İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Ayrıca sendikaya üye olduktan bir süre sonra okul yönetimi sen sendikaya üye olmuşsun diye değişik tarzda söylemişlerdi. Ben bir şey anlamamıştım, bir de o zaman farklı yoğunluklarım vardı. Bir gün de müdür yardımcılarından biri çıkıp kendi sendikalarına geçip müdür yardımcısı olup olamayacağımı sormuştu. O zaman ben de idareci olmayı düşünmediğimi ancak sendikadan zaten ayrılacağımı nasıl çıkacağımı bilmediğimi, araştırıp çıkacağımı söylemiştim. Derken bu idareci beni çok severdi, darda olduğum zamanlarımda gerçekten idareci kimliği ile sıkıntılarımı hafifletmişti. Neyse efendim düştü peşime madem çıkacakmışsın bunları yapman lazım derken benim çıkmam aylar sürdü, yanlış doldurduğum form olmuş, hep sağolsun o uğraşmıştı. Neden anlattım bunları ve daha başka öğretmenlerin de söylemlerini yıllar sonra birleştirince bizim gibi saflar hariç herkes bir şeyleri biliyormuş. Durun o öğretmenin de neler dediğini yazayım. Gayet kalabalık öğretmenler odası molalarında birden fazla kez çocuğunu ne dershanelere gönderdiğini ne de  bankadan kredi çektiğini ısrarla söyleyip duruyordu yıl 2015te. Konuşmaları garibime gitmişti, çünkü kimlerle yakın arkadaş olduğunu biliyordum. O nedenle bazı aklıma kalan konuşmalar oldu. Yıllar sonra vakit de çok olunca film şeridi gibi ? Ayrıca farklı bir kurumda çalışan yakınım bizden hangi sendikaya üye olduğumuz çocuklarımızın nerelerde okudukları gibi bilgiler istendi, bizde doldurup verdik demişti. Yani fişlemeyi personellerine yaptırmışlar, kendilerini yormamış kurum ?

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 20 saat önce yazdı:

Arkadaşlar forumda 672 MEB'den bekleyen kaç kişiyiz sendika süreleri ve kurum görüşü bilgisi ile belirtirseniz sevinirim 

22 ay sendika beklemede kurum görüşü bilmiyorum 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bu ilave tedbirler kapsamında getirilen başvuru hakkı ile ilgili olsrak yeşil pasaporta ve doçentliğe de başvurabilecekmiyiz acaba? Öyleyse Yeşil pasaport için direkt Nüfus müdürlüğüne mi yoksa formun düzenlendiği eski çalıştığımız kuruma mı başvurmalı? 

OHAL Komisyonuna bununla ilgili 6 ay önce başvurdum ama bir ses çıkmadı. 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 26 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bu ilave tedbirler kapsamında getirilen başvuru hakkı ile ilgili olsrak yeşil pasaporta ve doçentliğe de başvurabilecekmiyiz acaba? Öyleyse Yeşil pasaport için direkt Nüfus müdürlüğüne mi yoksa formun düzenlendiği eski çalıştığımız kuruma mı başvurmalı? 

İl nüfus müdürlüğünüzden randevu alın. Hakkınızda şerh varmı öncelikle onu öğrenin. Var ise hangi ilden koyulduğunu öğrenip o ilin nüfus müdürlüğüne dilekçe ile başvurun. Ortalama 45 gün içerisinde sonuçlanıyor.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar selamlar... 11.11.2020 tarihinde yapılan değişiklikle KHK ile ihraç olanların öğretmenlik lisansının iade edilmesi (ek tedbirlerin kaldırılması) ile ilgili kanun maddesi değişikliği hakkında bilgi sahibi olan hukukçu arkadaşlar bu konuda bize yardımcı olabilir mi? Dilekçenin bakanlığa son teslim tarihi 11 şubat 2021... ( face KHK grubundan alinti) KONU ILE ALAKALI BILGISI OLAN VAR MI?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn MSA, 

Ben umumi pasaportu 10 senelik aldım zaten henüz. Kast ettiğim yeşil pasaport içindi. Yazın Komisyona başvurdum yeşil pasaport için bir haber çıkmadı. Buna benzer OHAL ilave tedbirleri ile ilgili AYM kararı sonrası yazın da birtakım başvuruyu kaçırmayın tarzı tevattürler olunca yeşil pasaport için ilk evvela komisyona başvurdum. 

Ayrıca bu lisans iptallerinin kaldırılması hükmü doçentlik başvurularının da önünün açılması anlamına mı geliyor? Öyleyse ilk başvuru Mayıs ayında olacak ÜAK'a bu sene doçentlik başvurusu kanun gereği. Şubat 11'de başvuru bitiyorsa nasıl olacak peki Doçentlik başvurusu? 

Hasılı, yeşil pasaport ve doçentlik başvurularının önü açılmış oluyor mu bu son düzenlemeyle? 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Victim, 1 saat önce yazdı:

İlgili kanun maddesini paylaştım, maalesef ilave tedbirlerin ne olduğu bu kanun maddesinde de ilgili KHK'larda da açıkça ifade edilmemiş. Ancak, bu son kanun maddesinde şöyle bir cümle var: "15/7/1950 tarihli ve 5682 sayılı Pasaport Kanununun ek 7 nci maddesi hükmü saklıdır."

Bence yeşil, siyah ve gri pasaportun iptali ilave tedbir değil (mesela eski bir diplomata ihraç işlemi ortadan kalkmadan siyah pasaport vermezler diye düşünüyorum, bu mantıkla ihraç birine de memuriyete dönmeden yeşil pasaport verilmez gibi geliyor bana) ama kim bilir, siz her ihtimale karşı kurumunuza başvurun, deneme-yanılma yöntemiyle öğreneceğiz gibi gözüküyor.

Geçen yıl ohal komisyonuna yaptığım başvuruda sadece SGK kaydindaki "...sayılı KHK ile ihraç edilmiştir" şeklindeki ibarenin öncelikle kaldırılmasını isteyerek varsa diğer ilave tedbirlerin kaldırılmasını talep etmiştim, yani pilotluk vb. özel bir durumum olmadığı için nispeten genel bir dilekçe vermiştim.  

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn Leviathan

Kuruma mı başvurmalı yoksa nüfus müdürlüğüne mi? Evet, komisyon cevapsız bıraktı yeşil pasaport talep başvurumuzu bu yazdan itibaren. 

Doçentlik belgesi de bir lisanstır. Özellikle belirtmemişler doçentlik diye ama acaba doçentliğe de yolu açıyor mu müracaat bağlamında sizin paylaştığınız yazı? Teşekkürler. 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Victim, 42 dakika önce yazdı:

Sn Leviathan

Kuruma mı başvurmalı yoksa nüfus müdürlüğüne mi? Evet, komisyon cevapsız bıraktı yeşil pasaport talep başvurumuzu bu yazdan itibaren. 

Doçentlik belgesi de bir lisanstır. Özellikle belirtmemişler doçentlik diye ama acaba doçentliğe de yolu açıyor mu müracaat bağlamında sizin paylaştığınız yazı? Teşekkürler. 

Maalesef sorularınıza net cvplar veremeyeceğim zira kanun maddesinde ilave tedbirlerin ne olduğu net olarak ifade edilmemiş ama ilave tedbir mahiyetindeki hususlar için kuruma başvurmak gerekiyor, bu net, kanun maddesini dikkatli okumanızı tavsiye ederim.

Her ihtimale karşı, yeşil pasaport ve doçentlik için ve olabilecek diğer ilave tedbirler için dilekçenizi verin gitsin, ne kaybedeceksiniz ki, en fazla reddederler. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ümraniye Tavukçuyolu'nda orta ölçekli, kurumsal bir şirkete muhasebeci alınacak. Cumartesi pazar tatil. İlgilenen olursa özelden yazabilir.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...