İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sayın @yasin_doganay  süpersiniz, sizi tebrik ediyorum, KHK lıların sesi soluğu oluyorsunuz.

• Beğeni 5
  • Onaylama 3

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gül reçeli, 3 saat önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar hatırlayanlarınız vardır 2018 de güvenlik soruşturmasını geçerek atandım 5 ay sonra sebepsiz atıldım 1 yıl önce takipsizlik aldım daha neyi bekliyorum bilmiyorum bu süreç beni çok yıprattı sağlık sorunlarım oluştu ve artık bıktım diyebilirim yurtdışına çıkmayı düşünüyorum iltica etme fikri cazip geliyo sizlerin fikirlerini almak istedim doğru mu düşünüyorum neler yapmam gerekiyo ve ya bana yardımcı olabilecek var mı naçizane fikirleriniz için şimdiden teşekkürler ??

Öncelikle geçmiş olsun.Yurtdışı iltica için malum yolları kullanmanız lazım.öyle uçağa atlayayım ineyim almanyaya başvurayım iltcaya derseniz sizi geri gönderirler.meriçi geçip yunanistana vardığınızda bu aralar hem deport yani geri itme veya geri gönderme çok oluyormuş yapabilirler.oraya varıp polis merkezine ulaştığınızda sizi kampa alırlar.mülteci statüsü alırsınız ve ilk işiniz artık havayolundan turist kılığında bir avrupa ülkesine gitmek olur.kimi ilk seferde kimi 20. seferde çıkıyor.Yunanistanda kamp hayatı yardım kuruluşlarının getirdiği yemekler yıyeceklerden oluşuyor.kırsal kesimde tarla kenarında yaşayan geçici işçilerin yaşantusı nasılsa benzeri olduğundan bahsetmişti arkadaş.şansınız yaver gider kısa zamanda Alamanya isveç vb ülkelere çıkabilirseniz oarada da kamplara alınıyorsunuz tabi yunanistandan kat be kat iyi olduğu söylenıyor.işte bu avrupa ülkesinde iltica başvurunuzu yapıyorsunuz. eğer hapis kötü muamele vb ne varsa belgelendirmeniz gerekıyor kı başvurunuz kabul edilsin.Gönüllü yapılan işlere eğitimlere katılıyorsunuz.dil kursunuz başlıyor.yeni bir hayata merhaba diyorsunuz.Devletin yardımları fena değil.Kısa zamanda adapte olup dil öğrenip kendinizi geliştiriseniz iş bile bulabilirsiniz.

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yasin_doganay, 2 saat önce yazdı:

Ben kendisine daha önce yazmıştım. Bu gün bana döndü röportaj vermemi istedi. İletişim bilgilerimi verdim, röportaj vereceğim.

Tebrikler Yasin bey. Mail ile mi iletişim kurdunuz ? Mail adresi ise bizimle de paylaşır mısınız ?

672 KHK-evde kalma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tolga55, 12 saat önce yazdı:

Tebrikler Yasin bey. Mail ile mi iletişim kurdunuz ? Mail adresi ise bizimle de paylaşır mısınız ?

nevsin@bugunneoldu.tv mail adresi

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

12 kasımda kabul kararımı görmüştüm bugün  tebligat geldi. Karar tarihi 02.11.2021 

Karar sayısı 2021/2062x

Adalet bakanlığından tebligat sonrası işleyiş hakkında bilgisi olan var mi?

• Beğeni 4
  • Teşekkür 2

692

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ş1919, 3 dakika önce yazdı:

12 kasımda kabul kararımı görmüştüm bugün  tebligat geldi. Karar tarihi 02.11.2021 

Karar sayısı 2021/2062x

Adalet bakanlığından tebligat sonrası işleyiş hakkında bilgisi olan var mi?

hayırlı olsun hocam

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Galiba ağaç kabuğu yiyecek millet. Gitmelerine iki sene var.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
zayzay, 23 saat önce yazdı:

Merhaba,

Bugün UYAP dan Ankara 14.İDD istinaf'dan red edilen başvurumu temyiz için Danıştay'a gönderilmek üzere e-imzalı dosyamı yükledim.Ücret falan ödemem gerekir mi?

UYAP da herhangi bir yönlendirme çıkmadı.

Konu hakkında bilgisi olan var mı?

bu aşamaya gelen olmadı sanırım; bugün istinaf harç öde yazısı yazdı.292,1 temyiz başvuru harcı ve 123,6 tl de temyiz karar harcı istedi.

679 KHK-Ret-Banka-Ankara 21.İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...