İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

tozkoparan, 3 saat önce yazdı:

En iyi ihtimalle seçime doğru hareketlenme olabilecegini zaten biz de tahmin edebiliyorduk (bir zamanlar ayda 5000 karar verebilen komisyon boşuna yavaşlamadı).

Öte yandan, köşe yazarinin iktidarın bunu khklilardan oy alma hesabıyla yapacağını ileri sürmesi bana komik geldi (bence biraz sığ bir değerlendirme). İktidar bu hareketi başka mulahazalarla yapacaktır. Sagcisi-solcusu toplumun onemli bir kesimi khklilarin suçlu olduğuna halen inanmakta.

Önümüzdeki seçimleri bu defa kazanma ihtimali yüksek olan muhalefet ise, son hareketi ile Türk toplumunun (yani seçmenlerin) bakış açısını/psikolojisini bir nebze khklilarin lehine değiştirdi (böylece bürokrasiye de bir msj vermiş oldu).

İktidar, gerçekten harekete geçtiyse, esasen Türk seçmeninin kendine olan güvenini/inancını muhafaza etmek ve muhalefetin eline bir koz daha vermemek için harekete geçmistir.

Yıllardır değişik zamanlarda bu tarz haberler çıktı.Calisma başlatıldı.listeler hazır vs .Sonuç umutla bekleyen bir kez daha umudu yitiren insanlar... daha babacanin KHK kılar için dedikleri ortada Davutoğlu hakeza öyle ..umutsuzmuyum Asla en kısa zamanda ne yapılacaksa yapılsın tüm desteği kim yapacaksa vermeye hazırım Yeter ki bitsin bu Zulm ...

• Beğeni 3
  • Onaylama 6

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kim sesimizi duyuracaksa,kim yardımcı olacaksa,kim hakkınızı verecekse ailemiz ve tüm yakınlarımız dahil oyumuz onadır.!

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

672 KHK-evde kalma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tolga55, 13 dakika önce yazdı:

Kim sesimizi duyuracaksa,kim yardımcı olacaksa,kim hakkınızı verecekse ailemiz ve tüm yakınlarımız dahil oyumuz onadır.!

Bu dediklerinizi, örneğin, MHP yapacagim derse veya ön ayak olursa MHP'ye de oy vereceksiniz diye anlıyorum.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

herkese mutlu hafta sonları....

size bu saatten sonra hangi parti sahip çıkarsa çıksın yapılanları unutmayın...

binlerce insan suçlu-suçsuz ayrımı yapılmadan, doğru düzgün yargılanmadan işinden gücünden ailesinden oldu....

iktidarı olsun, muhalefeti olsun hepsi sustu üç maymunu oynadı...

şimdi seçim yaklaşınca siyasi açıklamalar gelmeye başladı...

siz siz olun haksız yere size ve yakınlarınıza yapılanları unutmayın, unutturmayın....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 23 dakika önce yazdı:

Yaa öyle yazılar okuyorum ki aklım almıyor şaşıp kalıyorum arkadaş merak ediyorum ak parti cıksa dese ki takipsizlik beraat alanları döndürüyoruz gidip oy verecek misiniz neyin beklentisindesiniz ne yapacaksınız cok merak ediyorum kimlerden medet umar oldunuz biz neler yaşadık neler geçirdik nasıl hemen yaşadıklarımızı unutabiliyorsunuz?

Yaşadıklarım,hissettiklerim, haksız yere olan gözaltım, arkadaşlarımın önünde ellerime takılan kelepçe, dağılan ailem(boşanma,çocuğumdan ayrı kalma vs) giden 6 yılım(daha kaç gideceği de belli değil),altına girdiğim üstüme kalan borç yükü,gazetelerde yayınlanan TC ve ismim vs vs ve daha saymayı unuttuğum nice sorunlar ya bunlar nolacak bunların telafisini nasıl yapacaklar?

Bunlar benim yaşadıklarım benim yaşadıklarımın kat ve katını yaşayan masum insanlar ya hapiste çürüdüler ya da hastalığa yakalanıp toprak oldular

ak parti bana dese ki seni cbaşkanı yapıyoruz affet yine de oy vermem bir kez daha.benim için bitmiştir ben ve benim ailemden bir tane bile oy bu ömür bitene kadar sağ bir partiye cıkmayacak (bugüne kadar milliyetçi ve sağ görüşlüydük babam ak parti üyesiydi(bunu övünmek icin değil üzülerek söylüyorum) ak parti ve mhp ye verdiğimiz her oy icin babam annem ben ve kardeşlerim o kadar pişmanız ki ama ne yazıkki elimizden hiçbir şey gelmiyor bizde bugün bunların başımıza geleceğini bilemezdik hayatın sillesini yiyip bazı şeyleri görmemiz gerekiyormuş diyorum 

Neyse sözün özü bizi bu hale düşürenlerden medet umup birde bunları buralara sosyal medyalara yazıyorsunuz ya ben gerçekten bunlara herşey müstehak diyorum diyecek birşey yok 

Malum Parti'nin birşey yapacağını düşünmüyorum onun destekçisi  de aynı zihniyet..Melih kutlu Twitter'da konuyla ilgili çok iyi yazdı ama olumsuz bir msj modu düşürüyor 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 1 saat önce yazdı:

Yaa öyle yazılar okuyorum ki aklım almıyor şaşıp kalıyorum arkadaş merak ediyorum ak parti cıksa dese ki takipsizlik beraat alanları döndürüyoruz gidip oy verecek misiniz neyin beklentisindesiniz ne yapacaksınız cok merak ediyorum kimlerden medet umar oldunuz biz neler yaşadık neler geçirdik nasıl hemen yaşadıklarımızı unutabiliyorsunuz?

Yaşadıklarım,hissettiklerim, haksız yere olan gözaltım, arkadaşlarımın önünde ellerime takılan kelepçe, dağılan ailem(boşanma,çocuğumdan ayrı kalma vs) giden 6 yılım(daha kaç gideceği de belli değil),altına girdiğim üstüme kalan borç yükü,gazetelerde yayınlanan TC ve ismim vs vs ve daha saymayı unuttuğum nice sorunlar ya bunlar nolacak bunların telafisini nasıl yapacaklar?

Bunlar benim yaşadıklarım benim yaşadıklarımın kat ve katını yaşayan masum insanlar ya hapiste çürüdüler ya da hastalığa yakalanıp toprak oldular

ak parti bana dese ki seni cbaşkanı yapıyoruz affet yine de oy vermem bir kez daha.benim için bitmiştir ben ve benim ailemden bir tane bile oy bu ömür bitene kadar sağ bir partiye cıkmayacak (bugüne kadar milliyetçi ve sağ görüşlüydük babam ak parti üyesiydi(bunu övünmek icin değil üzülerek söylüyorum) ak parti ve mhp ye verdiğimiz her oy icin babam annem ben ve kardeşlerim o kadar pişmanız ki ama ne yazıkki elimizden hiçbir şey gelmiyor bizde bugün bunların başımıza geleceğini bilemezdik hayatın sillesini yiyip bazı şeyleri görmemiz gerekiyormuş diyorum 

Neyse sözün özü bizi bu hale düşürenlerden medet umup birde bunları buralara sosyal medyalara yazıyorsunuz ya ben gerçekten bunlara herşey müstehak diyorum diyecek birşey yok 

Kardeşim yazdığımı iyi oku.! Kendi anladığın gibi yorumlamışsın.! İktidardan umudumuz yok diye biz buradayız zaten.! Kim sesimizi duyurup kim mağduriyetimizi giderirse o partiyi destekleyeceğiz dedim.! Mağdur eden mağduriyetimizi gidermeyecek bunu zaten biliyoruz.! Öyle müstehak falan yazmışsın,terbiyeni takın iyi anla öyle karşındakine laf söyle.!

672 KHK-evde kalma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iki askerimize bu cani fetvayı veren teröristi Gaziantep halkı yani gazi halk gereken cevabı verecektir şüphem yok.

672 beklemede ankara

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 6 saat önce yazdı:

Dostlar, AKP veya MHP mağduriyetimizi gidermeyecek. Gereksiz tartışmaya, birbirinizi kırmaya lüzum yok. Kaldı ki sana bıçak saplayan kişi pansuman yapmaya kalksa teşekkür mü edersin?

Twitter etkinliklerine de katılsanız, size karşı bütün kutsalları üzerine yemin bile etseler (ki aslında hiçbir kutsalları veya değerleri yoktur), mağduriyetinizi giderMEyecekler. En fazla işe döndürüp bugüne kadarki maaşlarınızı verebilirler. Bu da çektiklerinizin, size yapılanın binde birini bile karşılayamaz ve mağduriyetinizi gidermez. Ayrıca bunu toplu olarak da yapmazlar. KHK listesinden adınızı çıkarmaya bile üşenirler. Hala resmi gazeteye bakan sizi terörist sanabilir.

Ama siz yine de twitter etkinliklerine katılın. Bari şimdikilerin yerine gelecekler gidersin. İyice unutulmayalım.

Kardeşim hiç iyi akıl vermiyorsun ? zaten bizim KHKlılar yatmaya meyilli. Kaderci, Allah'a bırakan kesim. Mücadele eden 50-60 kişiyi geçmiyor. Amacımız zaten iktidara biat değil bilakis düzenleme yapmaya zorlamadır. Kurt kışı gecirir ama yediği ayazı unutmazmış. Amaç iktidarı zorlama olmalıdır. Çünkü sayımız oy tablosunda en az yüzde 4 yapar. Güzel bir oran. Yani verecegimizden değil. Bunu onlar da biliyor zaten. Amaçları düzenleme dedikodusu çıkararak etrafımızdaki insanların oylarını almak. Ne olursa olsun hiçbir şekilde mücadeleyi bırakmamak lazım. MHP akp teşkilatları eskiden devlet beraat takipsizlik de alsanız nasıl güvenecek size diyordu. Şimdi diyorlar ki beraat takipsizlik aldıysa sucsuzdur moduna geldiler. Nereden biliyorsun dersen bıkmadan usanmadan gidiyorum ve anlatıyorum. Şu oy kaygısı var ya siyasetin, adama korkudan din değiştittirir. Ben bunu gördüm. Kim yapacaksa yapsın. Amacımız ses getirmek olsun. Birde muhalefetten tam anlamıyla düzenleme sözü almadan durmamalıyız. Ne kadar çok ses o kadar hızlı çözüm...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...