İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Komisyon bu hafta açıklama yapmazsa demek ki kalan dosya hala 16 binin epey üstünde kalkıp 2 ayda 1500 dosya inceledik demezler galiba bu sebeple eylül ayını da kullanacaklar.

Bakalım bu hafta hatrı sayılır bir karar duyacak mıyız?

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilüfer, 31.08.2020 - 16:18 yazdı:

Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır yazmıyordum foruma, malesef verecek ne umutlu bir haberim ne de hayatımda değişen bir gelişmem var. Bu yüzden yazılanları okumakla yetindim.

Bir konu var aklımda ve bunu sizinle paylaşayım bir fikir alayım dedim.

Ben MEB de psikolojik danışmandım ve işimde de oldukça başarılıydım. İhraç olduktan sonra da yine dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü gibi konularda cocuklarla çalışmaya devam ettim. Şimdilerde karşıma psikoterapist olma fırsatı çıktı ve psikoterapi egitimine başlıyorum. Böylece psikolojik danışmanlıktan öte terapi yapma yeterliliği elde etmiş olacağım.

Asıl soru şu; MEB den ihraç olmuş olsam da özel hastane veya tıp merkezlerinde psikiyatri kliniğinde çalışmama sağlık bakanlığı onay verir mi? Gören, bilen, duyan var mı?

Hastanede çalışıyorum khklı bir TSK mensubu olarak yaklaşık 3-4 doktorumuz da khklı sorun olacağını sanmıyorum. 

Saygılar 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672meb77, 28.08.2020 - 14:41 yazdı:

Adresin bir önemi yok. Karar çıktıktan sonra kurumunuz mernis adresinize göre tebligat gönderiyor. Mernisteki adresinizde oturmuyorsanız kararınız açıklandıktan sonra ivedilikle cimere yazarak tebligatın gelmesini istediğiniz adresi beyan edenilirsiniz. Bu arada ihraç olduğunuz birimin bakanlığını arayarak da ilgili birimin tlf nosunu bulup inceleyebilirsiniz

Yok yaaani ben aslında "adres bahane inceleme devam şahane" babında atıfta bulundum ??

Adalet(mi??)  bak. - 675 (mi) KHK-nihayet KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ONEMLI:

Twitterdan paylaşılan 21.7.20 tarihli 2020/10864 karar sayılı komisyon kararını çoğu arkadaşımız görmüştür.Ben bugün komisyondan iade alan yakın arkadaşımın karar sayısını görünce bi tezatlik olduğunu gördüm.soyle ki 22.7.20 tarihli 2020/10269 karar sayılı yazıyordu.birgün sonra verilen karar ve aradaki fark kafam karıştı.Acaba diyorum iade ve ret ler farklı siralamadanmi gidiliyor..gece gece aklıma geldi..

• Beğeni 1
  • Şaşırma 2

677-Beraat-kasım 2015 sendika istifa(10 ay)-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gününüz aydın olsun .Bol iadeli günler diliyorum.???

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

günaydın arkadaşlar.sağlık teknikeriydim tıbbi sekreter.bursada birkaç hastaneye başvuruda bulundum KHK lı olduğum içim olumsuz oldu.Sizlerin bildiği varmıdır acaba hastanede olur başka sektördede olur.bursa çıkışına yakın ,özlüce  taraflarıda olursa iyi olur gidip gelmem sıkıntı olmasın.şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yarın avrupaa innsan haklari mahkemesi başkanı Türkiye'yi ziyaret edip, İstanbul üniversitesinden fahri doktora alacakmış.

İktidar her türlü lobi faliyetinde tam gaz..

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 16 saat önce yazdı:

Ben de şu an göründüğü kadarıyla zor bir ihtimal olarak görüyorum bitmesini ama ağırlıklı olarak bu sene biteceğine inanıyorum.

Arkadaşlar, benimle ilgili başka bir arkadaşın avukatı komisyondan bilgi almak istemiş fakat bilgi veremeyiz demişler tabiiki! Aralık sonun kadar zaten dosyanın incelenmesi bitecek (???) demişler.İnşaallah diyelim.

672 KHK - MEB - Sendika - KYOK - Komisyon İnceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mağdur_6748, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar, benimle ilgili başka bir arkadaşın avukatı komisyondan bilgi almak istemiş fakat bilgi veremeyiz demişler tabiiki! Aralık sonun kadar zaten dosyanın incelenmesi bitecek (???) demişler.İnşaallah diyelim.

Ben birkaç hafta önce bunu bi katipten duyduğumu söylemiştim komisyonda çalışan.Fakat doğru dürüst karar çıkmıyor nasıl bitecek bu iş Aralık sonuna kadar onu anlamıyorum toplu karar mı açıklayacaklar nasıl olacak 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 10 dakika önce yazdı:

Ben birkaç hafta önce bunu bi katipten duyduğumu söylemiştim komisyonda çalışan.Fakat doğru dürüst karar çıkmıyor nasıl bitecek bu iş Aralık sonuna kadar onu anlamıyorum toplu karar mı açıklayacaklar nasıl olacak 

Çok düşünmeye gerek yok . Zamanında aylık 4800 karar vermiş komiyon ile sayıyı düşürende aynı komisyon bu nedenle çok şey etmeye gerek yok. Nasıl isterlerse  o şekilde davranıyor

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

686 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...