İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@Mizan-27 Hayırlı olsun tahmin ettiğim gibi  30lu yaşlar ve 2010 öncesi işe giriş vs. Yeni hayatınızda güzel haberler dilerim.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutvar, 10 saat önce yazdı:

Benim de kafam karıştı şimdi..geçen hafta pasopart için dilekçe verdim..oyleyse bu 3 aylık sureden dolayı bende mi red alacağım..Anlayamadim , kusura bakmayın..Pasopart alan arkadaşlar nasıl bi yol izlediler acaba?

Bir KHK ile sonsuza kadar pasaport alamama gibi bir durum olamaz.

"Pasaport Kanunu Ek Madde 7- (Ek:17/10/2019-7188/2 md.) Millî güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği veya iltisakı ya da bunlarla irtibatı nedeniyle;

A) 20/7/2016 tarihli ve 2016/9064 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla ilan edilen olağanüstü hal kapsamında kabul edilen kanunlar uyarınca kamu görevinden çıkarılmaları veya rütbelerinin alınması nedeniyle pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilmiş olanlardan,

B) 18/10/2016 tarihli ve 6749 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanunun 5 inci maddesi ve 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 35 inci maddesi uyarınca pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilmiş olanlardan,

C) Mahkemelerce yurt dışına çıkmaları yasaklananlar hariç olmak üzere bu Kanunun 22 nci maddesi uyarınca pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilmiş olanlardan,

haklarında aynı nedenlerden dolayı; devam etmekte olan herhangi bir idari veya adli soruşturma veya kovuşturma bulunmayanlara, kovuşturmaya yer olmadığına, beraatine, ceza verilmesine yer olmadığına, davanın reddine veya düşmesine karar verilenlere, mahkûmiyet kararı bulunanlardan cezası tümüyle infaz edilenlere veya ertelenenlere, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilenlere, başvurmaları hâlinde kolluk birimlerince yapılacak araştırma sonucuna göre İçişleri Bakanlığınca pasaport verilebilir."

denilmektedir.

Buna göre her bir yeni  durum geliştiğinde başvuru yapınız. İlla ki o pasaport alınacak..  

• Beğeni 1
  • Kızma 1

672 j.gn.k.lığı subay soruşturma devam ediyor, kriter YOK.. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, Bir saat önce yazdı:

Bir cok arkadasin iade haberi ile sevinmistim. Hem umut olsun diye hem de sevinin diye iade haberimi veriyorum. 5 yılın sonunda iade kararımı gördüm bu gün. Allah herkese yaşatsın bu mutluluğu. Muhtemel sorularınızın cevaplarını yazıyorum hemen.

KHK 672

Kurum MEB öğretmen

IL Gaziantep

Adli durum 2017 takipsizlik

En son öğleden sonra baktığımda inceleniyordu. 17.00 gibi iade kararımı gördüm. 

Kurum görüşü mayıs ilk hafta olumlu  alındı.

Kriter sendika 30 ay üyelik.  İstifa yok. Ilk kuruluştan üyelik yok.

Eş durumu eşim çalışıyordu. Bu durumları yaşamadı. Öğretmen kendisi.

@altuğ hocam bu da senin için

Göreve başlama 2007

Doğum tarihim foruma üyelik numarası ile aynı 1985

Ayakkabı numaram kalıbı darsa 44 genişse 43

Allah iadenizi versin arkadaşlar.

Hayırlı olsun sizin adınıza sevindim darısı başımıza inşallah 

675 KHK mağduru Yargıtay çalışanı Zabıt Katibi umutla bekler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mizan-27 gozunuzaydin hocam.

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Mizan-27 Gözünüz aydın. Hayırlı olsun.Darısı tüm KHK'lilere...

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Dil to pagal ha, 13 saat önce yazdı:

KHK ların yanlış oldugunu soyleyen herkesi desteklemek lazım.Chp deva ve davutoglu KHK ile ihracların yanlış olduğunu dile getirdiler.secimlerde oyum bu partilere.kim iade edecekse oyum ona

Hangi parti olduğu önemli değil. Önemli olan KHK mağdurları olarak bizlerin siyasi örgütlü olarak mücadele etmemiz. KHK platformları ve başındaki Münir korkmaz, gerçekten çok güzel mücadele örneğidir. Giden bizden gidiyor. 6. Yıla gireceğiz. Sessiz oturarak, kadercilik ile şükürcülük ile hiçbir şey düzelmiyor. Her platformda KHK mağdurları olarak bulunmalıyız. Bu iş yargıda değil siyasette çözülecek. İsteseler bir haftada değil bir saatte çözerler. Amaç başta kim olursa olsun çözüme mecbur bırakmak olmalıdır. Bu da her platformda ses getirmek ile mümkün olabilir. Ne kadar çok ses o kadar hızlı çözüm.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese teşekkür ederim. Karar numarasını ve süreci paylaşırım daha sonra. Buralardayım ?

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mavi Çocuk is back, 7 saat önce yazdı:

Şayet MİLLİ EĞİTİM'se siz hiçbir şey yapmadan, siz "KABUL" kararını gördükten 1 hafta 10 gün içinde arayıp bağlı olduğunuz il milli eğitim müdürlüğüne çağırıyorlar. Gidip sıfırdan atanmış gibi imza atıyorsunuz. Bir de üstüne aynı ile bağlı olmak üzere okul tercihi yapma hakkı da veriyorlar

Teşekkürler yorumunuz için ?Fakat MEB değildi kurumum, EGM. EGM'de iş biraz daha uzun sürüyor diye bir düşünce oluştu bende. Bunun bir açıklaması ya da örneği vardır sanırım

701-EGM-kyok-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kaderine_razi, 20 dakika önce yazdı:

Teşekkürler yorumunuz için ?Fakat MEB değildi kurumum, EGM. EGM'de iş biraz daha uzun sürüyor diye bir düşünce oluştu bende. Bunun bir açıklaması ya da örneği vardır sanırım

Gözünüz aydın. Darısı en kısa zamanda göreve dönmeyi bekleyenlerin başına.. 

Eğer bir mahkemeden böyle bir iade kararı çıksaydı, aşağıdaki kanun maddesi gereğince 30 gün içinde göreve başlatılmanız gerekiyordu. OHAL Komisyonu kararının da benzer bir süreye tabi olduğunu düşünüyorum. 

İdari Yargı Usulü Kanunu  (https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.2577-20130701.pdf

Kararların sonuçları:

Madde 28 – 1.(Değişik:10/6/1994-4001/13 md.) Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare ve vergi mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare, gecikmeksizin işlem tesis etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak otuz günü geçemez. Ancak,haciz veya ihtiyati haciz uygulamaları ile ilgili davalarda verilen kararlar hakkında,bu kararların kesinleşmesinden sonra idarece işlem tesis edilir.

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...