İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

kabus672, 8 saat önce yazdı:

Benim dosyada 2 yıldır BİM de kağıt oynamamış gözüküyor. Eyt den bu ay emekli olacağım daha fazla beklemenin anlamı yok bu saatten sonra tekrar başlatmazlar.

Emekli olun Hocam, davayı kazandığınızda isterseniz emeklilikten tekrar mesleğe dönme imkanınız olacak. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar en azından emeklilik geliriniz olur. 

Karagöz, 2 saat önce yazdı:

Ben de ayrıldım Türkiyeden. 

En doğru seçimi yapmışsınız Hocam. Darısı benim başıma en kısa zamanda... 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 25.12.2023 - 23:15 yazdı:
  Aklima, 25.12.2023 - 22:53 yazdı:

Kaderdaşlarım iyi geceler,

Uzun zamandır görevden kaynaklı olarak iletişim imkanı nedeniyle foruma giremiyorum. Bu nedenle uzaklaştığı ı düşünmenize neden olduysam özür dilerim.

Cumartesiden buyana memelekete geldim. Babamın sağlık sıkıntısı  var.

Hiç yapmadığım bir şeyi yapıyorum,

Dualarınıza talibim

Saygılarımla.

Tümü  

Şafî ismi hurmetine şifa verip sizide sevindirir İnsallah yaradan.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhaba tekrardan,

Soruşturma aşamasındaki dosyamda gelişme oldu. Daha önceden bahsetmiştim KOM'dan yazı istenmişti ardışığımdaki kişinin ifadesinde adım vs. geçiyor mu veya bu kişi kim tarzında ondan bir şey çıkmadı. Avukatım da katibin söylediğine göre 3-4 tane ardışık çıktığı için Savcılığa dava açmaması için dilekçe yazıp HTS kayıtlarını istemişti, bunların kriterlere uymayan-tekil-hayatın akışında hatta belki de raporda olup HTS'de çıkmama olasılığı olan aramalar olduğunu ispar etmek için. Şimdi şu var ki ben PMYO'da okurken bu tarz şahıslar tarafından aranmadığıma eminim. Zaten herkese sülük gibi yapışan bir örgüttü o da milleti cepten arayıp taciz ederlerdi kahvaltıya gel vs. diye sürekli ki ben de buna dahil ama yüz vermezdik. Muhtemelen aramalar saçma sapan tarihlerde veya babama-anneme alıp verdiğim hatlarda çıkacak aramalar (avukatım-forum vb yerlerdeki bilgilere göre aramalar gerçekten ciddi ardışık olsa savcı ikinci kez ifadeye çağırıp direk iddianame düzenlermiş zaten) . Tecrübenize istinaden soruyorum bilen varsa eğer bu HTS kayıtları BTK'dan ne zamana gelir. Bundan sonra süreç nasıl işler ? Özellikle @Karagöz ve @Bla Bla Bla hocalarım yorumlarınıza ihtiyacım var. 

Teşekkürler, saygılar.

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Altaylı, 4 saat önce yazdı:

Soruşturma aşamasındaki dosyamda gelişme oldu. Daha önceden bahsetmiştim KOM'dan yazı istenmişti ardışığımdaki kişinin ifadesinde adım vs. geçiyor mu veya bu kişi kim tarzında ondan bir şey çıkmadı. Avukatım da katibin söylediğine göre 3-4 tane ardışık çıktığı için Savcılığa dava açmaması için dilekçe yazıp HTS kayıtlarını istemişti, bunların kriterlere uymayan-tekil-hayatın akışında hatta belki de raporda olup HTS'de çıkmama olasılığı olan aramalar olduğunu ispar etmek için. Şimdi şu var ki ben PMYO'da okurken bu tarz şahıslar tarafından aranmadığıma eminim. Zaten herkese sülük gibi yapışan bir örgüttü o da milleti cepten arayıp taciz ederlerdi kahvaltıya gel vs. diye sürekli ki ben de buna dahil ama yüz vermezdik. Muhtemelen aramalar saçma sapan tarihlerde veya babama-anneme alıp verdiğim hatlarda çıkacak aramalar (avukatım-forum vb yerlerdeki bilgilere göre aramalar gerçekten ciddi ardışık olsa savcı ikinci kez ifadeye çağırıp direk iddianame düzenlermiş zaten) . Tecrübenize istinaden soruyorum bilen varsa eğer bu HTS kayıtları BTK'dan ne zamana gelir. Bundan sonra süreç nasıl işler ? Özellikle @Karagöz ve @Bla Bla Bla hocalarım yorumlarınıza ihtiyacım var. 

Teşekkürler, saygılar.

Onu savcı istemese bile dava açarsa mahkeme istiyordu. Mahkemeyi gereksiz işgal etmemek adına savcının istemesi çok daha faydalı olacaktır.

Bende mahkeme ilk iş o HTS kaydını istemişti, gelişi 3 ay civarı sürdü. Sizde de 3 ay civarı öngörüyorum. Bence sonuca istinaden savcının dava açmama olasılığı çok yüksek. Açarsa da bu ancak art niyet demektir. Beraat edecek birine dava açmanın bir mantığı yok. Biraz olsun artık akıllanmalarını umuyorum.

Gönlünüzü ferah tutun hocam.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wasdreel, 14.12.2023 - 12:11 yazdı:

haksız tutukluluk veya gözaltı sonucu kazanılan tazminatlar nasıl tahsil ediliyor ?  hazine ve maliye bakanlığına  mı başvuruluyor

Tazminatı kazandığınız valiliğin bulunduğu il defterdarlığından talep ediyorsunuz. Cimerden o il valiliğini seçip defterdarlığa hitaben dilekçe yazarsanız da işleme koyuyorlar.(iban,tc,tel,adres bilgilerini belirtmeyi unutmayın). Ödenek geç geldiği için ödeme 2-3 ayı buluyor.

https://halktv.com.tr/gundem/aymnin-iptal-kararinin-ardindan-tazminatlar-cikmaya-basladi-793127h

Elinde bu vb. karar örneği olan var mı?

672 KHK- 2021 beraat- 2022 kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@scienceindex onaylanmış olduğu nasıl gördünüz hocam? Karar verildi yazıyor ama onama mı bozmamı bilmiyoruz. 2-3 ay sürer dediler sisteme düşmesi

’Bir yıldız gibi kayar giderim hayatından yapacağın tek şey dilek tutmak olur benim arkamdan’’ 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 14 saat önce yazdı:

Onu savcı istemese bile dava açarsa mahkeme istiyordu. Mahkemeyi gereksiz işgal etmemek adına savcının istemesi çok daha faydalı olacaktır.

Bende mahkeme ilk iş o HTS kaydını istemişti, gelişi 3 ay civarı sürdü. Sizde de 3 ay civarı öngörüyorum. Bence sonuca istinaden savcının dava açmama olasılığı çok yüksek. Açarsa da bu ancak art niyet demektir. Beraat edecek birine dava açmanın bir mantığı yok. Biraz olsun artık akıllanmalarını umuyorum.

Gönlünüzü ferah tutun hocam.

Bence de hocam hatta avukatımın olmasının faydasını gördüm diyebilirim. Avukatım olmasa ne böyle bir talep yapabilecektik ne de görüşebilecektik Savcılık ile. Arama çıkmış tabloda ben bunu bi ifadeye çağırıp iddianeme düzenleyip geçeyim diyecekti belki de. HTS kayıtları geldiğinde kriterlere uymayan, tekil hatta farklı şehirlerden çıkacak aramalar olacağından adım gibi eminim. Sadece aklıma tek bir şey takılıyor o da şu : HTS kayıtlarını eşleştirme için istedik biz, geldiğinde ona ekstra inceleme yapılıp Fetö'den işlem gören şahısların cep numarası ile birkaç irtibatı var aramış-aranmış vs. tarzı bir tanı konur mu ? Yani eğer bu kadar da saçmalanırsa tüm Türkiye'nin hapse girmesi lazım ki hepimizin komşusu, yakını, akrabası, iş arkadaşı, okul arkadaşı bu olaydan soruşturma veya kovuşturma geçirdi. Sadece bu aklıma takıldı ihtimal vermesem de hiç.

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
harekat1071, 15 saat önce yazdı:

Bahsettiğiniz karar değil ama aynı kapsamda verilmiş 3 farklı mahkeme kararını aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz. İlk derece mahkemelerince verilen tazminatlar sırasıyla; 

- Bir kişiye 100.000 TL manevi tazminat

- Bir kişiye 60.000 TL manevi tazminat

- Bir kişiye 75.000 TL manevi tazminat

Güncelleme • • Bla Bla Bla

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Altaylı, 21 saat önce yazdı:

Teşekkürler, saygılar.

Sayın @Karagöz Hocam kendi tecrübesini paylaşmış. Benimse HTS ile ilgili herhangi bir tecrübem olmadı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@scienceindex hocamın yazısına atfen, Danıştay kararlarıyla ilgili bilgisi olan var mıdır? Gerçekten bu kararların çoğu aynen onaylanıyor mu? Teşekkürler...

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...