İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

wildPuppy, 3 saat önce yazdı:

arkadaşlar merhaba, pasaport dilekçeme ret kararı geldi. gerekçe bildirmemişler. itiraz hakkınız var deniliyor dilekçede. bu şekilde itiraz edip pasaport alan var mı? ya da bildiğiniz? yer istanbul. 

ceza davam savcının beraat talebiyle istinafsız beraat ile sonuçlanmıştı. Ama gerekçeli karar ekim ayında uyapa düştü, dosya kapandı. bense eylül sonunda pasaport dilekçesi vermiştim. Bu nedenle ret verilmiş olabilir mi? Adliyeye de uğradım hakkımda gizli dahi soruşturma yok yazısı aldım. İtiraz hakkımı kullanmdadan dava açsam en az 3 4 ay sürer sanırım. İtiraz etsem peki hızlı sonuçlanır mı? bilgi sahibi olan var mı?

buraya da yazayım dedim malum en aktif sayfamız burası.

İtirazı zaten idare mahkemesine yapıyorsunuz. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ayla, 48 dakika önce yazdı:

Gecen ben yazdım bikaç kişi hariç kimse umursamadı. Mazlumun halinden mazlum anlar. 1 gün ağladım 1 gün. 2 yıl oldu mahkeme biteli. 4 yıl oldu ihraç olalı. İnc devam. İtiraz ettik. Ne olcak. Özgürlüğü kısıtlyacak sebep yok ki. 

@wildPuppy de size de cevap olur umarim. Esime ayni sekilde ret geldi. Hakkında dava vs yoktu. Biz de üzüldük kalkmayacak herhalde bu yasak dedik dilekcesini verdi yine de,cok kisa bir surede cevap geldi yasak kaldirildi diye. 

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 3 saat önce yazdı:

arkadaşlar merhaba, pasaport dilekçeme ret kararı geldi. gerekçe bildirmemişler. itiraz hakkınız var deniliyor dilekçede. bu şekilde itiraz edip pasaport alan var mı? ya da bildiğiniz? yer istanbul. 

ceza davam savcının beraat talebiyle istinafsız beraat ile sonuçlanmıştı. Ama gerekçeli karar ekim ayında uyapa düştü, dosya kapandı. bense eylül sonunda pasaport dilekçesi vermiştim. Bu nedenle ret verilmiş olabilir mi? Adliyeye de uğradım hakkımda gizli dahi soruşturma yok yazısı aldım. İtiraz hakkımı kullanmdadan dava açsam en az 3 4 ay sürer sanırım. İtiraz etsem peki hızlı sonuçlanır mı? bilgi sahibi olan var mı?

buraya da yazayım dedim malum en aktif sayfamız burası.

Geçmiş olsun. Ben de Haziran ayında İstanbul'da başvurdum. Kabul edildi tahdit kalktı. Eşimin zaten yoktu. Beraat almış bir kişinin tahditi neden kalkmaz ki? Vakit kaybetmeden itiraz hakkınızı kullanın. Kazanacaksınız...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 47 dakika önce yazdı:

@wildPuppy de size de cevap olur umarim. Esime ayni sekilde ret geldi. Hakkında dava vs yoktu. Biz de üzüldük kalkmayacak herhalde bu yasak dedik dilekcesini verdi yine de,cok kisa bir surede cevap geldi yasak kaldirildi diye. 

Tesekkurler

jnjnkj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadslar komisyon haftaya rapor yayınlar mi sizce kalan dosyaların bitirilme süresi bir yıla yayilirmi 672 MEB artık kararları daha az duyar olduk kalan dosyalarda tahmini iade ret oranı hakkında yorumunuz nedir özellikle MEB'den hala kurum görüşü alinmayanlar için fikriniz nedir iyi aksamlar herkese 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, Bir saat önce yazdı:

Arkadslar komisyon haftaya rapor yayınlar mi sizce kalan dosyaların bitirilme süresi bir yıla yayilirmi 672 MEB artık kararları daha az duyar olduk kalan dosyalarda tahmini iade ret oranı hakkında yorumunuz nedir özellikle MEB'den hala kurum görüşü alinmayanlar için fikriniz nedir iyi aksamlar herkese 

Bence komisyon pandemiyi de bahane ederek 2021 i de kullanacak gibi geliyor. Bitirmeye niyetleri yok gibi iade red oranları konusunda emin değilim ama umutsuzluğa da yitmek istemem ama çok da olumlu gibi durmuyor ama inşaallah yaniliyorumdur. 

Katibe

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Atiba, 5 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun. Sakıncası yoksa kaç yılı mezunusunuz ?

2011 mezunuyum

689 KHK - ret- es durumu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar iyi akşamlar, komisyon başkanı birkaç yıl önce Süleyman Özışık ile görüşmüştü, iade oranının %15e çıkacağı öngörülüyor diyordu haberde. Eğer öyleyse kalan dosyaların yarısına yakını kabul kararını görecek demektir. Şu ana kadarki iade yüzdesi ve kalan dosyaların ne kadarını eklersek %15 olacağını bir arkadaş yazabilirse daha net bilgi sahibi oluruz. Şu an kafam biraz karışık, kızımla ilgileniyorum hesaplayamadım. Tabi başkanın o zamanki öngördüğü iade oranı hala geçerliyse ve son anda da bir pürüz çıkmazsa. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ömer sefa, 38 dakika önce yazdı:

2011 mezunuyum

Geçmiş olsun, karar tarihi ve sayınızı paylaşabilir misiniz sakıncası yoksa?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm arkadaslar bır tanıdık bu işlerin referans bulmadan çok zor oldugunu söylemiş öyle duyumlar almış. Elbette siyasi referansı olanlar vardır dönmüştür hiç  mi referansı olan dönmedi acaba. Dönenler varsa bır aydınletsa bizleri rica ediyorum. Tek krıter bankadan hala bekliyorum kurum görüşüm alınalı 1 yıl olacak ocak ayında olumlu olarak gitti.  Allah dan başka referansım da yok. Nolcak sonumuz aceba. 

686 KHK. MEB. Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...