İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sozu Twitter da gördüm çok beğendim."ne dolar ne euro ne altın geleceğin en iyi yatırımı KHK li biri ile evlenmek"

• Beğeni 5
  • Kahkaha 2
  • Şaşırma 1

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ay sonunda 27-28 Ekim gibi komisyon açıklama yapabilir en son 28.05 de yapmış aradan 5 ay geçti son resmi rakam 11.550 idi kalan dosya Ağustos sonu 9.850 oldu önümüzdeki hafta ise 8.500 lere gelir eğer açıklamalar 5 ayda bir gelecekse bir sonraki açıklama Mart ayında muhtemel 4-5 bin kalır sonra yaz bitimi bu iş biter bitsin de artık yeter.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar. TÜİK ten ihraç bir memurun iadesi haberi var. Arkadaşımın arkadasinin dıdısı diyelim. İade olmasıyla beraber geri dönük ödemelerde hesaplama olayında nasıl bir durum olduysa arada 100.000 kadar fark oluştuğunu söyledi ayrıca toplu ödeme aldığı için vergi dilimi en yüksekten alınarak yeni yıla kadar 1500 lira civarı kesinti olabileceği söylenmiş. Aslı var mıdır yaşayan bilen varsa bilgilendire bilir mi?

Araftayim zaten sigortalı günler ödenmiyor diye de bir durum olduğu için gündelik işlerle hayatımı sürdürüyor iken bir de bu duyum canımı sıktı. Canımı sıkan maddiyat gibi görünse de hakkımız sonuçta her taraftan kırparak bundan da mahrum edeceklerse eninde sonunda işime döneceğim suçsuzum çünkü Hak yerini bulacak elbet. Döndüğüm de tekrar baş ağrısı olmasın net bir durum yok sanırım ödemelerde de. 

Saygılar inşallah anlayabilmişimdir. İkizler tepemde çünkü çok kopuk kopuk yaziyorum. 

Teacher 35

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar sizlerden bir ricam olacak konu hakkında bilgisi olanlar cevaplarsa minnettar olurum ben 22 temmuz 2016 da açığa alındım 6 Ocak 2017 de 679 nolu KHK ile ihraç oldum işçi kadrosunda olduğumdan bu 22 temmuz ile 6 Ocak arası ücretsiz izin görünüyor yani iş akdim askıya alınmış gibi şimdi ben geçmişe dönük maaş hesaplanırken. Bu 22 temmuz ile 6 Ocak arası maaş ve ikramiyelerimi isteyemeyecekmiyim lütfen bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

679 tarım Bakanlığına bağlı il müdürlüğü engelli işçi adli beraat a bendinden  2 gizli tanık marifeti ama bir birlerini yalanlayan gizli tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ayaz54, 24 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar sizlerden bir ricam olacak konu hakkında bilgisi olanlar cevaplarsa minnettar olurum ben 22 temmuz 2016 da açığa alındım 6 Ocak 2017 de 679 nolu KHK ile ihraç oldum işçi kadrosunda olduğumdan bu 22 temmuz ile 6 Ocak arası ücretsiz izin görünüyor yani iş akdim askıya alınmış gibi şimdi ben geçmişe dönük maaş hesaplanırken. Bu 22 temmuz ile 6 Ocak arası maaş ve ikramiyelerimi isteyemeyecekmiyim lütfen bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

6 ay açıkta kaldığınız dönemde eksik yatan ya da hiç yatmayan ödemeleri talep edebilirsiniz iade olunduğunda muhtemelen bir şeyler eksik kalacaktır her kurum ve personel için az da olsa -bu durum idari dava ile telafi edilebilir- komisyon kararı önemli bir karar hukuki karşılığı ve sonuçları var personel açısında lehine epey.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
35teacher675, 3 saat önce yazdı:

Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar. TÜİK ten ihraç bir memurun iadesi haberi var. Arkadaşımın arkadasinin dıdısı diyelim. İade olmasıyla beraber geri dönük ödemelerde hesaplama olayında nasıl bir durum olduysa arada 100.000 kadar fark oluştuğunu söyledi ayrıca toplu ödeme aldığı için vergi dilimi en yüksekten alınarak yeni yıla kadar 1500 lira civarı kesinti olabileceği söylenmiş. Aslı var mıdır yaşayan bilen varsa bilgilendire bilir mi?

Araftayim zaten sigortalı günler ödenmiyor diye de bir durum olduğu için gündelik işlerle hayatımı sürdürüyor iken bir de bu duyum canımı sıktı. Canımı sıkan maddiyat gibi görünse de hakkımız sonuçta her taraftan kırparak bundan da mahrum edeceklerse eninde sonunda işime döneceğim suçsuzum çünkü Hak yerini bulacak elbet. Döndüğüm de tekrar baş ağrısı olmasın net bir durum yok sanırım ödemelerde de. 

Saygılar inşallah anlayabilmişimdir. İkizler tepemde çünkü çok kopuk kopuk yaziyorum. 

geriye dönük maaş hesap den bir çok program var hocam 100 bin az rakam değil bu arkadaş kendi mi hesap etmiş yoksa mutemet mı? isterse bu işi para karşılığında hesap eden bordro hazırlayan mutemetler var verip yaptırabılır veya işi yapan mutemete itiraz edebilir.bazısı şu yanlışa düşüyor bende agi yok yasal faiz yok 2021 yılında aldığım maaştan almayacak mıyım ? vs vs 2016 eylulde 5/3 öğretmen ne alırsa 2016 eylul-ekım-kasım.... öyle hesap ediliyor yapılan zamlar katsayı değişikliği o yıllarda ne zamnsa mutemet o değişikliğe göre hesap edecek.ilk başlard mutemetler çok bilmedikleri için yuksek vergi diliminden yaptılar ama şimdi olması gereken vergi diliminden yapıyorlar yıne de bordrolar kontrol edilmeli.ihraç olunan kademe terfiden tüm maaşınız yapılır.sonrasında dilekçe verip olması gereken kademe terfiniz sisteme işletikir.kaymakamlık onayı gelınce öğretmen için bir dilekçe ile o yıllara ait kademe terfi farklarınızı alıyorsunuz.bu yaz bir arkadaş iade olmuştu 220 bın civarinda hesaplama yapılmış benım hesabıma göre 380 bın civarında olması lazım dedi hocam neye göre hesapladın dediğim de agi ekd ers faiz ....dedim hocam memeurlar nette program var hesaplat bakalım ne çıkacak olmadı başka mutemete hesaplattır sonrasında evet ben yanlış hesaplamışım dedi.ayrıca SGK çalışma konusunda mutemete göre değişiyor.kesenler var ve mahkemelere açılan davalar red kararları verildi.

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ayaz54, 1 saat önce yazdı:

Bence iade olmadan bunu öğrenemezsiniz. Önce bı iade olalım Allah'ın izniyle, sonra para işleri bir şekilde çözülür. Bir de bu konuların artık hayalini kuramayacak olan, ret alan arkadaşlarımız varken forumda, bu hususlar çok önemsiz kalıyor. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yasin_doganay, Şimdi yazdı:

Bence iade olmadan bunu öğrenemezsiniz. Önce bı iade olalım Allah'ın izniyle, sonra para işleri bir şekilde çözülür. Bir de bu konuların artık hayalini kuramayacak olan, ret alan arkadaşlarımız varken forumda, bu hususlar çok önemsiz kalıyor. 

Geçen hafta iade oldum onun için merak ediyorum

679 tarım Bakanlığına bağlı il müdürlüğü engelli işçi adli beraat a bendinden  2 gizli tanık marifeti ama bir birlerini yalanlayan gizli tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...