İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Herkese merhaba kıymetli kader arkadaşlarım. Yeni yılda bu suçlamadan hepimizin kurtulmasını ve hakkımızı geri alabilmemizi diliyorum inşallah.

Benim iki sorum olacak.

Yerel mahkeme 4y2a ceza verdi istinaf itirazımi reddetti, dosya geçen hafta Yargıtay'a gitti. İlerleyen zamanlar farklı emsal kararlar çıkarsa bunları dikkate alarak Yargıtay ek dilekçe ile talepte bulunabilir miyim. 

Birde  bu cezayı etkin p hükümlerinden en üst sınırda verdi. Buna göre Yargıtayin cezayı çok bulup bozma ihtimali nekadardir

• 375 KHK GEÇİCİ MADDE
  • ANKESÖR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba ; danıştay temyiz başvuru ücreti ne kadar acaba , avukat ücreti benden talep edebilirmi.

672 / 15 .istinafta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hiç Anayasa Mahkemesi kararıyla görevine dönen oldu mu acaba bildiğiniz? Teşekkürler...

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tüik, 13 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba ; danıştay temyiz başvuru ücreti ne kadar acaba , avukat ücreti benden talep edebilirmi.

2024 tarifesi nedir bilmiyorum ama 1-2 bin arasıdır. Avukatlık ücreti dahilinde olması gerek, daha doğrusu anlaşmanıza bağlı.. 

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scienceindex, 1 saat önce yazdı:

1-2 bin arasıdır. Avukatlık ücreti dahilinde olması gerek, daha doğrusu anlaşmanıza bağlı.. 

4500 tl ye kadar masraf olabilir demişti. Net rakam vermedi henüz. bende itiraz falan etmedim. Bi bakimdan haklı buluyorum. 2017 de cuzı bir miktarda avukatliğımı üstlenmişti.

672 / 15 .istinafta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tüik, 03.01.2024 - 23:21 yazdı:

10 ay önce dava açtığımda tüm masraflar 1.810 TL tutmuştu. Davayı YD talepli açtığım için YD Harcı(296 TL) da dahildi buna. Şimdi ne kadar tutar bilemiyorum ama avukat ödediği tutarı sizden talep eder.

375 KHK - Garson SD- İptal 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

701 kkk ...ilk derece ceza beraat ve istinaf onama Yargıtay beklemede. 14 idari dava ne olur sadece ankesör aynı mahkemeden var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba; sitede veya başka bir yerden ulaşabcileceğim banka ve 17 25 öncesi evde kalma sohbet emsal kararlara ihtiyacim var yardimcı olurmusunuz.🙏🏾

672 / 15 .istinafta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tüik, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba; sitede veya başka bir yerden ulaşabcileceğim banka ve 17 25 öncesi evde kalma sohbet emsal kararlara ihtiyacim var yardimcı olurmusunuz.🙏🏾

Bence bunu avukatınızdan isteyin, emsal kararların bulunduğu bir websitesi var diye biliyorum ama ücretli.. Hrmen hemen tüm avukatların erişimi var o siteye.. 

veya Danistayin sayfasından yayınlanan kararları tek tek bakmanız gerekli.. 

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tam ihtiyacı karşılar mı bilmiyorum, ama forumda da önceki yıllardan kalma emsal kararlar var.

Ceza davaları ile ilgili forumdaki emsal kararlar https://forum.khkhaber.com/forum/91-ceza-davaları-•-emsal-kararlar-•-dilekçeler/

İdari davalar ile ilgili emsal kararlar https://forum.khkhaber.com/forum/84-i̇dari-davalar-•-emsal-kararlar-•-dilekçeler/

Bunlar haricinde elinde emsal karar olan dostlar da arz/rica ederim paylaşımcı olsun. Bu davalar daha yıllarca bitecek gibi değil. Bir zamanlar geçtiğimiz o zorlu yolları unutmayalım, ihtiyacı olanlara yardımcı olalım.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...