İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

solmusbirhayat, 22 saat önce yazdı:

merhaba arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun.

ben karar duruşmasına kadar aktif görev yapan, karardan hemen sonra açığa alınan ama muhtemel birkaç haftaya kadar ihraç edilecek olan infaz ve koruma memuruyum. 

Ankara'da CTE'nin eğitim merkezinde infaz ve koruma memurluğu aday  öğrencilik eğitimi için yatılı olarak eğitimdeyken Ocak 2013 ve Mayıs 2013 tarihlerinde GSM numarasından yapılan 4 ardışık aramadan ve gizli tanık kodlamasından yargılanıyordum. 2022 Haziran'da üçüncü ve son duruşma yapıldı ve 6 yıl 3 ay oy çokluğuyla hapis cezasına mahkum oldum.

2017 yılında gizli tanık kodlamasına ilişkin soruşturma açılmış ve kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişti. Mahkeme yazılı savunmamı ve eklerini, benimle ardışık aramada adı geçen ve önceki yıllarda ifade veren kişilerin beyanlarını falan hiç dikkate almadı. Yalnızca dosya içeriğinde var mı yok mu onu kontrol ettiler. 3 duruşma her duruşma 6-10 dk sürdü ve toplamda ben diyeyim yarım saat siz deyin 40 dk karar verildi.

bylock, bank asya, gazete dergi aboneliği, sendika üyeliği, okul dershane ya da ev yurt, herhangi bir sohbete ya da organizasyona katılım, sosyal medya paylaşımı, somut tanık beyanı hiçbiri yok.

Benim sormak istediğim aynı mahkeme 2022 Ocak ayında yargılanan başka bir kişiye (TSK personeli) aynı konudan (ardışık arama ve tanık beyanı) beraat kararı vermişken bana neden bu yönde bir karar vermiş olabilir? 

Heyette başkan ve üyeler aynı herhangi bir değişiklik yok.

mahkeme başkanının muhalefet şerhine karşın oy çokluğuyla alınan bu kararda diğer üyeler nasıl başkana zıt oy kullandılar duyanlar pek inanmıyor ama durum gerçekten böyle...

dediğim gibi gizli tanık kodlamasından daha önce soruşturma geçirmiştim ve KYOK verilmişti. ardışık arandığım kişilerin hiçbirinin ifadesinde adım geçmiyor. bütün istihbarat tutanakları olumlu, diğer üyelik kriterleri falan hiçbiri yok. mahkeme başkanının ayrıntılı bir muhalefet şerhi mevcut. 

bu dosya istinaftan dönebilir mi?

İstinaf Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi.

Geçmiş olsun kardeşim bende bir İKM li olarak aynı durumu paylasiyorum. Haziran ayında direk ihraç edildim. Mahkeme oldu ardışık arama kaydı vardı. Bilirkişi örgütsel arama yok diye rapor tuttu. Ama nafile 4 y 2 a ceza verdiler hemde 10 dk içinde. Ve bu mahkemenin aynı durumdan  beraat kararlarida var halbuki. Nasıl bir adalet anlayışları varsa anlamak mümkün değil. İnşallah üst mahkeme vicdanlı incelerde bozar ümidi ile bekliyorum. 

solmusbirhayat, 22 saat önce yazdı:

merhaba arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun.

ben karar duruşmasına kadar aktif görev yapan, karardan hemen sonra açığa alınan ama muhtemel birkaç haftaya kadar ihraç edilecek olan infaz ve koruma memuruyum. 

Ankara'da CTE'nin eğitim merkezinde infaz ve koruma memurluğu aday  öğrencilik eğitimi için yatılı olarak eğitimdeyken Ocak 2013 ve Mayıs 2013 tarihlerinde GSM numarasından yapılan 4 ardışık aramadan ve gizli tanık kodlamasından yargılanıyordum. 2022 Haziran'da üçüncü ve son duruşma yapıldı ve 6 yıl 3 ay oy çokluğuyla hapis cezasına mahkum oldum.

2017 yılında gizli tanık kodlamasına ilişkin soruşturma açılmış ve kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişti. Mahkeme yazılı savunmamı ve eklerini, benimle ardışık aramada adı geçen ve önceki yıllarda ifade veren kişilerin beyanlarını falan hiç dikkate almadı. Yalnızca dosya içeriğinde var mı yok mu onu kontrol ettiler. 3 duruşma her duruşma 6-10 dk sürdü ve toplamda ben diyeyim yarım saat siz deyin 40 dk karar verildi.

bylock, bank asya, gazete dergi aboneliği, sendika üyeliği, okul dershane ya da ev yurt, herhangi bir sohbete ya da organizasyona katılım, sosyal medya paylaşımı, somut tanık beyanı hiçbiri yok.

Benim sormak istediğim aynı mahkeme 2022 Ocak ayında yargılanan başka bir kişiye (TSK personeli) aynı konudan (ardışık arama ve tanık beyanı) beraat kararı vermişken bana neden bu yönde bir karar vermiş olabilir? 

Heyette başkan ve üyeler aynı herhangi bir değişiklik yok.

mahkeme başkanının muhalefet şerhine karşın oy çokluğuyla alınan bu kararda diğer üyeler nasıl başkana zıt oy kullandılar duyanlar pek inanmıyor ama durum gerçekten böyle...

dediğim gibi gizli tanık kodlamasından daha önce soruşturma geçirmiştim ve KYOK verilmişti. ardışık arandığım kişilerin hiçbirinin ifadesinde adım geçmiyor. bütün istihbarat tutanakları olumlu, diğer üyelik kriterleri falan hiçbiri yok. mahkeme başkanının ayrıntılı bir muhalefet şerhi mevcut. 

bu dosya istinaftan dönebilir mi?

İstinaf Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi.

Geçmiş olsun kardeşim bende bir İKM li olarak aynı durumu paylasiyorum. Haziran ayında direk ihraç edildim. Mahkeme oldu ardışık arama kaydı vardı. Bilirkişi örgütsel arama yok diye rapor tuttu. Ama nafile 4 y 2 a ceza verdiler hemde 10 dk içinde. Ve bu mahkemenin aynı durumdan  beraat kararlarida var halbuki. Nasıl bir adalet anlayışları varsa anlamak mümkün değil. İnşallah üst mahkeme vicdanlı incelerde bozar ümidi ile bekliyorum. 

• 375 KHK GEÇİCİ MADDE
  • ANKESÖR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 16.01.2023 - 13:50 yazdı:

24. İdare ret eş durumunu yazmışlar karara çok üzgünüm nerede dönecek bu bilmiyorum.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun üzüldüm kararınızın red gelmesine. Ben de eş durumundan 26. idareden karar bekliyorum . Kararınızı mümkünse benimle paylaşabilir misiniz sizin içinde sakıncası yoksa tabiki?

672 KHK- RET- KURUM KANAATİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar cuma günü nüfus kayıt örneği yüklenmişti. Saat itibari ile artık dün olarak söyleyeyim. Duruşma tarihi verildi. 28 idare eş durumundan (eşimin üzerine kayıtlı fakat hiç kullanmadığı hatta alakasının bile olmadığı bir hat sebebiyle) ihraç edilmiştim. Şubatta duruşmam var. Eşim ve ben takipsizlik almıştık. Bakalım hakkımızda hayırlısı... Dualarınızı bekliyorum. 

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bira önce 28 idare mah ret kararını eklemiş 2 ye 1 le ret vermişler tek dikkatimi çeken istinaf olmadan beraat etmiş olmamız bile kurum görüşünden önemli değilmiş 3 yıl daha bitti 

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK677, 5 saat önce yazdı:

Bira önce 28 idare mah ret kararını eklemiş 2 ye 1 le ret vermişler tek dikkatimi çeken istinaf olmadan beraat etmiş olmamız bile kurum görüşünden önemli değilmiş 3 yıl daha bitti 

Hocam tek gerekçe olarak kurum kanaatini mi göstermişler 😞

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bambam, 1 dakika önce yazdı:

Hocam tek gerekçe olarak kurum kanaatini mi göstermişler 😞

Evet 3 üyeden ikisi osekilde red cvp vermiş 3 su kesinlikle iade olmamız ve haklarımızın yasal faiziyle odeenmesi şeklinde yazmis 

Bu süreçte hiç avukatimiz olmadı bu arada adli yardım kesinlikle isteyin 12 bin lira gibi bi dosya  ücret çıktı adli yardım kabul edilmişti bizim 

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK677, Bir saat önce yazdı:

Evet 3 üyeden ikisi osekilde red cvp vermiş 3 su kesinlikle iade olmamız ve haklarımızın yasal faiziyle odeenmesi şeklinde yazmis 

Bu süreçte hiç avukatimiz olmadı bu arada adli yardım kesinlikle isteyin 12 bin lira gibi bi dosya  ücret çıktı adli yardım kabul edilmişti bizim 

İstinafla dönersiniz inşallah 🤲

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK677, Bir saat önce yazdı:

Adli yardımsız başvurmuştum artık değiştiremiyorum sanırım. Özelden mesaj attım. Bakarsanız sevinirim.

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK677, 4 saat önce yazdı:

Hocam bu adlı yardıma danistaya  veya yargiyataya itiraz aşamasında dilekçede bahsetsek oluyormu acaba 

• 375 KHK GEÇİCİ MADDE
  • ANKESÖR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
NARUTO, 6 saat önce yazdı:

Hocam bu adlı yardıma danistaya  veya yargiyataya itiraz aşamasında dilekçede bahsetsek oluyormu acaba 

Adli yardım talebi hiçbir ücret ödememek gibi bir şey değil. Sadece dava açma aşamasında hak kaybı olmasın insanlar yargıya başvurabilsin diye yapılan bir uygulama. Benim adli yardım talebim ilk ara kararda kabul edildi. Davayı açarken duruşmalı istemiştim ve duruşma yapıldı. Eğer RET alırsam ve bu karar istinafta kesinleşirse bende ödemek zorunda kalacağım. Sizinki duruşmalı mıydı bilmiyorum. Duruşmasız ise belki ödemeyebilirsiniz.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...