İçeriği gör
Bla Bla Bla

Duruşma Sonrasında İdare Mahkemesi Kararının Açıklanmasının Gecikmesi

Önerilen Yorum

Aklima, 3 saat önce yazdı:

durumu cimere mutlaka yazınız.

30 günlük sürenin üzerinden 7 gün geçmesini bekliyorum sayın @Aklima Hocam. İdare tebligatı son gün çıkarırsa, bana ulaşması maksimum 7 gün sürer. 7. gün sonunda, zamanında işlem yapmayan İdare'yi CİMER'e şikayet edeceğim. Elbette edeceğim şikayetin pek bir şeyi değiştirmesini beklemiyorum. Bu şikayeti özellikle, yapılan haksızlığın kayıt altına alınması amacıyla yapacağım.. İleride bir gün, bu tür resmi kayıtları mahkemelerde delil olarak kullanacağım. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 24.08.2022 - 23:32 yazdı:

30 günlük sürenin üzerinden 7 gün geçmesini bekliyorum sayın @Aklima Hocam. İdare tebligatı son gün çıkarırsa, bana ulaşması maksimum 7 gün sürer. 7. gün sonunda, zamanında işlem yapmayan İdare'yi CİMER'e şikayet edeceğim. Elbette edeceğim şikayetin pek bir şeyi değiştirmesini beklemiyorum. Bu şikayeti özellikle, yapılan haksızlığın kayıt altına alınması amacıyla yapacağım.. İleride bir gün, bu tür resmi kayıtları mahkemelerde delil olarak kullanacağım. 

CİMER' yaptığım başvuruya cevap geldi: göreve iade davasını kazandıktan Araştırma Merkezine atanmışım. Henüz kurumdan tebligat gelmedi, bekliyorum. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir bekleyişte benden. 15 gün geçti çıt yok. 4060 sistemi de çalışmıyor. Süreçte  Operatorun(vodafone) iletisim merkezini aradim mesaj ayarlarini yeniden yukleyip 4 haneli mesaj aboneliklerini kontrol ettiler sorun yok. Mahkeme kalemini aradim dosyadan bilgi almaya yonelik gizlilik vb. engel  bir durum olmadigi teyidini aldim.UYAP Iletişim numarasını aradım(düşürmesi çok zor,bakmiyorlar). Aboneliğin göründüğünü ancak sms gelmiyorsa sms@adalet.gov.tr adresine mail atmami soyledkler.Mail attım 3 gun cevap gelmeyince işlemde olduğuna dair bile cevap verilmedigini belirtir yeni bir mail attim. 1 saat icinde sorunun yazilim birimine iletildigini belirtir mail aldım. Hâlâ  bekliyorum.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 22 saat önce yazdı:

Bir bekleyişte benden. 15 gün geçti çıt yok.

inş. iade haberinizi alırız sayın @Herşeyeinanabiliri kısa zamanda.

yıllarımız beklemekle geçti/geçiyor. hepimiz haketmediğimiz şeyleri yaşadık/yaşıyoruz. artık bitsin 😔 geçti gitti diyelim ama biliyorum ki hayatımızdan çalınan yılların telafisi olmayacak 😔

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...