İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@Eleybe teşekkür ederim. Dava duruşmalıydı. Duruşmaya avukatım katıldı. Eş durumundan ihraçtım. Eşimde de herhangi birşey çıkmadı (kriterler, üyelik vs.) Hakkında daha önce dava açılmıştı. Ordaki iddiaları benim davam da karşı oy kullanarak sıralamış.

Yani mahkeme üyesinin biri hala eşimde üyelik var iddasında bulunuyor.

Güncelleme • • Sibemol

692-MSB—KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sibemol, 10 dakika önce yazdı:

@Eleybe teşekkür ederim. Dava duruşmalıydı. Duruşmaya avukatım katıldı. Eş durumundan ihraçtım. Eşimde de herhangi birşey çıkmadı (kriterler, üyelik vs.) Hakkında daha önce dava açılmıştı. Ordaki iddiaları benim davam da karşı oy kullanarak sıralamış.

Yani mahkeme üyesinin biri hala eşimde üyelik var iddasında bulunuyor.

MSB mahkemedeki yazışmalarda nedense kelime oyunuyla eşlerimizin üstündeki suçlamaları, sanki bizimmiş, bize yöneltilmiş gibi bir dille sunuyor. Bazı kısımları okuyorum,bahsettiği ben miyim eşim mi belli değil. Sizin karşı oyun sebebi de bu minvalde birşey olabilir. İstinaf dilekçesinde karşi oyu çürütecek ifadeler kullanin bence.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 2 saat önce yazdı:

. İstinaf dilekçesinde karşi oyu çürütecek ifadeler kullanin bence.

suçun sahsiligini geçtim Ohal komisyonunun eş durumundan bağımsız karar verdiğine dair açıklaması vardı. Komisyon hangi gerekçeyle ret vermiş, mahkeme de hukuki hakliliginiz bir yana boyle bir karsi oy ve komisyondan yana tutum (idarenin yani komisyonun aciklamalari dogrultusunda)kanun önünde eşitlik ilkesine de aykiridir

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 29 dakika önce yazdı:

suçun sahsiligini geçtim Ohal komisyonunun eş durumundan bağımsız karar verdiğine dair açıklaması vardı. Komisyon hangi gerekçeyle ret vermiş, mahkeme de hukuki hakliliginiz bir yana boyle bir karsi oy ve komisyondan yana tutum (idarenin yani komisyonun aciklamalari dogrultusunda)kanun önünde eşitlik ilkesine de aykiridir

Ülkede hukuk yok ki. Dönemin Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli eş durumundan kimseyi ihraç etmedik demişti. 

692-MSB—KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Herşeyeinanabiliri, 1 saat önce yazdı:

2020 ohal komisyonu raporunda bu konu ile ilgili detayli açıklama vardi. Ben hem yazıli, hem de durusmada sözlü olarak belirttim. Hatta hakim durdurup kaç kişi tekrarlarmisiniz demişti. 2000 kişiye yakindi raporda. Her firsatta suçun şahsiliği,özel hayatin gizliliği, ohal komisyon raporlarini vs. Sunuyorum ben dilekçelerde.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, 06.07.2023 - 02:49 yazdı:

@Aklimakomutanım, içişleri Bakanlığı 375 KHK ihraç iptal alanları başlatmıyor (Bakan süleyman soylunun talimatı idi) hala mahkeme kararlarının uygulanmasını bekliyoruz. 

Jandarmadan bildiğim iki kişi geçen hafta göreve başladı. EGM personeli atamaları son paylaşımımdan sonra hızla devam ediyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 8 saat önce yazdı:

iyi akşamlar

8 temmuz bugün...

701 sayılı KHK'nın yayımlandığı gün...

son KHK zulmünün 5. yılının geride kaldığı gün...

kimsenin umurunda olmayan gün...

ateşin, düştüğü yeri yaktığı gün...

yakınlarımızın 'hayırlısı olsun' dedikleri ve sustukları gün...

hukuksuzca terörist ilan edilenlerin acılarının kenardan izlendiği gün...

hayatın bize tamamen geleceksiz göründüğü gün...

geçen gün forumu okurken minik kızım yanımdaydı ve bana "anne ben büyüyünce KHK forum yüklemeyecem" dedi. boğazım düğümlendi. bu da geçecek dedim kendime ama biliyorum ki hayatımızdan çalınan yılların telafisi de asla olmayacak.

hepimiz için, en kısa zamanda, bunlar yaşandı, hepsi geçti, gitti diyebilmeyi o kadar çok istiyorum ki...

Tek sıkıntı zaman, parayla alınabilecek en değerli meta olan zaman.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kızım yıllardır izin vermediğim için girmediği bursluluk sınavına bu yil girmek istiyor. Ben ise kazanacağından eminim ancak KHK lı aileden diye onaylatilmayip üstüne okulunda ifşa edilmesinden cekiniyorum. Üzülmesin istiyorum. Böyle bir sınava giren çocuğu olan varmı. Khklı etiketiyle karşılaşma ihtimali varmı. Bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, Bir saat önce yazdı:

Kızım yıllardır izin vermediğim için girmediği bursluluk sınavına bu yil girmek istiyor. Ben ise kazanacağından eminim ancak KHK lı aileden diye onaylatilmayip üstüne okulunda ifşa edilmesinden cekiniyorum. Üzülmesin istiyorum. Böyle bir sınava giren çocuğu olan varmı. Khklı etiketiyle karşılaşma ihtimali varmı. Bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

Benim iki kızım da aldı. Herhangi bir sorun yaşamadık.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...