İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

kaktüs, 2 saat önce yazdı:

bugün 7 şubat feleğin çemberine takıldığımız gün.hayatimizi delip geçen 4 yıl.   totem yaptım inlh forum sayısı 686 olunca iade olucam.

Ne totemler yaptık. Ne umutlar bağladık ama yok yok yok. 675 beklemeye devam maalesef

Bahtsız Bedevi 675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hsn672, 40 dakika önce yazdı:

İyi pazarlar arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay sonra yaptığım sorgulamadan sonra ret kararını gördüm. Kabul bekliyorduk çok kötü olduk

Geçmiş olsun kardeşim kodlama banka tanık vs dava var mıydı?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hsn672, 1 saat önce yazdı:

İyi pazarlar arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay sonra yaptığım sorgulamadan sonra ret kararını gördüm. Kabul bekliyorduk çok kötü olduk

Geçmiş olsun 

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hemşire683, 15 saat önce yazdı:

Merhaba, ben hemşire yim. Sağlık bakanlığına bağlıydım. Fakat 2.üniversitemi okuyup formasyon aldım. Şimdi özel kurumda öğretmenlik yapmak istiyorum. 

İlave tedbirlerin kalkması ve özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmak için izin talebimi. Eski kurumum olan sağlık bakanlığınamı yoksa MEB e mi yapacağım. 

Hocam ,ihraç iken ogretmen  olmadığınız için öğretmenlik ilgili bir sınırlama yoktur sizin adınıza .

Ancak güvenlik soruşturmasında khkli olduğunuz için ret gelecektir .Bunu kaldırmamız şuan için mümkün görünmüyor siz bence kurumunuza (sağlık bakanlığı)ilave tetbirler için başvuru yapın.

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hsn672, 2 saat önce yazdı:

Çok geçmiş olsun devrem ben de bekliyorum kriter neydi acaba kodlama AD nasıl oluyor ya cidden çok üzüldüm 

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK ile alınmış ilave tedbirleri iptal eden AYM , bunun dışında o ilave tedbirleri ohal olmadan devam ettirebilmek için tedbirleri baz alarak çıkarılan 6749 sayılı OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERE İLİŞKİN KANUN HÜKMÜNDE  KARARNAMENİN DEĞİŞTİRİLEREK KABUL EDİLMESİNE DAİR KANUN içinde bazı ilave tedbirler yer almaktayken bu ilgili  yasanın hukuki geçerliği nedir buna anlam veremediğim gibi kafam karıştı şuan ??

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Joeu, 42 dakika önce yazdı:

KHK ile alınmış ilave tedbirleri iptal eden AYM , bunun dışında o ilave tedbirleri ohal olmadan devam ettirebilmek için tedbirleri baz alarak çıkarılan 6749 sayılı OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERE İLİŞKİN KANUN HÜKMÜNDE  KARARNAMENİN DEĞİŞTİRİLEREK KABUL EDİLMESİNE DAİR KANUN içinde bazı ilave tedbirler yer almaktayken bu ilgili  yasanın hukuki geçerliği nedir buna anlam veremediğim gibi kafam karıştı şuan ??

AYM ilave tedbirleri ortadan kaldırmadı, ilave tedbirlere karşı itiraz yolunu açtı.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 25 dakika önce yazdı:

AYM ilave tedbirleri ortadan kaldırmadı, ilave tedbirlere karşı itiraz yolunu açtı. 

7075 sayılı Kanunun 2. Maddesinin 3. Fıkrasında yer alan düzenleme hukuka aykırı bulunarak Anayasa Mahkemesinin 24/12/2019 tarihli ve E.:2018/74; K.:2019/92 sayılı kararı ile iptal edilmiştir. Bu sayede ilave tedbirlere karşı başvuru yolunu kapatan kanuni düzenleme ortadan kaldırılmıştır. ?

7075 sayılı Kanuna 11/11/2020 tarihinde eklenen Geçici 4. Maddesinin ilgili hükümleri şunlardır;

(1) Bu Kanunun 2 nci maddesinde belirtilen işlemlere bağlı olarak olağanüstü hal kapsamında kabul edilen kanunlarda yer alan ilave tedbirlere karşı hakkında tedbir uygulanan kişi, kanuni temsilcisi ya da mirasçıları tarafından tedbiri uygulayan veya tedbirle ilgili olan kamu kurum ve kuruluşlarına bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içinde başvurulur. Kamu kurum ve kuruluşları, başvuru üzerine yapacağı inceleme sonucuna göre en geç altı ay içinde başvurunun reddine veya tedbirin kaldırılmasına karar verir...... Devam ediyor

Güncelleme • • Joeu

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sevgili KHK lı kardeşlerim ilave tedbirler ile ilgili dilekçeyi valilik almıyormuş bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar var mı, var ise dilekçeyi ne şekilde göndereceğiz iadeli taahhütlü göndersek olur mu 

701 KHK inc dvm ediyor sd kart

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...