İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Ayaz54, 21 dakika önce yazdı:

Demekki 34 gunde 977 dosya bakılmış 20 mayis tarihli dosya ile karsilastirdim toplamda 977 dosya demekki bu sene bitirilebilir

"İnşallah" emojisi olmayınca mecbur uzun uzun alıntılayıp cevap yazdım ?????

• Beğeni 2
  • Kahkaha 2
  • Onaylama 1

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 23 saat önce yazdı:

İyi bayramlar. Ahim den kararlar gelmeye başladı. Danıştay ve AYMnin tutumuna göre beraat ve takipsizlik alan KHKlılar da görevlerine iade edilebilir gibi duruyor.

Kararı biraz inceledim. Özetle "içerik olmadan Bylock gibi bir kriptolu haberleşme programı kullanımının tespiti, tek başına terör örgütü üyeliğinden tutuklanmak için yeterli şüpheyi oluşturmaz" demişler. Türkiye'yi başvuranın 15 ay civarı tutukluluğu için 12 bin Euro tazminata mahkum etmişler.

Değerlendirme. Karar içeriksiz Bylock kullanımının tutuklama için yeterli şüpheyi bile oluşturmayacağını söylediği için, hem bu sebeple diğer tutuklananlar için, hem de mantığın gereği olarak bu sebeple mahkumiyet alıp cezaevine girenler için emsal olacaktır.

Hatta bu kararın, içeriğinde suç unsuru bulunamayan Bylock tespiti olanlara, hatta içeriksiz ankesörden cezaevine girenlere yüksek olasılıkla emsal olacağını da söyleyebiliriz.

Haksız olarak 15 ayını cezaevinde geçirmiş bir insanın kayıplarını karşılamak için 12 bin Euro minik bir meblağ. Ancak bu saydığım gruplardaki kişilere de benzer kararlar çıktığında ülkemiz için maliyeti astronomik boyutlara ulaşacak. Keşke karar vericiler hukuku zamanında uygulasaydı diye millet çok ağlayacak daha. Ama tabii 2018 seçimlerinde verdikleri oylar yüzünden ağlama hakkına da sahip değiller.

Bu kararın işe dönüşlerle doğrudan alakası yok Guardiann hocam. Ancak bu saydığım gruplardaki kişiler için bir artı olarak düşünülebilir. Tutuklamaya yetecek şüpheyi oluşturmuyorsa işten attıracak şüpheyi nasıl oluştursun? diye düşünecek olursak.

• Beğeni 8
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Karagöz 

Karagöz, 4 saat önce yazdı:

Kararı biraz inceledim. Özetle "içerik olmadan Bylock gibi bir kriptolu haberleşme programı kullanımının tespiti, tek başına terör örgütü üyeliğinden tutuklanmak için yeterli şüpheyi oluşturmaz" demişler. Türkiye'yi başvuranın 15 ay civarı tutukluluğu için 12 bin Euro tazminata mahkum etmişler.

Değerlendirme. Karar içeriksiz Bylock kullanımının tutuklama için yeterli şüpheyi bile oluşturmayacağını söylediği için, hem bu sebeple diğer tutuklananlar için, hem de mantığın gereği olarak bu sebeple mahkumiyet alıp cezaevine girenler için emsal olacaktır.

Hatta yüksek olasılıkla bunun içeriğinde suç unsuru bulunamayan Bylock tespiti olanlara, hatta içeriksiz ankesörden cezaevine girenlere emsal olacağını da söyleyebiliriz.

Haksız olarak 15 ayını cezaevinde geçirmiş bir insanın kayıplarını karşılamak için 12 bin Euro minik bir meblağ. Ancak bu saydığım gruplardaki kişilere de benzer kararlar çıktığında ülkemiz için maliyeti astronomik boyutlara ulaşacak. Keşke karar vericiler hukuku zamanında uygulasaydı diye millet çok ağlayacak daha. Ama tabii 2018 seçimlerinde verdikleri oylar yüzünden ağlama hakkına da sahip değiller.

Bu kararın işe dönüşlerle doğrudan alakası yok Guardiann hocam. Ancak bu saydığım gruplardaki kişiler için bir artı olarak düşünülebilir. Tutuklamaya yetecek şüpheyi oluşturmuyorsa işten attıracak şüpheyi nasıl oluştursun? diye düşünecek olursak.

Hocam karar umarım herkes için daha hayırlı ve faydalı olur fakat, ben pek ümitli değilim. Nedenini soracak olursanız, benim yargılandığım dava maddesi (TCK MD 220/6 " Örgüt üyesi olmamakla beraber örgüt adına suç işlemek") AİHM tarafından , kanuni ve öngörülebilir olmadığı gerekçesi ile 2 kez ayrı ayrı ihlal kararı verilmesine rağmen, hala yerel mahkemeler tarafından sıkça kullanılıp ceza veriliyor.

Bu arada forumdaki bütün kardeşlerimin Kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

w

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar, iade oldugumu yazmıştım. Göreve başladım en son çalıştığım ilçede farklı bir okulda. Forumda baktım bulamadım o yüzden buraya yazdım kusura bakmayın arkadaşlar. Ek ders ve maaş yasal faizleri için ilçe mem e vermem gereken dilekçeyi kaç gün içinde vermem gerekiyor. İlçe Mem 29 haziranda tebliğ etti yazıyı bana ve aynı gün göreve başladım. Dilekçe için süreç ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor. Bana geçmiş maaşlarınız yattıktan sonra dilekçenizi verin dediler o yüzden bayramdan sonraya kaldı. Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 

Güncelleme • • doğrudur

Normal-düz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Toplu maaş yattıktan 60 gün içinde hocam 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Musa Erkmen, 13 dakika önce yazdı:

Toplu maaş yattıktan 60 gün içinde hocam 

Çok teşekkür ederim cevap için sayın hocam. Sağolun. Aklımda, göreve başladıktan 30 gün içinde diye kalmış benim. Herkese iyi bayramlar dilerim arkadaşlar. Umarım bekleyen herkes iade olur. ?Saygılar selamlar. 

Normal-düz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 8 saat önce yazdı:

Hatta bu kararın, içeriğinde suç unsuru bulunamayan Bylock tespiti olanlara, hatta içeriksiz ankesörden cezaevine girenlere yüksek olasılıkla emsal olacağını da söyleyebiliriz.

İse iade için paylaşmamıştım zaten @Karagöz hocam. Sadece bylock gibi direk suçlu görünen dosyalar da bile ihlal kararları çıkıyorsa, yakın zamanda beraat ve takipsizlik alan kişiler içinde hak ihlali kararları çıkacaktır. Şahsi düşüncem eğer ahmak değillerse AYM ve Danıştay, AHİM den hak ihlali çıkacağını bile bile beraat ve takipsizlik dosyalarına iade kapısını mecbur açacaklardır. Bu dosyaların AHİM e gitmesi Türkiye için hezeyan olur.  Sayılar az olmadığı için bu dosyalar gelecek hükümeti de zor durumda bırakacaktır. Türkiye'nin de hukuksal açıdan rezil olma durumu var. İrtibat ve iltisak gibi 3. Dünya ülkelerinde bile bulunmayan saçmalığın en kötü içini doldurmak zorunda kalacaklar. Eğer ahmak değillerse bu işin adını koyacaklar mecbur hocam.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@doğrudur 

doğrudur, 28 dakika önce yazdı:

Çok teşekkür ederim cevap için sayın hocam. Sağolun. Aklımda, göreve başladıktan 30 gün içinde diye kalmış benim. Herkese iyi bayramlar dilerim arkadaşlar. Umarım bekleyen herkes iade olur. ?Saygılar selamlar. 

Toplu maaşınız yattı mı hocam 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 26 dakika önce yazdı:

İse iade için paylaşmamıştım zaten @Karagöz hocam. Sadece bylock gibi direk suçlu görünen dosyalar da bile ihlal kararları çıkıyorsa, yakın zamanda beraat ve takipsizlik alan kişiler içinde hak ihlali kararları çıkacaktır. Şahsi düşüncem eğer ahmak değillerse AYM ve Danıştay, AHİM den hak ihlali çıkacağını bile bile beraat ve takipsizlik dosyalarına iade kapısını mecbur açacaklardır. Bu dosyaların AHİM e gitmesi Türkiye için hezeyan olur.  Sayılar az olmadığı için bu dosyalar gelecek hükümeti de zor durumda bırakacaktır. Türkiye'nin de hukuksal açıdan rezil olma durumu var. İrtibat ve iltisak gibi 3. Dünya ülkelerinde bile bulunmayan saçmalığın en kötü içini doldurmak zorunda kalacaklar. Eğer ahmak değillerse bu işin adını koyacaklar mecbur hocam.

Siyasiler de irtibatliydi neden yargılanmiyor lar kola gezdiler gel hasretlik bitsin diyenler nerede rabbim affetsin devletin bilmediği bir örgütü ben nerden bileyim

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...