İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Siyasi konulara girmeyi cok sevmem. Ancak saadetin yön degistirmesi bizim lehimize gelişmeleri saglar mi? Bu gune kadar kararlilikla en zor dönemlerde bizim magduriyetlerimizi yuksek sesle dile getirdiler. Olumsuzluk her tarafta . Olumlu yonu ile bakacak var mi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İbrahim Polat, 26 dakika önce yazdı:

Siyasi konulara girmeyi cok sevmem. Ancak saadetin yön degistirmesi bizim lehimize gelişmeleri saglar mi? Bu gune kadar kararlilikla en zor dönemlerde bizim magduriyetlerimizi yuksek sesle dile getirdiler. Olumsuzluk her tarafta . Olumlu yonu ile bakacak var mi

Saadetin yön degistirmesi ancak hükümetin yön degistirmesiyle mümkün olur. O da mümkün değil bence ?

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 sayılı KHK ile ihraç olan öğretmenlerin diplomalarıda iptal edildi mi acaba? Yani çalışma lisansımız da iptal mi olmuş oluyor? Yoksa sadece özel okulda mı çalışamıyoruz? Lisansımız duruyor mu yani? Bilen arkadaşlar varsa cevaplarsalar iyi olur.

"Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
EFe Ercan HeLvacı, Bir saat önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar 677 KHK 16 -22 Kasım EGM ihraç . 4 kasim 2020 ifade için eve polis geldi ve ifade mi verdim çıktım. Hakkkimda şikayet varmış ve banka hesabı soruldu. Şikayetci kimmiş sormama rağmen söylemedi. Eve geldim inceleme devam ediyordu..

31 Aralık 2020 günü gece baktigimda  RET yazısını gördüm.

4 sene beklettikten sonra ret gelmesi kötü oluyor ama yapacak bişey yok.

İfade verdim çıktım. Aklıma takılan neden arama ile cagirmadilar ifadeye .eve geldiler ifaden var dediler beraber gittik.

İfadeden sonra ne kadar süre içerisinde  dava açılır  veya takipsizlik gelir. 

Kriter dedikleri SGK kaydı ve 2009 açılış 2014 kapanış banka.

Komisyondan kağıt daha gelmedi 25 gün oldu ne zamana kadar geliyor.

İl İstanbul EGM

İyi akşamlar, geçmiş olsun. Komisyon kağıdı 30 ile 45 gün arası gelir. İfade için eve gelmelerine kafayı yormayın. İşgüzarlık, eğer ev araması yapmadılarsa telefon ilede çağırabilirlerdi.

Benimde 16-22 kasım ihraç. 2019 takipsizlik, ondan 1 ay sonra Ret. 19 aydır idare mahkemesi kararını bekliyorum. Kriter EA ve 0 kod ve üst amir değerlendirilmesi. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
umutlabekleyiş, 38 dakika önce yazdı:

672 sayılı KHK ile ihraç olan öğretmenlerin diplomalarıda iptal edildi mi acaba? Yani çalışma lisansımız da iptal mi olmuş oluyor? Yoksa sadece özel okulda mı çalışamıyoruz? Lisansımız duruyor mu yani? Bilen arkadaşlar varsa cevaplarsalar iyi olur.

Ahmet Dursun, 2 saat önce yazdı:

Cahilliğime verin  ama gerçekten bilmiyorum ve soruyorum ?

Ihracat oldugumuz asikar fakat bir de lisansimizin iptal olup olmadığını nasıl bilebiliriz? 2016da ihraç olduktan sonra hatta yine karar günü bile ne birsey diyen oldu ne de bir beyanat ? nasıl sorgulayabilir (beklemek hariç bu konularda tamamen bilgisizim diyebiliriz ?)

Diploma iptali degil lisans iptali. Yani özel kurumlarda da öğretmenlik yapamiyoruz. Şimdi dilekçe verip talep ediyoruz. Ben hem cimere hem elden başvuru yapicam.

701 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 24 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar, geçmiş olsun. Komisyon kağıdı 30 ile 45 gün arası gelir. İfade için eve gelmelerine kafayı yormayın. İşgüzarlık, eğer ev araması yapmadılarsa telefon ilede çağırabilirlerdi.

Benimde 16-22 kasım ihraç. 2019 takipsizlik, ondan 1 ay sonra Ret. 19 aydır idare mahkemesi kararını bekliyorum. Kriter EA ve 0 kod ve üst amir değerlendirilmesi. 

Devrem ev araması zaten açığa alındigimda yapılmıştı 2016 Kasım 16 da 

Benim için ..Kasımpaşa evdekiler tedirgin oluyorlar 

Aynen öyle ifade verdim 40 -45 gün sonra ret geldi .bence ret vermek için bahane oldu.

Senin ifaden alindiktan kaç gün sonra. Takipsizlik geldi ve takipsizlik geldiğini nerden öğreniyoruz. Kod ile ilgili bişey demediler her kesin kodu. Varmi

Cevap iicin teşekkür ederim

-----

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, Bir saat önce yazdı:

ilgili KHK hükmü gereği MEB e bağlı özel kurumlarda öğretmenlik yapamıyorsunuz....

son çıkan lisansınızı kullanabilme düzenlemesi ile müracaat etmeniz gerekli..

o konu ise hala muallak..

müracaatları kurum almalı ama nasıl alacak kim karar verecek netlik yok...

Hgirao.png

Komisyon kurulacak komisyon karar verecek.

Birde lisans iptali doğru bir ifade değil çalışma iznimiz iptal .

Ama sonuçta adı ne olursa olsun lisans ,çalışma izni vs.bunlar hak ihlali...

Buna dilekçe vereceğiz ve ret gelirse idare mahkemesine gideceğiz .

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
EFe Ercan HeLvacı, 20 dakika önce yazdı:

Aynen öyle ifade verdim 40 -45 gün sonra ret geldi .bence ret vermek için bahane oldu.

Senin ifaden alindiktan kaç gün sonra. Takipsizlik geldi ve takipsizlik geldiğini nerden öğreniyoruz. Kod ile ilgili bişey demediler her kesin kodu. Varmi

İfade verdikten 1,5 yılsonra takipsizlik verdiler. Kodlama kesinlikle var. Takipsizlik tarihinden 2 hafta sonra savcılıktan adresime geldi. Bana kodumu ifade sırasında savcı söylemişti. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
EFe Ercan HeLvacı, 24 dakika önce yazdı:

Takipsizlik için bulunduğunuz il ilçe adliyede size bakan savcı kaleminden ogrenebilirsiniz

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 21 dakika önce yazdı:

İfade verdikten 1,5 yılsonra takipsizlik verdiler. Kodlama kesinlikle var. Takipsizlik tarihinden 2 hafta sonra savcılıktan adresime geldi. Bana kodumu ifade sırasında savcı söylemişti. 

Ben ifadeyi polis merkezinde verdim.   . Avukat çağırdılar cmuktan onun eşliğinde verdim. İhbar var dedi hakkinda

Güncelleme • • EFe Ercan HeLvacı

-----

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...