İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

NARUTO, 6 saat önce yazdı:

Hocam bu adlı yardıma danistaya  veya yargiyataya itiraz aşamasında dilekçede bahsetsek oluyormu acaba 

İnanın hiç bir bilgim yok bizde formdan öğrendik formu kuranlar yardimci olanlar Rabbim razı olsun .bilenler  sorunuza cvp vercektir geçmiş olsun 

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bambam, 18.01.2023 - 03:50 yazdı:

Arkadaşlar cuma günü nüfus kayıt örneği yüklenmişti. Saat itibari ile artık dün olarak söyleyeyim. Duruşma tarihi verildi. 28 idare eş durumundan (eşimin üzerine kayıtlı fakat hiç kullanmadığı hatta alakasının bile olmadığı bir hat sebebiyle) ihraç edilmiştim. Şubatta duruşmam var. Eşim ve ben takipsizlik almıştık. Bakalım hakkımızda hayırlısı... Dualarınızı bekliyorum. 

Çok geçmiş olsun öncelikle, umarım hakkınızda hayırlısı olur. Ben de sadece eşimin ihraç olması  sebebiyle ihraç edildim. Kurum kanaati deyip geçti kurumum. Duruşma için gün verme süresi çok uzun sürdü mü? 6 yıldır bekliyordum daha da bekleyeceğiz bu gidişle.

672 KHK- RET- KURUM KANAATİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
miracle, 40 dakika önce yazdı:

Çok geçmiş olsun öncelikle, umarım hakkınızda hayırlısı olur. Ben de sadece eşimin ihraç olması  sebebiyle ihraç edildim. Kurum kanaati deyip geçti kurumum. Duruşma için gün verme süresi çok uzun sürdü mü? 6 yıldır bekliyordum daha da bekleyeceğiz bu gidişle.

Ortalama 2 yıl sürüyor. Bende 2021 Şubat'ta mahkemeye vermiştim. Salı günü duruşma günü verildi. Çok geçmiş olsun. Sizin kurum neydi ?

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 4 saat önce yazdı:

Duruşmasız ise belki ödemeyebilirsiniz.

Sayin @The Oracle durusmali ve durusmasiz farki fiyat olarak yariya yakin. Yoksa herturlu odeniyor kaybedince. Umarım hickimse için gerek kalmaz. Sunucunuzu bekliyoruz. 

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 18 dakika önce yazdı:

Sayin @The Oracle durusmali ve durusmasiz farki fiyat olarak yariya yakin. Yoksa herturlu odeniyor kaybedince. Umarım hickimse için gerek kalmaz. Sunucunuzu bekliyoruz. 

Hep hayırlısı diyerek geçen 6 yıl oldu. Umarım hayırlısı olur da olumlu olur. Eninde sonunda bu siyasi iklim değişecek ve haklarımızı alacağız. İnşallah olumlu bir karar verilir sizlerle paylaşırım.

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
NARUTO, 12 saat önce yazdı:

Hocam bu adlı yardıma danistaya  veya yargiyataya itiraz aşamasında dilekçede bahsetsek oluyormu acaba 

yok olmaz, ancak anayasa mahkemesinebireysel başvuruda yeniden adliyardım talep edilebilir. 

bu arada yıllar sonra girdiğimde forumu görmek çok güzel bişey, emeği geçen herkesin eline sağlık

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben de emekliliğe başvurmuştum. Henüz emeklilik işlemlerim sonuçlanmadı. Bu kötü bir emsal karar olacak. Acaba, emeklilik başvurumdan vaz mı geçsem.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 19.01.2023 - 09:01 yazdı:

Adli yardım talebi hiçbir ücret ödememek gibi bir şey değil. Sadece dava açma aşamasında hak kaybı olmasın insanlar yargıya başvurabilsin diye yapılan bir uygulama. Benim adli yardım talebim ilk ara kararda kabul edildi. Davayı açarken duruşmalı istemiştim ve duruşma yapıldı. Eğer RET alırsam ve bu karar istinafta kesinleşirse bende ödemek zorunda kalacağım. Sizinki duruşmalı mıydı bilmiyorum. Duruşmasız ise belki ödemeyebilirsiniz.

Durusmasiz 6 bin lira civarında, durusmali 12 bin civarında.Bunun adli yardım ile ilgili yok.Danistay aşamasından sonra yine RED alınmış ise kesinlikle ödeyeceğiz.Idare mahkemesi adli yardım başvurumu kabul etmişti. Ama bu masrafa bir faydası yok Bu tamamen Avukat masrafi

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
NARUTO, 19.01.2023 - 02:19 yazdı:

Adli yardım talebi Hukuk Muhakemeleri Kanunun da 336 ıncı maddede düzenlenmektedir.

"MADDE 336- (1) Adli yardım, asıl talep veya işin karara bağlanacağı mahkemeden; icra ve iflas takiplerinde ise takibin yapılacağı yerdeki icra mahkemesinden istenir.

(2) Talepte bulunan kişi, iddiasının özeti ile birlikte, iddiasını dayandıracağı delilleri ve yargılama giderlerini karşılayabilecek durumda olmadığını gösteren mali durumuna ilişkin belgeleri mahkemeye sunmak zorundadır.

(3) Kanun yollarına başvuru sırasında adli yardım talebi bölge adliye mahkemesine veya Yargıtaya yapılır.

(4) Adli yardım talebine ilişkin evrak, her türlü harç ve vergiden muaftır."

Bu kapsamda; eğer ilk mahkeme başvurusu sırasında adli yardım istediniz ve kabul edildiyse, adli yardım talebiniz istinaf, danıştay yada yargıtay dahil geçerlidir.

İlk derece mahkemesinde başvurmadıysanız istinaf başvurusun sırasında yapabilirsiniz. bu aşamada yaptığınız başvuru danıştay yada yargıtay dahil geçerlidir.

Danıştay yada yargıtay aşamasına geldiyseniz yine başvuru sırasında yapabilirsiniz.

Adli yardım talebinde bulunupda bu talebi kabul edilenler, dava kesinleşinceye kadar hiç bir ücret ödemez. Davayı kazanırsa sıkıntı yok. Ancak sonuçta davayı kaybederse bütün masraflar davacı tarafından ödenir hatta tek seferde ödenir şeklinde genel bir bilgi yanlışlığı var. Ancak öyle değildir. Hukuk Muhakemeleri Kanunun 339 maddesine göre;

"Adli yardımla ertelenen yargılama giderlerinin tahsili

MADDE 339- (1) Adli yardım kararından dolayı ertelenen tüm yargılama giderleri ile Devletçe ödenen avanslar dava veya takip sonunda haksız çıkan kişiden tahsil olunur. Adli yardımdan yararlanan kişinin haksız çıkması hâlinde, uygun görülürse yargılama giderlerinin en çok bir yıl içinde aylık eşit taksitler hâlinde ödenmesine karar verilebilir.

(2) (Ek: 11/4/2013-6459/ 24 md.) Adli yardım kararından dolayı Devletçe ödenen veya muaf tutulan yargılama giderlerinin tahsilinin, adli yardımdan yararlananın mağduriyetine neden olacağı mahkemece açıkça anlaşılırsa, mahkeme, hükümde tamamen veya kısmen ödemeden muaf tutulmasına karar verebilir."

• Beğeni 2
  • Teşekkür 3

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...