İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Merhaba arkadaşlar, Mahkemece bilirkişi incelemesi yaptırılııp “ talimatla para yatırma tespit edilememiştir” şeklinde berat kararında yazmasına rağmen bankadan red kararı verebiliyorlar mı? 

695 KHK banka berat komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

..bu olaylar siyasi olduğu için siyaseten sorun tanımlanıp çözülmediği sürece, hukuken emsal kararla toplu bir çözüm beklemek kendimizi avutmak olabilir.

Ne yazık ki günümüz siyasetinde ülke içinde rahat gezmeniz için Devletin "terörle mücadele etmesi" zorunlu anlayışı, kötü giden ekonomik veriler karşısında geniş kitlelere dikkat dağıtıcı bir unsur olarak kullanıldığından siyasi iklimin kısa vadede değişmesi mümkün değil gibi. Buna karşın ekonomik sorunun ülkemizde daha da büyümesi, saklanamayacak çığlıklara dönüşmesi durumunda erken seçim aritmetiğinde siyasilerin sesimize kulak açmasıyla belki bir değeri olabilir.

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mustafaakkuş, Bir saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, Mahkemece bilirkişi incelemesi yaptırılııp “ talimatla para yatırma tespit edilememiştir” şeklinde berat kararında yazmasına rağmen bankadan red kararı verebiliyorlar mı? 

Verebiliyorlar hocam. Bankadan beraat etmiş bir arkadaşıma beraat ettiği davadaki suçlamaları kriter olarak yazmışlar. İnşallah size vermezler. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, 49 dakika önce yazdı:

..bu olaylar siyasi olduğu için siyaseten sorun tanımlanıp çözülmediği sürece, hukuken emsal kararla toplu bir çözüm beklemek kendimizi avutmak olabilir.

Ne yazık ki günümüz siyasetinde ülke içinde rahat gezmeniz için Devletin "terörle mücadele etmesi" zorunlu anlayışı, kötü giden ekonomik veriler karşısında geniş kitlelere dikkat dağıtıcı bir unsur olarak kullanıldığından siyasi iklimin kısa vadede değişmesi mümkün değil gibi. Buna karşın ekonomik sorunun ülkemizde daha da büyümesi, saklanamayacak çığlıklara dönüşmesi durumunda erken seçim aritmetiğinde siyasilerin sesimize kulak açmasıyla belki bir değeri olabilir.

Merhaba..

Sanırım tarafınızdan yanlış anlaşılmışım.. Ya da belki ben kendimi yanlış ifade etmişimdir bilemiyorum.

Şöyle ki: Anafikir, "hukuken emsal kararla toplu bir çözüm bekliyorum" değildir. Mevcut şartlarda böyle bir görüş, tabi ki kendini avutmak olarak değerlendirilebilir haklısınız..

Ancak benim kastettigim şudur: "iki sene önce ret almakla şimdi ret almanın hukuksal açıdan "kalan yol" anlamında pek bir farkı yoktur"

En azından ben böyle düşünüyorum..

Güncelleme • • tustus
  • Beğeni 1
  • Onaylama 3

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 5 saat önce yazdı:

Merhaba..

Arkadaşlardaki genel kanaat şu: Madem "ret" verecekriniz neden 2-3 sene beklettiniz?

Elhak doğrudur.. Fakalt olaya bir de şu açıdan bakmak lazım..

İki sene önce "ret" alsaydım hangi aşamada olurdum?

Bu sorunun cevabını, iki sene önce ret alanlara bakarak görebiliriz.

Bir kısmı davasını açmış beklemekte, büyük bir kısmı ise idare mahkemesinden de "ret" aldı. İdare mahkemesinden "kabul" alan az bir kimsenin de büyük çoğunluğunun kararı istinaf mahkemesi tarafından bozuldu. Yani tekrar ihraç oldular..

Muhtemelen şunu diyeceksiniz: "Ama en azından Danıştay aşamasına daha yakın olurduk"

Bunun da çok önemli olduğunu düşünmüyorum.. Şöyle ki:

Eğer umut (!) Danıştay ise, oradan çıkacak kararı ha siz almışsınız ha da bir başkası çok farkı yok. Çünkü idari davalarda emsal, Danıştay'ın aldığı karardır. O da olmadı AYM.

Danıştay'dan ya da AYM'den sizi de mutlu edecek bir karar çıktığını görürseniz bunu idare mahkemesinde emsal olarak kullanabilecek ve o aşamalardan geçmenize gerek kalmayacaktır.

Konuyla ilgili düşüncem bu şekildedir.

Sağlıcakla..

Çok doğru ve mantıklı açıklama. Aralık 2018'  de İdare mahkemesine başvurdum. Şimdi Bölge İdare aşamasındayım. Komisyonda bekleyenler daha şanslı. Bekleyenlerin % 25 dönme ihtimali var. Mahkemelerle uğramamış oluyorlar. Sonunda hepimiz 2021 Temmuz dan sonra AIHM aşamasından önce döneriz. 

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1

675,Banka,okul,cihan,yalancı tanık,beraat,istinaf,22.idare,ara karar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
chosenOne675, 20 saat önce yazdı:

Arkadaslar, ortada ne devlet , ne adalet , ne hukuk, ne vicdan, ne insanlik, ne de elle tutulur bir muhalefet var. Her sey bir avuc adamin elinde. Geri kalanlarda bunlara hizmet eden ve bunlardan nemalanan les kargalari. Bu insanlardan ne beklenir ki. Inanin bunu samimiyetle soyluyorum. Ellerinden gelse hepimizi bogazlayip gomerler bunlar. Cunku onlar icin biz oldurulmesi ve zulm edilmesi gereken dusmanlariz. Bizi oyle goruyorlar. Ve dinen de bunu kendilerine mubah sayiyorlar. Daha dun  FETO nun kucagindan dusmeyenler bugun cikmis bizi FETOCU diye yargiliyip hakkimizda hukum veriyor. Ulan hepiniz FETO usakligi yapiyordunuz zamaninda. Ama sorsan hepsi de vatanperver. 

Haklısınız kardeş olimpiyat Lara gidip ağlayanlar bizler değildik onlar kandirildi kurtuldu

Bizlerde saçma sapan kriterlerle örgüt üyesine sokuyorlar ahirette hesabını mutlaka verecekler ancak rabbim bu dünyada bizlerden helallik almadıkça canlarını almasin

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, 16 saat önce yazdı:

http://YxjzXj.jpg

Mehmet Nasır SÖNMEZ,,, Arkadaşımız, yoldaşımız. Çorlu'da lise okul müdür yardımcılığı ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yaparken gerekçesiz olarak hukuk işletilmeden 7 Şubat 2017 de 686 no lu KHK ile görevden ihraç edildi. Umutlu idi, umutluyduk. Göreve döneceklerinden emindik. Ancak arkadaşımızı 7 Kasım 2020 günü oturduğu apartmanın balkonunda iş yaparken 5. kattan kazayla düşmesi sebebiyle kaybettik. Büyük acı oldu hepimiz için. Yıldızlar yoldaşı olsun. Ve dün 15 Ocak 2021 Ohal Komisyonundan göreve iade kararı çıktı. Sevinemiyoruz. Sorguluyoruz. Geç gelen adalet, ADALET olmuyor. Eşi atanmayan öğretmen, 10 ve 16 yaşlarında 2 çocukları var. Başından beri söyledik, söylemeye devam ediyoruz. Tüm arkadaşlarımız göreve dönecek. KHK lar gidecek, biz kazanacağız!

Tekirdağ KESK Eğitim Sen paylaşmış bu yazıyı face KHK grubunda gördüm ve çok üzüldüm öldükten sonra iadei itibar şimdi gelsin bana birileri bu ülkede adalet olduğunu anlatsın yere batsın sizin adaletiniz! Yazıklar olsun ölüm var öteki dünya var ama yaşattıklarınızı yaşamadan ölmeyin...

Burda da dün söylediğim gibi geç gelen adalet adalet değildir.....

Rahmetli öğretmeni az önce Fox haber yaptı. Kardeşini TV de konuşturdu. Şaşırdım. Çünkü Fox bizden pek bahsetmez. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Fox Ana Haber bugün KHK ile vefatından sonra iade edilen öğretmenin durumunu haber yapmıştı. Ögretmenin kardeşinin demeciyle haber verildi. Allah rahmet eylesin Hocamıza.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

komisyon incelemesi devan 670

670khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...