İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Herkesin söylediğini doğru kabul edersek, ülkedeki kişilerin tamamının "vatan haini" olduğu sonucu ortaya çıkıyor..

Herkes öyle ya da böyle bir başkası tarafından vatan haini ilan edilmiş durumda..

Siz "kelimenin anlamı ne kadar da boşaltılmış" diyin..

Ben de "Ne kadar da birbirimizden nefret eder hale gelmişiz" diyeyim..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Luis Figo, 51 dakika önce yazdı:

@Demir Aslan hocam siz yanlış anlamışsınız son 300 keskli kalmış değil 

Kalan : 1632

Şubattan bub yana :300 kusurat keskli dosyası incelenmiş

KESK İHRAÇ SAYİLARI

EĞİTİM SEN

ihraç  1.631 

iade 152 

Ret.188

bekleyen 1291 bunların 400 kürsüsü bildiri imzalayan akademisyenler

SES:

İhraç 796 

iade 175

Ret: 106

bekleyen 515

BES:

ihraç 438

iade  136

Ret;  104

bekleyen: 198

TÜM BEL SEN

ihraç.1.193   

iade: 157 

Ret:   538 

Bekleyen; 498

KESK 'e bağlı Diger 7 sendikada ıhraç sayıları az olduğu için ayrıntılı  yazmadım. Bu 7 sendikada (toplam ihraç sayısı 216)  ( iade 75)  ( Ret: 13)  (Bekleyen 128)

KESK TOP. İHRAÇ:  4.274

TOP.. İADE: 695

TOP. RET: 949

BEKLEYEN : 2.630 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Hejar öncelikle teşekkürler bu bilgiler güncel bilgiler mi

Çünkü Şubat ayında bize söylenen 1900 kusurat kişinin kaldığı yönündeydi

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu ?? kulaklar az önce aşı yaptirmayanlarin vatan haini ilan edileceğini hatta kendilerine kız bile verilmeyeceğini duydu. bindik bi alamete gedeyoz kıyamete ??

• Kahkaha 9
  • Kızma 1

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazzsn, 2 saat önce yazdı:

Tesekkur ederim arkadaslar düşünceleriniz için. Bende referanssız donenlerın olduguna  inanıyorum elbette referansla dönen de vardır insallah en kısa zamanda herkes mesleğine döner. Bu sıkıntılar bıter. 

Allahım ben de biran önce iade olup, referans olmadan da iade olunuyormuş diye yazmak istiyorum...

• Beğeni 1
  • Onaylama 7

672 khk-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Saphyr, 4 saat önce yazdı:

Güzel dileğiniz için teşekkür ederim. Depdemden ölmezsek tabi bugün fena sallandık yine ?

Geçmiş olsun hemşehrim ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Luis Figo, 59 dakika önce yazdı:

Sayın @Hejar öncelikle teşekkürler bu bilgiler güncel bilgiler mi

Çünkü Şubat ayında bize söylenen 1900 kusurat kişinin kaldığı yönündeydi

Güncel sendikadan paylaşılan sayılar yeni

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar,

İki konuyu yazmak ihtiyacı duydum.

1) Komisyondan kabul alanlar:

a) Referansları olabilir, bu referanssız kabul kararı alanların olmayacağı anlamına gelmez

b) Referanssız kabul alanlar olabilir, bu referansla dönenlerin olmadığı anlamına gelmez.

2) Komisyonda son kalan 14-17 bin dosyanın:

a) Kolay red verilemeyen dosyaların olduğu anlamına gelebilir, bu aralarında RED verilmeyecek dosyalar olduğu anlamına gelmez

b) Bu dosyaların zor reddolunacak dosyalar olması (kabul edersek), daha önce karara bağlanan dosyaların  REDDİ hak ettiği anlamına gelmez.

c) İmzacı akademisyenler dışındaki hiç bir dosyanın zor RED olacak olduğunu sanmıyorum.

Görüşlerim bu şekilde. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 7

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KESK üyelerinin dosyaları kriter taşımıyor . hagb ve mahkeme süreçleri olanlara da ret verildi çoktan

Bize sadece kurum görüşü doğrultusunda sonuç çıkacak 

@Hejar bende sendika il şube yönetimindeyim pek uğradığim yok ama en son 1900 bilgisini şubede almıştım

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 5 saat önce yazdı:

Güzel dileğiniz için teşekkür ederim. Depdemden ölmezsek tabi bugün fena sallandık yine ?

Çok geçmiş olsun azîz hemşehrim Allah bir daha yaşatmasın inşaallah

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...