İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Adalet bakanligi- 692 KHK- beraat 2019- iade. 20 gündür bakmıyordum  sisteme dun sabah gördüm kabul yazımı. bu süreçte eve tebligat gelmedi  arayan da olmadı muhtemelen sisteme yeni girilmiş. Sevindim mi bilemedim koskoca 4 yıl arkada kaldı. Ihraç olduğum ilk gün belliydi işime döneceğim ama dört yıl bekledik. Mayis da annemi kanserden kaybettim belkide en çok görmek istediği şeydi annemin. Son gününde olsun işime döndüm diyebilmeyi çok isterdim. Yazın sıcağında tarlalarda çalışıp okutup buyuttugun çocuğun işine döndü annem için rahat olsun mekanın cennet olsun ?

692

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eras, 3 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim Sayın Karagöz. Evet forumdaki bilgileri biraz inceledim. Onların ışığında kendimce bir şeyler yapmaya çalışacağım artık. Avukatlara para harcamak istemiyorum çünkü. Mahkemeden de bir şey çıkmayacağı için. Dediğiniz gibi bu beladan ancak bunların defolup gitmesiyle kurtulacağız. Mahkemeye sadece prosedür yerini bulsun diye başvuracağım. Bana zor gelen şeylerden biri de azılı katillere bile kendini savunma hakkı verilirken bize bu şekilde davranılması. Yüreğim kaldırmıyor artık bu yapılanları. Bütün ömrüm boyunca kendi tırnaklarımla çalışıp çabalayıp kazandığım her şeyimin   bu kadar kolay elimden  alınması mahvediyor beni. Ülkenin her şeyini çaldılar ama en çok da tertemiz insanların hayatlarını çaldılar. Dilerim bizden çaldıklarının hesabını vermek için inim inim inlesinler. 

Bir binada cinayet işleniyor. Muktedir sistem gelip binadaki tüm ilgili ilgisiz herkesi, binaya giren çıkanları, binanın önünden, uzağından geçenleri, neredeyse rüyasında binayı görenleri, hatta olaydan habersiz masum yakınlarını bile suçlu buluyor. Halbuki cinayeti işleyen de belli yardım eden de. Güç bende deyip, keyfine göre istediğini suçluyor, işsiz aşsız bırakıyor.

Sokratesin karısına dediği gibi "Suçlu olarak mı idam edilmemi yeğlerdin". Çoğumuz masumuz. Bunu onlar da biliyor emin olun. Kendimizi savunma hakkı bile vermeden bizimle ilgili karar aldılar. Adaleti eğip, büktüler.

Benim vicdanım rahat, Allah biliyor masumiyetimi, varsın kul bilmesin. Hesap günü alacaklarım çoğalır. Ayrıca masumiyetimiz eninde sonunda anlaşılacaktır. Yapan yaptığıyla başbasa kalacaktır. Lütfen kendinizi boşa üzmeyin. 

Güncelleme • • adım yok
  • Beğeni 4
  • Onaylama 3

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adım yok, 2 dakika önce yazdı:

Bir binada cinayet işleniyor. Muktedir sistem gelip binadaki tüm ilgili ilgisiz herkesi, binaya giren çıkanları, binanın önünden, uzağından geçenleri, neredeyse rüyasında binayı görenleri, hatta olaydan habersiz masum yakınlarını bile suçlu buluyor. Halbuki cinayeti işleyen de belli yardım eden de. Güç bende deyip, keyfine göre istediğini suçluyor, işsiz aşsız bırakıyor.

Sokratesin karısına dediği gibi "Suçlu olarak mı idam edilmemi yeğlerdin". Çoğumuz masumuz. Bunu onlar da biliyor emin olun. Bize kendimizi savunma hakkı bile vermeden karar aldılar. Adaleti eğip, büktüler.

Benim vicdanım rahat, Allah biliyor masumiyetimi, varsın kul bilmesin. Hesap günü alacaklarım çoğalır. Ayrıca masumiyetimiz eninde sonunda anlaşılacaktır. Yapan yaptığıyla başbasa kalacaktır. Lütfen kendinizi boşa üzmeyin. 

Çok haklısınız şu an yapılanlar tam da dediğiniz gibi ve yine haklısınız biz devletimize, milletimize  karşı hiçbir suç işlemedik. Bunu kendileri de biliyor ama birilerine günah keçisi lazımdı onlar bizler olduk. Şükür ki hesabını veremeyeceğim hiçbir şeyim yok. Varsın gerisini onlar düşünsün. Bu devran elbet birgün dönecek. İşte o günü görebilme ve düşecekkleri hallere şahit olabilme umuduyla yaşayacağım artık. Yaşattıklarının cezalarını çekmeden ölemesinler. Buraya yazmak rahatlattı beni. İçimizi dökebileceğimiz bir yerin olması çok güzel. İnsan bazen ailesine bile duygularını aktaramıyor çünkü. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

672 sendika inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eras, 9 saat önce yazdı:

İyi geceler. MEB 672 sayılı KHK ile ihracı. Maalesef biraz önce ret kararımı gördüm. Tarifsiz duygular içindeyim. Artık bunlara küfür bile etmek içimden gelmiyor. Hayatımızdan koca 5 yılımızı çaldılar bir hiç uğruna. Ev ahalisi uyudu şu saatte. Kimseyle de paylaşamıyorum. İyi ki burası var. Bildiğim tek kriterim sendikaydı. 31 ay diye biliyorum. Kurum görüşü alındı mı bilmiyorum. Aynı okuldan arkadaş iki sene önce sendika, çocukların okulu kriteriyle döndü. Hiçbir şekilde anlamlı gelmiyor bu yapılan işlemler. Allah, bize yaptıklarının cezasını çektirmeden canlarını almasın. Ahirette zaten bütün masumların iki elleri boğazlarında olacak. 

Geçmiş olsun. Bu haksızlıklara inat hayata tutunmaya çalışın. Varsa eğer, çocuklarınızı düşünün. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

672 KHK - İncelemeye Devam- Sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Ş1919 Hayırlı uğurlu olsun. Allah bir daha yaşatmasın.Başınız sağolsun.

Güncelleme • • Ali Haydar

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eras, 9 saat önce yazdı:

İyi geceler. MEB 672 sayılı KHK ile ihracı. Maalesef biraz önce ret kararımı gördüm. Tarifsiz duygular içindeyim. Artık bunlara küfür bile etmek içimden gelmiyor. Hayatımızdan koca 5 yılımızı çaldılar bir hiç uğruna. Ev ahalisi uyudu şu saatte. Kimseyle de paylaşamıyorum. İyi ki burası var. Bildiğim tek kriterim sendikaydı. 31 ay diye biliyorum. Kurum görüşü alındı mı bilmiyorum. Aynı okuldan arkadaş iki sene önce sendika, çocukların okulu kriteriyle döndü. Hiçbir şekilde anlamlı gelmiyor bu yapılan işlemler. Allah, bize yaptıklarının cezasını çektirmeden canlarını almasın. Ahirette zaten bütün masumların iki elleri boğazlarında olacak. 

Sayın @eras çok gecmis olsun.Caninizi sıkmayın yapılan işlemlerin mantıklı bir açıklaması yok maalesef.Ben de İki hafta önce red kararımı gördüm.23 aylık sendikadan başka birşeyim yok diye biliyorum.Kurum aranmamis.Ayni sizin gibi 2 sene önce iki arkadaşım iade oldu.tek ben kalmıştım ,iade beklerken red geldi.Bana göre,son ana kadar MEB den red gelmeye devam edecek.Mebden karar bekleyen arkadaşlar herşeye hazırlıklı olsunlar.Komisyonun son karari olsa bile Çünkü bunlarda vicdan,merhamet,adalet yok.

• Üzülme 2
  • Onaylama 3

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Eras geçmiş olsun hocam kararınızın geldiğinde burdan paylaşırsanız seviniriz geride kalanlar icin 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, Bir saat önce yazdı:

Sayın @eras çok gecmis olsun.Caninizi sıkmayın yapılan işlemlerin mantıklı bir açıklaması yok maalesef.Ben de İki hafta önce red kararımı gördüm.23 aylık sendikadan başka birşeyim yok diye biliyorum.Kurum aranmamis.Ayni sizin gibi 2 sene önce iki arkadaşım iade oldu.tek ben kalmıştım ,iade beklerken red geldi.Bana göre,son ana kadar MEB den red gelmeye devam edecek.Mebden karar bekleyen arkadaşlar herşeye hazırlıklı olsunlar.Komisyonun son karari olsa bile Çünkü bunlarda vicdan,merhamet,adalet yok.

Aynı durumdayız gerçekten. Biz de şimdiye kadar ret gelmediyse büyük ihtimal kabul alırım diye düşünüyorduk ama işte yapılanlar mantık dışı şeyler olduğu için düşündüğümüz gibi olmadı. Siz dilekçe hazırlamaya başladınız mı, hangi aşamadasınız? Heralde daha tebliğ yazısı gelmemiştir. 

altirana, Bir saat önce yazdı:

@Eras geçmiş olsun hocam kararınızın geldiğinde burdan paylaşırsanız seviniriz geride kalanlar icin 

Teşekkürler. Becerebilirsem paylaşırım. Pek anlamıyorum belge paylaşma vs işlerden çünkü. Ama en azından hangi saçmalıkları bahane etmişler onlar hakkında bilgi veririm mutlaka. Merakla bekleyeceğim artık tebliğ yazısını. 

672 sendika inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...