İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Dantes, 36 dakika önce yazdı:

Bence bu sene dosyaları bitiremezler

İlk bir kaç yıl tavşan gibi hızlı ilerlediler ancak şimdi kaplumbağ modunda ilerliyorlar. Ancak umudum o ki; 2020 aralık dolmadan tüm dosyaları tamamladık ve üzerimize düşeni yaptık açıklamasını yapmaları. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bence şu an kalan  dosyaların korum kanaatleri ve bazı mahkeme sonuçlarını toplayıp, eylül ayından itibaren ayda 3.500 veya 4.000 dosya açıklayarak yıl sonu bitirirler. Bu benim düşüncem. Temmuz Ağustos döneminde hazır olan 4.000 gibi bir sayı açıklanacak.kalan 14.000 dosyada dediğim gibi yıl sonu itibari ile sonlanacaktır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 07.08.2020 - 17:21 yazdı:

KONU DIŞI. Hocam teşekkürler cevabınız icin aslında tam aksine son 15 gündür İbrahim saraçoğlunun karaciğer sağlığı icin vermiş olduğu maydanoz limon kürünü uyguladım dün bitti birinci etabı yeme içme olarak da ben hep genelde ekmek hamur işi yemediğim için meyve ile besleniyorum çok meyve yiyorum son zamanlarda kuruyemiş çekirdek ve ceviz çok yedim hatta bir oturusta yarım kilo çekirdek Ceviz falan yiyorum bazen ondan olabilir mi acaba .Spor yapıyorum aktif olarak.Kilolu ve yağlı bir vücudum olmasa da yine de bir miktar yağ ufak da olsa var.Bilemedim ya ama beni rahatsız etti bu durum kafayı taktım pandemiden dolayı doktorlara randevu da alamıyoruz erken malesef?

Yarasın devrem ?

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 6 saat önce yazdı:

Memur alımı için şansınız daha yüksek olabilir, başarılar dilerim.

Allah razı olsun sağolun 

672 incelemeye devam sendika banka -hesap açma adlı işlem yok İşkur 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yeliz Coşkun Aslanalp, 17 saat önce yazdı:

Sayın @MSA , sayın editörlerimiz adaletten sizce kaç dosya kalmıştır??

@Yeliz Coşkun Aslanalp Toplam 16 bin civarı dosya olduğunu varsayarsak 1500 civarı bekleyen olduğu düşünülebilir.

ibrahim'y, 12 saat önce yazdı:

Çok pembe panjurlu bir fikir belki ama acaba biz polislerin olumlu olan kararlarını atamaların yığılmaması sebebi ile ötelenmesi mümkün olabilir mi @MSA ?

Hayal de mi kurmayak. 

Bunu zaten kabul kararlarından sonra yapıyorlar. Ekim 2019 tarihinden itibaren Şubat 2020 ye kadar iade alanlar geçen hafta yeni atanmaya başladı. Bunun için zaten toplu halde en az 4-5 ay bekletiliyor kabul kararları. Kalan dosyalarda yine belirleyici olan Garson Kodlama olacaktır. Bu arada 701 den de az sayıda  iadeler mevcut bunu da belirteyim. 

Tolga, 10 saat önce yazdı:

Arkadaşlar , sizce komisyon bu yıl sonuna kadar dosyaları bitirir mi? Yoksa süre daha da uzar mı. 

Dostum şu an mümkün görünmüyor.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın komisyon Eylül ilk haftasında açıklama yapabilir büyük ihtimal kalan dosya 14.800 kabul 13.500 gibi rakamlar.. 8 ayda 14 bin dosya bitirdiklerine göre kalan dosyaları 2020 yazına kadar sürdürürler. Bu arada ayda 650 kişi bu çukurdan kurtuluyor bu da birşey kabul oranı %30 larda ve yeni 3 idare mahk yetkilendirildi ki süreci yarı yarıya indirir gibi durumlar var tabi bakış açısına göre değişir.

2 ayda 3300 dosya yapıp 1300 kabul gelebilir.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @MSA 05.08.2020 atamanız hayırlı olsun İnşallah.

Tüm haklarınızı alırsınız inşallah.

Darısı tüm masumların başına olsun.

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar hepinize günaydın,?Şimdi size  aşağıya ,kalan dosyalarin kurumlar bazında tahmini olarak sayılarını yazacağım.Goruslerinizi bekliyorum.Saygilarimla.

EGM : 5150

MEB : 4235

MSB : 1685

SAĞLIK : 920 

YÖK : 920 

ADALET : 880 

BAŞBAKANLIK : 550

MALİYE : 315 

ÇALIŞMA SOSYAL : 160

ULAŞTIRMA : 130

GIDA TARIM : 125

DİGER KURUMLAR : 720 

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
bkartli, 43 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar hepinize günaydın,?Şimdi size  aşağıya ,kalan dosyalarin kurumlar bazında tahmini olarak sayılarını yazacağım.Goruslerinizi bekliyorum.Saygilarimla.

EGM : 5150

MEB : 4235

MSB : 1685

SAĞLIK : 920 

YÖK : 920 

ADALET : 880 

BAŞBAKANLIK : 550

MALİYE : 315 

ÇALIŞMA SOSYAL : 160

ULAŞTIRMA : 130

GIDA TARIM : 125

DİGER KURUMLAR : 720 

MEB ile EGM,  MSB ile SAĞLIK yer değişirse olabilir belki. Bir de hiçbir kurumda 5000 üzeri kalan dosya yoktur.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

14 Temmuz da komisyon karar sayısı 10.000 di. Son zamanda elinize ulaşan karar tarih ve sayısı var mı @MSA ? Temmuz sonuna ait bir karar sayısı bilirsek komisyonun temmuz çalışma temposu hakkında belki daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...