İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

@ilter idare mahkemesi YD'yi kabul ederse eski görev yerinde başlanır ama idare mhk. aşamasında hiç gerek yok bence. Neden derseniz: İstinaftan olumsuz karar çıkarsa  tekrar işinizden olursunuz bu da sizin için yıpratıcı olur. Örnekleri var. Melih Kutlu'nun sayfasından takip edebilirsiniz. Kişiler işe başlamış toplu maaşlarını almış ama sonradan ihraç olmuşlar. Bu benim görüşüm tabiki.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
lepus, 42 dakika önce yazdı:

İstinaftan olumsuz karar çıkarsa  tekrar işinizden olursunuz bu da sizin için yıpratıcı olur.

Yıpratıcı mi olur, güldürmeyin beni, her KHK'liyi da aynı kefeye koymayin derim. Yüz kızartıcı utanılacak birşey mi yapmisimki, şahsen alnım ak, iftiralarla ihracıma sebep olanlarin  döndüğümu kısa süreliğine bile olsa görmesi beni çok mutlu eder; dolayısıyla, beni boyle şeylerin yipratabilecegini pek sanmıyorum.

Kişiler işe başlamış toplu maaşlarını almış ama sonradan ihraç olmuşlar.

Hele bir kimildasinlar, toplu maaşımı önce odesinler de, sonradan geri ödemek zorunda kalsam bile sorun değil benim için. Hep ben mi uğraşacağım, biraz da iftiralarla hakkımı yiyenler yerinden kimildasin, uğraşsın, çalışsın, cabalasinlar. Çalışmak iyidir, oturarak başarıya ulaşan tek varlık tavuktur.

Öte yandan, bu kadar beklemis bulunduktan sonra, tabiki mahkeme aşamasına kalmadan komisyondan dönmeyi öncelikle isterim.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bu hafta MEB den karar duyan var mı ?

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ilter, Bir saat önce yazdı:

Yıpratıcı mi olur, güldürmeyin beni, her KHK'liyi da aynı kefeye koymayin derim. Yüz kızartıcı utanılacak birşey mi yapmisimki, şahsen alnım ak, iftiralarla ihracıma sebep olanlarin  döndüğümu kısa süreliğine bile olsa görmesi beni çok mutlu eder; dolayısıyla, beni boyle şeylerin yipratabilecegini pek sanmıyorum.

Hele bir kimildasinlar, toplu maaşımı önce odesinler de, sonradan geri ödemek zorunda kalsam bile sorun değil benim için. Hep ben mi uğraşacağım, biraz da iftiralarla hakkımı yiyenler yerinden kimildasin, uğraşsın, çalışsın, cabalasinlar. Çalışmak iyidir, oturarak başarıya ulaşan tek varlık tavuktur.

Öte yandan, bu kadar beklemis bulunduktan sonra, tabiki mahkeme aşamasına kalmadan komisyondan dönmeyi öncelikle isterim.

Ne anladınız bilmiyorum ama gülünecek birşey söylemedim. Suç isnadında da bulunmadım. Her insan benzer duramlarda benzer tepkileri vermeyebilir. Kiminde travmaya yol açar kimine meşgale olur. Ben de yüz kızartıcı utanılacak birşey  yapmadım, benimde alnım ak bu arada  ve istinaf aşamasında kalıcı olarak iade olmayı tercih ederim. Ayrıca onların işleri bu zaten onlara yük olmaz.  5 dakkada hesaplar verir ve yine 5 dakkada hesaplayıp faiziyle geri ister.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Uzun zamandır yazmiyordum psikolojimin her gecen gün daha da bozulmasından baska yazacak bir gelişme yok çünkü. Bu arada iade olan arkadaşlara hayırli olsun Red alanlara da daha büyük sabır ve bundan sonrası için olumlu sonuçlar insallah. Daha önce de bahsetmistim Kasım ayında hakkımda 4 sene önce acilmis bir soruşturma olduğundan haberim olmustu. Iceriginde sendikadan baska birsey yok bu kadar uzamasının tek sebebi 2016 yilinda tayinimizin çıkması sonucu il değişikliği yapmis olmamiz bu sebeple dosya iki şehir arasında gitmis gelmis. savci bugun yarin karar cikar demisti aylar gecti haber yok. Karar gelmediği sürece komisyon sayfasına da umutla bakamiyorum artik.

672 MEB 6 ay sendika adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ne anladınız bilmiyorum ama gülünecek birşey söylemedim. Suç isnadında da bulunmadım. Her insan benzer duramlarda benzer tepkileri vermeyebilir. Kiminde travmaya yol açar kimine meşgale olur. Ben de yüz kızartıcı utanılacak birşey  yapmadım, benimde alnım ak bu arada  ve istinaf aşamasında kalıcı olarak iade olmayı tercih ederim. Ayrıca onların işleri bu zaten onlara yük olmaz.  5 dakkada hesaplar verir ve yine 5 dakkada hesaplayıp faiziyle geri ister.

Beni muhatap alıyorsunuz ve sizin için yıpratıcı olur filan diyorsunuz, ben de kendi durumumu ortaya koyuyorum ve bu sizin zorunuza gidiyor. Bu konudaki tercihiniz ne olur diye de sormamistim bu arada.

Size veya başkasına suçlu diyen mi oldu? Hemen kendinizi savunmaya gecmissiniz. Ayrıca, o bahsettiğiniz 5 dakikalık işleri  yapacak olanlar da bana iftira atip hakkımı gasbedenler değil zaten, kastım o tarz rutin işlerini yapan insanlar hiç değil.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

670 inceleme devam iade olan arkadaşlara hayırlı olsun red alan arkadaşların mahkemeden dönmeleri duası ile herkese hayırlı günler

670khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bugün 10 Nisan Polis Günü, forumdaki tüm polis arkadaşlarımızın Polis Günü’nü kutlarım. ???‍♂️

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...