İçeriği gör
alnımaçık

TSK AÇIĞA ALINMA (EŞ DURUMUNDAN)

Önerilen Yorum

Herkese merhaba ,

TSK Dz.K.K.' lığında görev yapıyorum. Eşim hakkında fetö davası sonucunda  HAGB kararı verildi. Eşim daha önce evlerinde kalmış ancak bylock vs yok sadece bank asya da hesabı varmış ve hesabına parada yatmış bunlardan haberi yok ancak eşimin. Bu kararı bildirmemle birlikte 6 ay süre ile görevden uzaklaştırıldım. Bana tebliğ edilen belgede örgüt üyesi olabileceği hakkında yazıyor. Arkadaşlar sizce benim durumum ne olur ? benim hiç bir şekilde bir bağlantım yok. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar yazabilir mi  lütfen.

1.derece yakın açığa alınma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
alnımaçık, 15 saat önce yazdı:

Herkese merhaba ,

TSK Dz.K.K.' lığında görev yapıyorum. Eşim hakkında fetö davası sonucunda  HAGB kararı verildi. Eşim daha önce evlerinde kalmış ancak bylock vs yok sadece bank asya da hesabı varmış ve hesabına parada yatmış bunlardan haberi yok ancak eşimin. Bu kararı bildirmemle birlikte 6 ay süre ile görevden uzaklaştırıldım. Bana tebliğ edilen belgede örgüt üyesi olabileceği hakkında yazıyor. Arkadaşlar sizce benim durumum ne olur ? benim hiç bir şekilde bir bağlantım yok. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar yazabilir mi  lütfen.

Hakkınızda araştırma yapılacaktır. 31 Temmuz 2021 e kadar bir sıkıntı yaşamazsanız sorun kalmaz.

Durumunuz ne olur konusu TSK için muallak. Eşinizin HAGB alması istinaf yolunuzu kapattığından yani beraat almanız ihtimali olmadığından ve HAGB suçlamayı kısmende olsa kabul olarak yorumlandığından yapılan paylaşımlardan tecrübi olarak hakkınızda kamu görevinden çıkarma işlemi yapılmak istenecektir. Umarım olmaz.

Ancak en kötü durumda dahi KHK lı olmayacak olmanız büyük bir avantaj. Cezanın şahsiliği kapsamında iadeniz daha kolay.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Anladım teşekkür ederim inşallah ihraç olmaz.peki açıkta olduğum sürede bekleyeceğim değil mi bende muallaktayım şuan ne yapacagımı bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima @alnımaçık Anladım teşekkür ederim inşallah ihraç olmaz.peki açıkta olduğum sürede bekleyeceğim değil mi bende muallaktayım şuan ne yapacagımı bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@alnımaçık  Nihai karar verilinceye kadar mecburen bekleyeceksiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 42 dakika önce yazdı:

@alnımaçık  Nihai karar verilinceye kadar mecburen bekleyeceksiniz.

teşekkürler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
alnımaçık, 19 saat önce yazdı:

Anladım teşekkür ederim inşallah ihraç olmaz.peki açıkta olduğum sürede bekleyeceğim değil mi bende muallaktayım şuan ne yapacagımı bilmiyorum

Öncelikle geçmiş olsun. Sanırım eşiniz de henüz ihraç olmamış. O ihraç olmadan hakkınızda işlem yapılacağını sanmam. 

Bende sizinle aynı durumda olan ama maalesef KHK li biriyim. (Esim hagb. Bende birsey yok) Ohal komisyonu ret kararı bile yeni geldi. Bizde olaylar çok yavaş. Sizin için durumlar biraz daha hızlı. Ihraç olsanız bile suçun şahsiliği yönünden max 1 2 yıl içinde iade olursunuz.

Bu arada rütbeliyseniz belki tutum farkli olabilir. Sivil memursaniz bir tık kolay. Sivil memur eş durumu bi arkadaş iade oldu. Eşi hagb li bi arkadaş idareden ret aldi istinafta. (Ohal sonrasi ihrac ikisi de.)

Aklima, 21 saat önce yazdı:

Hakkınızda araştırma yapılacaktır. 31 Temmuz 2021 e kadar bir sıkıntı yaşamazsanız sorun kalmaz.

Durumunuz ne olur konusu TSK için muallak. Eşinizin HAGB alması istinaf yolunuzu kapattığından yani beraat almanız ihtimali olmadığından ve HAGB suçlamayı kısmende olsa kabul olarak yorumlandığından yapılan paylaşımlardan tecrübi olarak hakkınızda kamu görevinden çıkarma işlemi yapılmak istenecektir. Umarım olmaz.

Ancak en kötü durumda dahi KHK lı olmayacak olmanız büyük bir avantaj. Cezanın şahsiliği kapsamında iadeniz daha kolay.

Sn. Aklima. Temmuz 2021 sonrasi için ihraç yetkisinin uzatılacağını düşünüyorum. Yaklaşık 25 bin GGU ve açık varmış sadece TSK da. Bir yandan operasyonlar son hız devam ediyor. Inşallah biter ama benim umudum yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 3 saat önce yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun. Sanırım eşiniz de henüz ihraç olmamış. O ihraç olmadan hakkınızda işlem yapılacağını sanmam. 

Bende sizinle aynı durumda olan ama maalesef KHK li biriyim. (Esim hagb. Bende birsey yok) Ohal komisyonu ret kararı bile yeni geldi. Bizde olaylar çok yavaş. Sizin için durumlar biraz daha hızlı. Ihraç olsanız bile suçun şahsiliği yönünden max 1 2 yıl içinde iade olursunuz.

Bu arada rütbeliyseniz belki tutum farkli olabilir. Sivil memursaniz bir tık kolay. Sivil memur eş durumu bi arkadaş iade oldu. Eşi hagb li bi arkadaş idareden ret aldi istinafta. (Ohal sonrasi ihrac ikisi de.)

Ben kendim rütbeliyim eşim evlenmeden önce bu yapıyla bağlantısı var.Ancak eşime verilen hagb kararı ben görevdeyken alındı daha sonrasında ben açığa alındım halen açıktayım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
alnımaçık, 2 saat önce yazdı:

Ben kendim rütbeliyim eşim evlenmeden önce bu yapıyla bağlantısı var.Ancak eşime verilen hagb kararı ben görevdeyken alındı daha sonrasında ben açığa alındım halen açıktayım.

Benim eşimin bağlantısı da evliliğimizin öncesi. Ben eve gelen mahkeme evraklariyla ögrendim herseyi bi bilgim de yoktu. Ama sonuç değişmedi. Bi de sivil memurdum ona rağmen. Şimdi durumlar daha farklı. Eşiniz ihraç oldu mu?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 3 saat önce yazdı:

Benim eşimin bağlantısı da evliliğimizin öncesi. Ben eve gelen mahkeme evraklariyla ögrendim herseyi bi bilgim de yoktu. Ama sonuç değişmedi. Bi de sivil memurdum ona rağmen. Şimdi durumlar daha farklı. Eşiniz ihraç oldu mu?

Zaten çalışmıyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...