıl üzerinden değerlendiriyorum kabul kararlarını. Ama diğer mahkemeler nezdinde daha uzun süre karar çıkmayanlarda oluyor.

Hakkımızda hayırlısı inşalh cümlesinin sağolun

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 20 dakika önce yazdı:

Hocam benim durumda arkadaşla aynı 27. Idarenin tutumu nasıl hiç olumlu karar gördünüz mü başvuralı iki yılı geçti. 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
dgnn, 2 dakika önce yazdı:

Hocam benim durumda arkadaşla aynı 27. Idarenin tutumu nasıl hiç olumlu karar gördünüz mü başvuralı iki yılı geçti. 

27'de davası olan ve bekleyen askeri personel var bildiğim takip ettiğim ama halihazırda ret veya kabul yönünde bir karar görmedim, duymadım. Dediğim gibi bizzat 26 ve 28'den kabul kararı gördüm.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok kısa sürede karar çıkan idareler de var, çok uzun süren de. Gerek forumdaki paylaşımlar gerekse diğer duyduklarımdan anladığım kadarıyla son zamanlarda açılan davalarda karar verilme süreleri eskilere göre daha kısa gibi sanki.6 ayda çıkan kararlar bile var. 2021 ve öncesi davalar çok uzadı halende sürüncemede çok dosya var. Buna karşın özellikle 2022 nin ikinci yarısından itibaren hızlı yürüyor gibi. 

Benim davam duruşmasız olarak 19. İdareye düştü. Mahkemenin genel tutumu ve karar verme süresi nasıl bilmiyorum açıkçası. Çıkarımda bulunabilecek arkadaşlar  varsa  fikri paylaşım lütfen.

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...