İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sn Hayati ve Lepus teşekkür ederim. 

Her ne kadar YD 2019 da ret olunduysa da, dava devam ediyor. Bu yönüyle AYM nin YD talep edilebileceği kararı sadece bu saatten sonra dava açacaklar mı yoksa ohal mahkemelerinde davasını evvelinde açmış olanları da mı kapsar? 

Sn. Vergici 672, aklıma, mühreç Hakime hanım, ve diğer yetkin arkadaşlar sizler ne dersiniz bu AYM'nin YD kararına. Zira bundan 15 sene önce sözleşmem feshedilmişti ve sivil davası nda 2.def YD talep ettim ilk iptal sonrası. İkincide YD çıktı ve iade davasına isnat tutup işe başlayıp 1 senelik haklarımı almıştım. 

Hasılı, evvelinde YD iptal çıkmış olsa da dava henüz sonuçlanmadığından yeni bir YD talebi AYM kararına istinaden yerinde midir? Saygılar. 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Victim, 35 dakika önce yazdı:

Sn Hayati ve Lepus teşekkür ederim. 

Her ne kadar YD 2019 da ret olunduysa da, dava devam ediyor. Bu yönüyle AYM nin YD talep edilebileceği kararı sadece bu saatten sonra dava açacaklar mı yoksa ohal mahkemelerinde davasını evvelinde açmış olanları da mı kapsar? 

Sn. Vergici 672, aklıma, mühreç Hakime hanım, ve diğer yetkin arkadaşlar sizler ne dersiniz bu AYM'nin YD kararına. Zira bundan 15 sene önce sözleşmem feshedilmişti ve sivil davası nda 2.def YD talep ettim ilk iptal sonrası. İkincide YD çıktı ve iade davasına isnat tutup işe başlayıp 1 senelik haklarımı almıştım. 

Hasılı, evvelinde YD iptal çıkmış olsa da dava henüz sonuçlanmadığından yeni bir YD talebi AYM kararına istinaden yerinde midir? Saygılar. 

AYM kararını ek yaparak bir dilekçe verin birşey kaybetmezsiniz.  Madde-38 (yürütmenin durdurulmasına karar verilemez)'e göre YD istemini değerlendirmeden red ediyorlardı. AYM kararından sonra değerlendirmeye almak zorundalar. Fakat yürütme durdurulması şartlarının değerlendirmesini yapmak ve kabul edip etmemek tamamen mahkemenin insiyatifinde.  Şartların oluşmadığını düşünürse yine reddeder.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Degerli forum sakinleri istinaf mahkemesine dilekce yaziyorum sonuc kismina istinafin kabulune, ankara 20 idare mahkemesinin kararini kaldirarak OHAL Komisyonunun 2019\239** ret kararinin iptaline, tum parasal haklarimin kamu gorevinden cikartildigim tarihden itibaren yasal faizi ile beraber tarafima odenmesine, yargilama giderlerinin davali kurum uzerine birakilmasina  diye yaziyorum. Daha onceleri parasal haklarla ilgili bir seyler yazmayin diye hatirliyorum yardimci olurmusunuz.

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

YD telafisi imkansız durumlarda istenir inanışı yaygındır. Şu anda özel bir üniversitede çalışıyorum ücretsiz izinde olsam da. En önemlisi Doçentlik başvurumuz askıda mesela KHK dan ötürü. Yurtdışı pasaportu almıştım takipsizliklerime binaen.  Nüfustan İdari kararınız (idari şerh demek istenmiş:) kaldırılmıştır yazısı da henüz geldi.ilerde Telafisi imkansız neyi isnat tutarım doçentlik başvurusu hariç fikir veren olursa belirtirim YD talebinde bulunurken. Aksesuar, meze olarak bakılmazsa bu gerekçeme. İrtibat ve iltisak olmadığı kanaatini uyandıracak çoğu şart mevcut aslında şu manzarayla. İlk YD talebim 1,5 sene önce davayı açar açmaz ret gelmişti. Umarım ikisi arasında belirli kısıtlı süre zorunluluğu yokturdur. 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Face'de bir iade var .IKM  adalet bakanlığı deniliyor 

672 KHK-inceleme devam-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sağlık Bakanlığından hiç haber yok mu 

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adem A., 5 saat önce yazdı:

Öğretmenlik diplomanız var mı ki? ? Yoksa sahiden cevabı biliyorsunuz derim

Formasyonum var. Çocuk Gelişimi 3.sınıfım. Seneye mezun olacağım. 

Kabul etmezler tabiki de ama yinede belki bişeyler değişmiştir diye sordum. Buarada hakkımda adli idari bir işlem olmadı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hemşire683, 17 dakika önce yazdı:

Formasyonum var. Çocuk Gelişimi 3.sınıfım. Seneye mezun olacağım. 

Kabul etmezler tabiki de ama yinede belki bişeyler değişmiştir diye sordum. Buarada hakkımda adli idari bir işlem olmadı. 

Çocuk gelişimi kaçıncı sınıflara öğretmen olabiliyor(mu) hiç duymamıştım ? deneyin, oluyorsa zaten oluyordur

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
istanbullu, 8 saat önce yazdı:

Degerli forum sakinleri istinaf mahkemesine dilekce yaziyorum sonuc kismina istinafin kabulune, ankara 20 idare mahkemesinin kararini kaldirarak OHAL Komisyonunun 2019\239** ret kararinin iptaline, tum parasal haklarimin kamu gorevinden cikartildigim tarihden itibaren yasal faizi ile beraber tarafima odenmesine, ina  diye yaziyorum. Daha onceleri parasal haklarla ilgili bir seyler yazmayin diye hatirliyorum yardimci olurmusunuz.

--tabi özlük haklar, maaş, tazminat pararya ilişkin bütün talepleri çıkar dilekçede , dilekcenin icinede bak orda da böyle ifadeler varsa çıkar yoksa dılekçe red yersın

dilekcenin başındaki konu kısmında da ve dilekçenin içeriğinde de varsa cıkart. 

sadece ; OHal inceleme komisyonu nün ... Tarih ve .... Sayılı red kararinin iptali ve yargilama giderlerinin davali kurum uzerine birakilmas ı talebinden  ibarettir. yazılıyor

.

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sayın scienceindex kullanıcı adlı forum üyesi mesajı okuyorsanız lütfen cevap verir misiniz? red kararım 6 nisan tarihi itibariyle tarafıma tebliğ edildi. zannediyorum siz de red almıştınız. mahsuru yoksa idare mahkemesine sunduğunuz dilekçe taslağını kişisel bilgilerinizi vermemek kaydıyla özelden yazabilir misiniz?

YÖK 689 KHK adli işlem yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...