İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Editör

@r.r. raskolnikov Çok çok sevindim hocam. Hayırlı uğurlu olsun.Evet haklısınız kesk üyelerine destek çıktı ,çıkıyor, çıkacak. Devrimci mücadelle bunu gerektirir.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 2

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ayaz54, 2 dakika önce yazdı:

Geçen hafta iade oldum onun için merak ediyorum

Özür dilerim o halde sizden. İade olduğunuzu bilmiyordum ama yine de önemsiz bir konu.

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yasin_doganay, 1 dakika önce yazdı:

Özür dilerim o halde sizden. İade olduğunuzu bilmiyordum ama yine de önemsiz bir konu.

Değerli arkadaşım belki sen inanmayabilirsin ama ben tüm kalbimle red alan arkadaşların bu siyasi iklim değiştiğinde tamamının döneceğine inanıyorum benim amacım ben ve benim gibi daha fazla haksızlığa uğramayalım tüm haklarımızı bilelim eğer bu konuda red almış arkadaşlarımın kalbî kırılıyorsada hepsinden özür dilerim amacım burda sormamın sebebi bu bilgilerin hepimize birgün elbet lazım olmasıdır

679 tarım Bakanlığına bağlı il müdürlüğü engelli işçi adli beraat a bendinden  2 gizli tanık marifeti ama bir birlerini yalanlayan gizli tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 23.10.2021 - 00:40 yazdı:

@r.r. raskolnikov Çok çok sevindim hocam. Hayırlı uğurlu olsun.Evet haklısınız kesk üyelerine destek çıktı ,çıkıyor, çıkacak. Devrimci mücadelle bunu gerektirir.

Gerçekten çok haklısınız. Benim sendika ihraç olduğum gün beni sattı. İşe iade olayım Kesk'in Tübitaka şube açmasına önayak olmayı düşünüyorum ciddi ciddi.

Ayaz54, 23.10.2021 - 00:48 yazdı:

Değerli arkadaşım belki sen inanmayabilirsin ama ben tüm kalbimle red alan arkadaşların bu siyasi iklim değiştiğinde tamamının döneceğine inanıyorum benim amacım ben ve benim gibi daha fazla haksızlığa uğramayalım tüm haklarımızı bilelim eğer bu konuda red almış arkadaşlarımın kalbî kırılıyorsada hepsinden özür dilerim amacım burda sormamın sebebi bu bilgilerin hepimize birgün elbet lazım olmasıdır

Hiç de bile sayın hocam, rahat olun. Dediğiniz gibi hepimiz döneceğiz er geç. Ret alanlar olarak maaşımız birikiyor sadece. O yüzden bu hesaplar bize daha çok lazım olacak ? 

• Beğeni 7
  • Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Saygıdeğer arkadaşlar, dün komisyonun hakkımda vermiş olduğu RET kararı ilgili kurum tarafından bana ulaştırıldı. Komisyonun gerekçelerinden olan, eski çalıştığım kurumdan 8 kişinin ismi var, bunların ifadesine dayanarak " terör örgütüne müzahir (arka çıkan, yardım eden )  bir kişilik olarak biliniyor , ayrıca örgüt toplantılarına katıldığı, örgütsel söylemlerimin olduğu ifade etmişler. Benim derdimi nasıl anlatacağımı bilemediğim şey çalıştığım kurumdaki bu insanların hiçbir bilgi ve belgeye dayanmayan benim hakkımda dedikleri söylemlerin tahmin, ve zan'dan öteye gitmeyen ifadeleri. Zira adım gibi eminimki benim onlarla o şekilde bir diyolağa asla girmemiş olmamdır, hiçbir şekilde asla böyle bir diyolog olmamıştır. Tahminen söylüyorum sendika üyeliği ve gazete aboneliği üzerinden ürettikleri fikrin ifade edilmiş hali olarak yorumluyorum. Burada sormak istediğim somut bir bilgi ve belgeye dayanmayan bu ifadeleri nasıl çürütebilirim. Yok öyle birşey demekle olmayacağını biliyorum, kendimi nasıl savunabilirim, bana yardım edebilirmisiniz. Saygılarımla...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Özür dilerim 8 değil 7 kişi ve gazete aboneliği de var, hülasa; fikir yürüttükleri ve sonucunda çıkarım yaptıkları sendika ve gazete aboneliği  bunun üzerinden kurulan tahmini cümleler. 

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Musa Erkmen, 14 saat önce yazdı:

geriye dönük maaş hesap den bir çok program var hocam 100 bin az rakam değil bu arkadaş kendi mi hesap etmiş yoksa mutemet mı? isterse bu işi para karşılığında hesap eden bordro hazırlayan mutemetler var verip yaptırabılır veya işi yapan mutemete itiraz edebilir.bazısı şu yanlışa düşüyor bende agi yok yasal faiz yok 2021 yılında aldığım maaştan almayacak mıyım ? vs vs 2016 eylulde 5/3 öğretmen ne alırsa 2016 eylul-ekım-kasım.... öyle hesap ediliyor yapılan zamlar katsayı değişikliği o yıllarda ne zamnsa mutemet o değişikliğe göre hesap edecek.ilk başlard mutemetler çok bilmedikleri için yuksek vergi diliminden yaptılar ama şimdi olması gereken vergi diliminden yapıyorlar yıne de bordrolar kontrol edilmeli.ihraç olunan kademe terfiden tüm maaşınız yapılır.sonrasında dilekçe verip olması gereken kademe terfiniz sisteme işletikir.kaymakamlık onayı gelınce öğretmen için bir dilekçe ile o yıllara ait kademe terfi farklarınızı alıyorsunuz.bu yaz bir arkadaş iade olmuştu 220 bın civarinda hesaplama yapılmış benım hesabıma göre 380 bın civarında olması lazım dedi hocam neye göre hesapladın dediğim de agi ekd ers faiz ....dedim hocam memeurlar nette program var hesaplat bakalım ne çıkacak olmadı başka mutemete hesaplattır sonrasında evet ben yanlış hesaplamışım dedi.ayrıca SGK çalışma konusunda mutemete göre değişiyor.kesenler var ve mahkemelere açılan davalar red kararları verildi.

Kendi karışmamış hiç bir hesaba sanırım. İtiraz edecek gibi de değil diyor arkadaşım döndüğüne sukrediyor açıkçası. Kim bilir ne zorluklar yaşadı bu dönemde bilemeyiz. Teşekkürler bilgilendirmeniz için. O döneme gelelim de bakalım biz ne ile karşılaşacağız. 

Teacher 35

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 2 saat önce yazdı:

Saygıdeğer arkadaşlar, dün komisyonun hakkımda vermiş olduğu RET kararı ilgili kurum tarafından bana ulaştırıldı. Komisyonun gerekçelerinden olan, eski çalıştığım kurumdan 8 kişinin ismi var, bunların ifadesine dayanarak " terör örgütüne müzahir (arka çıkan, yardım eden )  bir kişilik olarak biliniyor , ayrıca örgüt toplantılarına katıldığı, örgütsel söylemlerimin olduğu ifade etmişler. Benim derdimi nasıl anlatacağımı bilemediğim şey çalıştığım kurumdaki bu insanların hiçbir bilgi ve belgeye dayanmayan benim hakkımda dedikleri söylemlerin tahmin, ve zan'dan öteye gitmeyen ifadeleri. Zira adım gibi eminimki benim onlarla o şekilde bir diyolağa asla girmemiş olmamdır, hiçbir şekilde asla böyle bir diyolog olmamıştır. Tahminen söylüyorum sendika üyeliği ve gazete aboneliği üzerinden ürettikleri fikrin ifade edilmiş hali olarak yorumluyorum. Burada sormak istediğim somut bir bilgi ve belgeye dayanmayan bu ifadeleri nasıl çürütebilirim. Yok öyle birşey demekle olmayacağını biliyorum, kendimi nasıl savunabilirim, bana yardım edebilirmisiniz. Saygılarımla...

geçmiş olsun hocam tecrübeli bir avukattan yardım almanızı tavsiye ederim

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Iyi haftasonlari bi arkadas icin terore yardimdan dolayi anayasa mahkemesi basvuru dilekce ornegi lazim  biraz bakindim ama bulamadık. Yardim edebilecek varmi acaba?

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...