İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Mehmet Emin Eser, 2 saat önce yazdı:

Ohalden sonra üretilen bi işten çıkış nedeni kodu.

Bilgilendirme için teşekkürler. Sayenizde bu ibarenin işten çıkarma kodu olarak adlandirildigini da öğrenmiş oldum. Böyle bir ibare üretmek ve ohal sona erdikten sonra dahi uygulamak zorunda degillerdi diye düşünüyorum, bence ciddi bir mağduriyet yaratiyor. Bu işten çıkış kodu yerine alternatif olarak hangi kodu kullanabilirlerdi veya kullanabilirler, biliyor musunuz, bize uygulanan 37 nolu kodun "22- Diğer nedenler" koduna dönüştürülmesi mumkun olabilir mi, ne dersiniz? Dilekçemde bu işten çıkarma koduna ilave tedbirlerle bağlantılı olarak uygulanan kısıtlama olarak değinmeye çalışacağım, o yüzden soruyorum.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Burdaki asıl amaçları bizi fişlemek. Bu işten çıkış kodu yüzünden özelde çalışmamızada engel olmak istediler. Niyet kötü olduğu için bizim lehimize olacak en ufak bir işlwm yapmazlar. İleride inş. İade olursanız bu yapılan bildirge iptal edilecek. Böylelikle hizmet dökümünüzde bu ibareyle karşılaşmazsınız.

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mehmet Emin Eser, 31 dakika önce yazdı:

Burdaki asıl amaçları bizi fişlemek. Bu işten çıkış kodu yüzünden özelde çalışmamızada engel olmak istediler. Niyet kötü olduğu için bizim lehimize olacak en ufak bir işlwm yapmazlar. İleride inş. İade olursanız bu yapılan bildirge iptal edilecek. Böylelikle hizmet dökümünüzde bu ibareyle karşılaşmazsınız.

Orası öyle, hatta bir yönüyle sizi işe almak isteyen işverenin de elini kolunu bagliyor. Bu itibarla ilave tedbirlerle ilgili dilekçede bu hususa ilave tedbirlerle bağlantılı olarak uygulanan kısıtlama/duzenleme olarak değinmek iyi olur diye düşünüyorum, 5 yıl geçti artik belki böyle şeyleri kaldırmak isterler. İsteseler bu kodu 22-diger nedenler koduna donusturebilirler veya damgalama yaratmayacak başka bir kod turetebilirler mi yani teknik olarak bu mümkün, değil mi?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Evet mümkün.

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 04.02.2021 - 17:29 yazdı:

Sözleşmeli olarak hangi kanuna tabi idiniz? 657'ye tabi degildiniz sanırım.

657e tabiyim sözleşmeliyim

675Khk-kabul -adli idari işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Birgaripyol, 54 dakika önce yazdı:

Siz 657'ye tabii 4 B sözleşmeli yardımcı personel statüsündesiniz sanırım. Hakikaten çok tuhaf bir durum olmuş sizin açınızdan. Bir an evvel iyi bir idare hukuku avukatı bulup bu durumunuzu danışın bence.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Birgaripyol, Bir saat önce yazdı:

Hukukçular daha iyi bilir ama bu konuda aklıma ilk gelen argüman anayasamızın eşitlik ilkesi, öncelikle bir dilekceyle şansınızı deneyin, bakalım ne diyecekler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Evet yine şaşırmadık. Tam hayatımız düzene giriyor, yaralarımızı sarıyoruz derken bir gece vakti Ağır Ceza'da dava açıldığını gördüm UYAP'ta.

701 KHK'lı EGM personeliyim. birkaç ay önce bulunduğum ilçe güvenlik bürodan ifademe başvurulmak üzere çağrıldım, bunun haricinde bu süreçte arayan soran olmadı.

SD kart EA kodu ve polis okulundan bir EP tanık beyanı var. Dosyamda başka bir şey yok. Fişlemeyi komisyon kararı ile öğrenmiştik de bu da polis ifadesinde öğrendiğim bilgiydi. İsmini ilk kez duyduğum birini, tanımıyorum dediğim için savcı suçlamadan kaçan tavırlar sergiliyor diye dava açılmasını istemiş, hakim de kabul etmiş.

Nasıl bir yol izlemeliyim? Bu güne kadar bir hukuki yardım almadım, gerek de duymadım açıkçası. Kendimi ifade edebildiğimi düşünüyordum. Ağır ceza ibaresini okuyunca gece gece bir ürperme gelmedi değil...

701 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür Barış, 16 saat önce yazdı:

@ayla Çok sevindim adınıza,  olmusuz cevap verdikleri dilekçeme itiraz için ikinci dilekçeyi yazdım 7 aydır üst komisyonda her ay düzenli olarak dilekçe yazıyorum klasik aynı cevabı yazıp gönderiyorlar "Yapılan incelmede idari şerhinizin kaldırılması için belgeleriniz, 21.07.2020 tarihinde Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Bünyesinde Kurulan komisyona gönderilmiştir." İçişleri bakanlığına şikayet ediyorum onlarda dilekçe yazdığım valiliğe gönderiyorlar garip bir döngü içerisinde çözemedim sorunu...

Bu konuda siz nasıl bir yol izlediniz?

Red kararında valiliğe dilekçe yazın bakanlığa sorulacak yazıyrdu. Valiliğe yazdık mahkeme karalarını da ekledik. 

jnjnkj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...