İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Editör

7075 sayılı Kanuna 11/11/2020 tarihinde eklenen Geçici 4. Maddesinin ilgili hükümleri şunlardır;

(1) Bu Kanunun 2 nci maddesinde belirtilen işlemlere bağlı olarak olağanüstü hal kapsamında kabul edilen kanunlarda yer alan ilave tedbirlere karşı hakkında tedbir uygulanan kişi, kanuni temsilcisi ya da mirasçıları tarafından tedbiri uygulayan veya tedbirle ilgili olan kamu kurum ve kuruluşlarına bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içinde başvurulur. Kamu kurum ve kuruluşları, başvuru üzerine yapacağı inceleme sonucuna göre en geç altı ay içinde başvurunun reddine veya tedbirin kaldırılmasına karar verir. 15/7/1950 tarihli ve 5682 sayılı Pasaport Kanununun ek 7 nci maddesi hükmü saklıdır.

(2) Başvuruların incelenmesi ve sonuçlandırılması için kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde komisyon kurulabilir.

(7) Kamu kurum ve kuruluşlarının kararlarına karşı Hâkimler ve Savcılar Kurulunca belirlenecek Ankara idare mahkemelerinde iptal davası açılabilir.

(8) Bu madde uyarınca yetkili olmayan kamu kurum ve kuruluşuna yapılan başvurular yetkili olduğu değerlendirilen kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir ve durum başvurana bildirilir.

Başvuru için maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 (üç) ay süre verildiği görülmektedir. Bu süre hak düşürücü bir süredir ve mutlaka uyulması gerekmektedir.

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim 

Ama tam anlamadım kafam bozuk ondan olabilir:)mazur görün 

Nasıl yorumlamalıyım be ne yapmalıyım 

672 KHK sendika -takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Size gerekçe olarak kanun maddesini göndermişler. Türkçesi bakanlığın kurduğu komisyon başvurunuzu reddetmiş mallesef. Süresi içerisinde Ankara idare mahkemesine başvuru yapacaksınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yani göreve iadem mi reddedilmiş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Leds Hayır hocam pasaport başvurunuz red edilmiş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hocam çok sağolun ilginiz için

Şu an karalar bağlamış vaziyetteyim beynime kan gitmiyor.Red almışım korkusuna kapıldım kusura bakmayın

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Leds rica ederim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leds, Bir saat önce yazdı:

Merhaba 

Ben pasaport şerhimin kaldırılması için İstanbul il nüfus müdürlüğüne 1ay önce başvurmuştum.Az önce cevap geldi ben çok şaşkınım.Dilekçem reddedilmiş.Bu ne manaya geliyor moralim çok bozuldu 

Bizimde önce reddettiler. Şuraya itiraz edin dediler. Ettik kabul ettiler. Dilekçede yazıyrdu unuttum şimdi yönlendirdiği yeri. Moral bozacak bişey yok. İtiraz ediniz

jnjnkj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
edeb2121, 23 saat önce yazdı:

Diyarbakırda olan arkadaşlara duyurulur 12.10 .2021 Salı günü saat 17.00'de CHP'nin KHK'lilerle buluşması var. 

Yer :Diyarbakır Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonu

Katılım sağlayalım arkadaşlar, hatta çevre illerden gidebilen varsa iyi olur ne kadar çok ses o kadar hızlı çözüm. Bu iş siyasetle çözülecek.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...