İçeriği gör
alnımaçık

TSK AÇIĞA ALINMA (EŞ DURUMUNDAN)

Önerilen Yorum

Konuk
alnımaçık, 26 dakika önce yazdı:

Zaten çalışmıyordu.

Ben eşiniz de devlet memuru hatta TSK mensubu sandım. Genelde eş durumu takipleri bu şekilde oldu. Sizin durumunuz farklı. Şahsi bi durum çıkmazsa açıkta kaldığınız sürede açıktan iade olabilirsiniz.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 3 saat önce yazdı:

Ben eşiniz de devlet memuru hatta TSK mensubu sandım. Genelde eş durumu takipleri bu şekilde oldu. Sizin durumunuz farklı. Şahsi bi durum çıkmazsa açıkta kaldığınız sürede açıktan iade olabilirsiniz.

İnşallah öyle olur benim bir bağlantım yok eşimin durumundan dolayı zaten açığa alındım.

1.derece yakın açığa alınma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhaba halen açıktayım kurumun bir süre sonra savunmamı istemesi ne anlama geliyor savunma alan varmı acaba benim durumumda olupta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
alnımaçık, 25 dakika önce yazdı:

Herkese merhaba halen açıktayım kurumun bir süre sonra savunmamı istemesi ne anlama geliyor savunma alan varmı acaba benim durumumda olupta

Savunma metninde ne yazdığı önemli.

Eğer hakkınızda 375 sayılı KHK ya eklenen geçici ... madde kapsamında işlem yapılacaktır yazıyorsa, kamu görevinden çıkarma işlemi yapılacak demektir.

Metni paylaşırsanız yorum yapmak daha doğru olur.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Daha gelmedi savunma geldiğinde yazarım peki 375 değilde başka birşey yazıyorsa ihraç olmadığını mı düşünmeliyim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
alnımaçık, Bir saat önce yazdı:

Daha gelmedi savunma geldiğinde yazarım peki 375 değilde başka birşey yazıyorsa ihraç olmadığını mı düşünmeliyim

Sizin durumunuzda 375 sayılı KHK dan bahsetmeden savunmanızı almalarını gerektirecek bir paylaşımınızı hatırlamıyorum. Bununla birlikte 375 sayılı KHK dan bahsetmiyorsa kamu görevinden çıkarılmanızla alakalı sıkıntı yok.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Anladım teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

kuvvet savunmamı istedi arkadaşlar 375 sayılı KHK nın 35.  maddesi ne istinaden muhtemelen dediğiniz gibi ihraç yolu gözüktü benim için

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
alnımaçık, 30 dakika önce yazdı:

kuvvet savunmamı istedi arkadaşlar 375 sayılı KHK nın 35.  maddesi ne istinaden muhtemelen dediğiniz gibi ihraç yolu gözüktü benim için

Hukuki süreciniz başlamış oluyor artık. Sözleşmeli personel bu tarz konularda çok sıkıntı yaşıyor. Siz sözleşmeli değilsinizdir umarım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

yok ben sözleşmeli değilim. Ama dzkk bu konuda standart hemen ihraç işlemlerine gittiğini görüyorum benden istedikleri belgeler eline ulaşmadan değerlendirmeden 375 e göre işlem yapıyor görüşmeye çağırması belge istemesi bence hiç birşey ifade ettiğini düşünmüyorum. Adalet konusu çok uzak bir konu bu durumdayken çünkü kanuna göre eşim hagb kararı aldı  hagb kararı ise eşim için hukuki bir sonucu yok memuriyete dahi girebiliyorken benim için yüksek ihtimalle kamu görevinden çıkarma kararı alınacak bu ne tezattır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...