İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Üzerimizde olu toprağı var 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Bence kalan arkadaşların hepsi cimer üzerinden başvuru yapmalı dosyanın neden dolayı bu kadar bekletildiğini sormalı ve bir an önce dosyanın incelenmesini talep etmeli.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ben de buraya bir iade haberi yazayım diyorum ama olmuyor her gün kontrol ediyorum 672 KHK sadece sendika var,  KYOK 2021 şubat neyi inceliyorlarsa artık

672 sendika adlı işlem yok devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Ben bugün cimerden başvuru yaptım siz de başvurun arkadaşlar

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Atiba, 17 saat önce yazdı:

Kurum kannati komisyon ret kararına yazmışlar ?

... Fetö/PDY terör örgütünün Türk

Silahlı Kuvvetlerinde etkin olduğu dönemde örgüt üyelerinin parlatılması ve bu sayede kritik kadroların ele geçirilmesi maksadıyla örgütün talimatı üzerine; örgüt mensubu sicil amir konumundaki personel tarafından, yine örgüt ile irtibatlı ve iltisaklı personelin yüksek sicil notları verilmek suretiyle desteklendikleri, başvurucunun Fetö/PDY terör örgütü ile iltisaklı/irtibatlı veya mensubiyet bilgisi bulunan kamu görevinden çıkarılan amirleri tarafından takdir ile sicilen desteklendiğinin bildirildiği tespit edilmiştir." 

Disiplinli ve görevini yapan bir astsubay olmak sucmus ?

Büyük ihtimalle, meslek hayatınızın bir döneminde denk geldiğiniz sicil amirlerinizden bazıları Fetö iltisaklı olduğu için İdare böyle bir yorum yapıyor. Ancak İdare bu yorumu, tüm meslek hayatınızı baz alarak yapmıyor. Bu nedenle yaptığı yorum objektif değil, yani keyfi. Bunu ispatlamak şöyle mümkün: Meslek hayatınız boyunca aldığınız tüm takdir, taltif ve sicil notlarınızı Mahkeme kanalıyla İdare'den talep edin. Size meslek hayatınız boyunca takdir, taltif ve sicil verenlerin Fetö iltisaklı olup olmadıklarını da İdare cevaplasın. Böylece Fetö iltisaklı kişiler tarafından sicilen desteklenip desteklenmediğiniz ortaya çıkacaktır.

Benim durumumda ayn suçlama vardı. Talebim üzerine Mahkeme İdare'den yukarıda bahsettiğim bilgileri talep etti. İdarenin gönderdiği cevaptan; meslek hayatımda aldığım takdirlerin sadece %20'sini Fetö iltisaklı amirlerim tarafından verildiği ortaya çıktı. Benzer şekilde, sicil notlarımda da sadece %10'luk Fetö iltisaklı amiler var. 

Fetö iltisaklı sicil amirlerim önce de, onlardan sonra da Fetö iltisaklı olmayan sicil amirlerim tarafından bana takdir ve iyi siciller verilmiş. Yani meslek hayatı boyunca aldığım tüm takdir ve siciller tutarlı, herhangi bir anormallik yok. Eğer sadece Fetö iltisaklı amirler takdir ve iyi siciller verirken diğerler kötü siciller vermiş olsaydı, İdare haklı olabilirdi. Ancak İdare'nin ''Fetö iltisaklı amirlerince sicilen desteklenmiştir'' iddiası, safsatadan başka bir şey değil. Bu safsatayı dediğim şekilde ispatlamak mümkün. 

Ancak mahkemeler bunu ne kadar dikkate alır, o kısmını tahmin etmek zor... 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben de başvuru yaptım .Çok mantıklı bir yöntem.Hepimiz yapalım bence.

Bu hafta pek karar da yok sanki 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhaba cimerden mahkeme süreci için istekte bulunmuştuk bugün uyaptan gördük sizce bi önemi var mı ? Dava dosyası içerisinde görünce şaşırdım birçok kez şikayet istek tarzı yazmıştık aslında ... İçerik olarak beraat ettik ancak buna rağmen ihraç edildik sebebi nedir mahkemede bütün yazışmalar bitti karar ne zaman çıkar vs. 

X 'in 25/08/2021 tarihli ve x sayıyla CİMER'e başvurusuna ilişkin Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı Halk İlişkiler Bürosu'nun 16/09/2021 tarihli ve x yılı yazısı ve ekleri yazımız ekinde gönderilmiştir.

İlgilinin başvurusuna cevap verilerek, bilgi ve gereğini rica ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

4 yıldır cimere yazıyorum verilen cevap hep aynı ama şikayet çok giderse bir umut sonuç alabiliriz.

672 KHK-evde kalma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Umitvar, 29 dakika önce yazdı:

Ben de başvuru yaptım .Çok mantıklı bir yöntem.Hepimiz yapalım bence.

Bu hafta pek karar da yok sanki 

Ben de yaptım. 5 yıl bekledikten sonra en azindan cimere başvurmak elbetteki makul bir durum, kimse cekinmesin. Bu konuda her gün burada aynı şeyleri yazıp durmakla, şikayet etmekle bir yere varilamayacagi ise kesin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 2 saat önce yazdı:

Büyük ihtimalle, meslek hayatınızın bir döneminde denk geldiğiniz sicil amirlerinizden bazıları Fetö iltisaklı olduğu için İdare böyle bir yorum yapıyor. Ancak İdare bu yorumu, tüm meslek hayatınızı baz alarak yapmıyor. Bu nedenle yaptığı yorum objektif değil, yani keyfi. Bunu ispatlamak şöyle mümkün: Meslek hayatınız boyunca aldığınız tüm takdir, taltif ve sicil notlarınızı Mahkeme kanalıyla İdare'den talep edin. Size meslek hayatınız boyunca takdir, taltif ve sicil verenlerin Fetö iltisaklı olup olmadıklarını da İdare cevaplasın. Böylece Fetö iltisaklı kişiler tarafından sicilen desteklenip desteklenmediğiniz ortaya çıkacaktır.

Benim durumumda ayn suçlama vardı. Talebim üzerine Mahkeme İdare'den yukarıda bahsettiğim bilgileri talep etti. İdarenin gönderdiği cevaptan; meslek hayatımda aldığım takdirlerin sadece %20'sini Fetö iltisaklı amirlerim tarafından verildiği ortaya çıktı. Benzer şekilde, sicil notlarımda da sadece %10'luk Fetö iltisaklı amiler var. 

Fetö iltisaklı sicil amirlerim önce de, onlardan sonra da Fetö iltisaklı olmayan sicil amirlerim tarafından bana takdir ve iyi siciller verilmiş. Yani meslek hayatı boyunca aldığım tüm takdir ve siciller tutarlı, herhangi bir anormallik yok. Eğer sadece Fetö iltisaklı amirler takdir ve iyi siciller verirken diğerler kötü siciller vermiş olsaydı, İdare haklı olabilirdi. Ancak İdare'nin ''Fetö iltisaklı amirlerince sicilen desteklenmiştir'' iddiası, safsatadan başka bir şey değil. Bu safsatayı dediğim şekilde ispatlamak mümkün. 

Ancak mahkemeler bunu ne kadar dikkate alır, o kısmını tahmin etmek zor... 

Öncelikle çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Aynen dediğiniz gibi örnek olarak tespit ettim en çok takdiri esas 15 Temmuz dan sonra rütbe ve terfisi yükselen amirimden almışım. Ayrıca iki savunmam var fetö gerekçesiyle ihraç edilen iki farklı amirimden. Ve sicilde ayrıca okuldan mezun olduğum sıralamadan sadece iki kişi daha ileri gitmişim. Kendi sınıf arkadaşlarımin toplam sayısında ilk yarisinda dahi değilim. 

Yani yazacak hiçbir şey bulamamışlar, cımbızla aradan birşeyler çıkarmışlar kısacası

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...