İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

capsLock, 1 saat önce yazdı:

sadece cimer den başvurdum, geçenlerde valilikten yazı geldi, kaldırılmış

e devlette baktığımda artık nüfus müdürlüğüne başvurun yazmıyor

Ne zaman başvurdunuz ne kadar zaman sürdü ? Ben haziranda yazdım valiliğe gitti geldi cimerde şimdi adalet bakanlığında görünüyor toplam 4 aydır bekliyorum bilgi verebilir misiniz rica etsem? 

675 KHK mağduru Yargıtay çalışanı Zabıt Katibi umutla bekler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kulunbiri, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar adres ve telefon değişikliği için OHAL e nasıl dilekçe yazıyoruz ve nereye gönderiyoruz yardımcı olabilir misiniz

İkametgah adresimin ve iletişim bilgilerimin değiştiğini belirten basit bir dilekçe ile  Ohal Komisyona valilik üzerinden başvuru yaptım. Ohal komisyonuna başvuru yaptığınıza dair size verilen evrakın fotokopisini de ekine koyuyorsunuz. Bu evrakın altında yer alan  barkodlu kısmın da fotokopide eksik çıkmamasına dikkat edin. Valilikteki görevli bu nedenle yeniden fotokopi istemişti benden.3 sene önce ikametgah değişikliği için Ohal Komisyonuna dilekçe yollamıştım sistemde hala eski adresim görünüyor. Telefon ile sorduğumda sistemde değiştirilemediğini dilekçenin dosyamıza konulduğunu söylemişlerdi.

Kabul veya Red durumunda  ihraç olduğum kurum olan Üniversite tebligat için arayıp haber veriyor. Bu nedenle üniversitenin personel işlerine de dilekçe yazıp adres ve telefonumun güncellenmesini istemiştim. 

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eses, 9 dakika önce yazdı:

İkametgah adresimin ve iletişim bilgilerimin değiştiğini belirten basit bir dilekçe ile  Ohal Komisyona valilik üzerinden başvuru yaptım. Ohal komisyonuna başvuru yaptığınıza dair size verilen evrakın fotokopisini de ekine koyuyorsunuz. Bu evrakın altında yer alan  barkodlu kısmın da fotokopide eksik çıkmamasına dikkat edin. Valilikteki görevli bu nedenle yeniden fotokopi istemişti benden.3 sene önce ikametgah değişikliği için Ohal Komisyonuna dilekçe yollamıştım sistemde hala eski adresim görünüyor. Telefon ile sorduğumda sistemde değiştirilemediğini dilekçenin dosyamıza konulduğunu söylemişlerdi.

Kabul veya Red durumunda  ihraç olduğum kurum olan Üniversite tebligat için arayıp haber veriyor. Bu nedenle üniversitenin personel işlerine de dilekçe yazıp adres ve telefonumun güncellenmesini istemiştim. 

Teşekkür ederim ??

672 incelemeye devam kriter sendika ankara 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kaderine_razi, 7 saat önce yazdı:

Herkese selamlar. 701 KHK ile ihraç polis memuruyum. 2 haftadır komisyona bakmıyordum. Az önce baktım ve kabul kararımı gördüm. Allah bekleyen tüm mağdurlara bu sevinç gözyaşlarını nasip etsin inşallah. Bir umut ışığı olsun diye paylaşmak istedim. Süreç nasıl işleyecek bilmiyorum, göreve başlatmayı uzatırlar mı EGM olduğundan dolayı, bilmiyorum. Hakkını alma yolunda emek veren tüm kaderdaşlarıma Allah'tan ferahlık ve kolaylık diliyorum

Hayirli olsun ☺️ EGM den iade duymak güzel

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@kaderine_razi Hayırlı olsun darısı tüm KHK' lilere

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hepsiyah, 7 saat önce yazdı:

Merhabalar? arkadaslar pasaportun idari şerhin kaldirilmasi icin dilekce ornegi olan varmıdır elinde? Yardımcı olabilirmisiniz.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kaderine_razi, 9 saat önce yazdı:

Herkese selamlar. 701 KHK ile ihraç polis memuruyum. 2 haftadır komisyona bakmıyordum. Az önce baktım ve kabul kararımı gördüm. Allah bekleyen tüm mağdurlara bu sevinç gözyaşlarını nasip etsin inşallah. Bir umut ışığı olsun diye paylaşmak istedim. Süreç nasıl işleyecek bilmiyorum, göreve başlatmayı uzatırlar mı EGM olduğundan dolayı, bilmiyorum. Hakkını alma yolunda emek veren tüm kaderdaşlarıma Allah'tan ferahlık ve kolaylık diliyorum

Hayırlı olsun gözünüz aydın darısı başımıza inşallah 

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Tekirdağ eğitimsen 686 KHK  H.T iade

• Beğeni 7
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 15 saat önce yazdı:

Tekirdağ eğitimsen 686 KHK  H.T iade

Sayın Ali Haydar bey iade bugün'denmi.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@absoluter Evet bugünden

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...