İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

• Beğeni 7
  • Teşekkür 1

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba kaderdaşlarım,   

iade olanlara hayırlı olsun,  Allah bir daha böyle bir haksızlık, adaletsizlik yaşatmasın .  Red alanlara da geçmiş olsun,  Rabbim haklarınızı en kısa zamanda almayı  nasip etsin. Benim inceleme hala devam ediyor. Bu bayramı da yine bayram gibi geçiremeyeceğim, tıpkı bundan önceki bayramlar gibi. İşine dönemeyen herkes benim durumumda. Allah yardımcımız olsun.☹️ Bayram gelmiş neyime..

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kamil aksu, Bir saat önce yazdı:

Komisyon 2020 yılında bir kaç kriterleri kabul etti. Biz 2014 Ocak ayında Ziraat Bankasından 128000₺'lik kredi çektik. İsteseydik malum bankadan çekebilirdik. Komisyon bunu bile kaale almamış.Rabbim bu zalimlere hem bu dünyada hem ahirette gün yüzü gostermesin

Evet bunu cok defa bende vurguladım komisyon 2019 kasım ile 2020 mart arası (bu tarih turkiyede pandemi başlangıcı) iki hatta üç kriterden bike iade verdiği kararları görüyorduk fakat 2020 nin mart ayından sonra pandemi de başlayınca hem komisyonun çalışma hızı düştü hemde özellikle MEB de artık eskisi gibi birden fazla kriteri dosyalara ret vermeye başladı bu komisyonin kendi hukuksuz çalışma sistematiğine bile sadik kalmadigini gosteriyor muhtemelen siyasilerden iadeleri kısın tarzinda bir emir de almış olabilirler bende MEB den hala karar bekliyorum  ama umudum yok denecek kadar az çünkü bende de sendika artı 17/25 den öncesine ait olsada kapatılan kurumlarda kisa bir süre çalıştığım için SGK kaydı var dolayısıyla iki kriter var haliyle umudum pek yok geçmiş olsun şahsi fikrim idare mahkemesinden bir halt çıkmaz yok yere avukata falan para yedirip magduriyetinizi katlamayın adlı yardım talepli başvuru yapın muhtemelen mahkemeniz sonuçlanana kadar seçim tarihi de gelmiş olacak zira KHK lılar için dananın kuyruğu o zaman kopacak çünkü KHK zulmü siyasi otoritenin intikam ve rehin alma aparatı olarak kullanılıyor hukuk falan hikaye tüm hukuk yolları iktidar tarafından tikanmis dolayısıyla bu zulüm siyasi bir kararla başladı yine siyasi bir kararla sona erecek seçimi bir daha bu şer şebekesi kazanırsa geçmiş olsun 2030 lara kadar bu mesele çözülmez ama olası bir iktidar değişikliği bu huzursuzluklara da bir çözülme yaratacaktır tedrici olarak insanlar görevine ve haklarına kavuşacaktır ama evvelen bu kirli ittifaktan kurtulmamız lazım diye düşünüyorum 

• Beğeni 2
  • Onaylama 5

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kamil aksu, 18 saat önce yazdı:

Merhaba hayırlı akşamlar diliyorum. Eşim için takip ediyorum. Tek banka vardı.(686) 2018 Ekimde KYOK almıştık. Kurum görüşü Ocak 2021'di. Olumluydu. Öyle haber verdiler. Sadece 2014 Eylül'de 44gram altın hesabı (4300₺) değerinde idi. 2016 Ocak ayında parayı çekmiştik. Yani tek hareket vardı. Kesin idae beklerken bugün akşam red kararını gördük. Beynimizde kaynar sular aktı. Kurum MEB. İade bekliyorduk. Rabbim bizlere bunları yaşayanları dünyada ve ahirette yasatmadan ölmeyi nasip etmesin. Kazandıkları paralar hastalıklarına yetmesin. Hâlâ şaşkınlık içerisindeyim.

Amiinn Allah yâr ve yardımcınız olsun

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir çok saçmalık var ama; bu banka saçmalığı başlı başına trajedi. Prim almak için  okulları gezip hesap açtıran bankacılar vardı. Adam eşine de hesap açmış zorla. Yazık oldu insanlara. Duruşma talep ederse idareden döner belki.

• Üzülme 3
  • Onaylama 1

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

dayanacak gücüm kalmadı artık.  çok yoruldum çoook, son beş yılda yaşadığım bütün olaylar beni çok yıprattı son günlerde çok agresif biri oldum, sık sık depresyona giriyorum ?.  En ufak şeyler büyük tepkiler veriyorum. İnsanlar bu tavrımı çok yadırgıyorlar; çünkü daha önce benim bu hallerime hiç  şahit olmamışlardı. Ufukta bir ışık var mı, ne yapacağım, ne yapmalıyım hiç bilmiyorum.

Tanıdığım biri referansla iade oldu, bana da önerdi, ben olmaz dedim. Şimdi acaba diyorum..

öneriniz var mı kaderdaşlar?

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar öncelikle benim hareketsiz bank asya hesabı vardı ama aynı dönem de birikim yaptığım altın hesabı halkbankasinda idi. Araba almak için hesap açmış vazgeçmiştim. Hatta 2 ay sonra araba değiştirip araba için gönderdiğim halkbank hesap açıklamasına araba yazmistim. Bunları delil olarak döküman olarak dilekçeye ekleyip tüm tezlerini çürüttüm. Akabinde iade olmuştum. Sizler de benzer durumlar varsa en azından idare mahkemelerine sunun sizin yararınıza olur. Hayırlı akşamlar 

Sihamebu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kamil aksu, 17.07.2021 - 22:53 yazdı:

Merhaba hayırlı akşamlar diliyorum. Eşim için takip ediyorum. Tek banka vardı.(686) 2018 Ekimde KYOK almıştık. Kurum görüşü Ocak 2021'di. Olumluydu. Öyle haber verdiler. Sadece 2014 Eylül'de 44gram altın hesabı (4300₺) değerinde idi. 2016 Ocak ayında parayı çekmiştik. Yani tek hareket vardı. Kesin idae beklerken bugün akşam red kararını gördük. Beynimizde kaynar sular aktı. Kurum MEB. İade bekliyorduk. Rabbim bizlere bunları yaşayanları dünyada ve ahirette yasatmadan ölmeyi nasip etmesin. Kazandıkları paralar hastalıklarına yetmesin. Hâlâ şaşkınlık içerisindeyim.

Aynı durumdu. TMSF döneminde de devam etmişti geçen ekim de red vermişlerdi    geçmiş olsun 

686 banka MEB red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...