İçeriği gör
AciyagüLmek Diyar

13 İDARİ istinaf

Önerilen Yorum

arkadaşlar nerdeyse 1 yıldan fazla oldu davam istinafta ve her hangi bir gelişme yok

bu daha ne kadar sürer bilgisi olan varmı 

MRB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben de aynı şekilde bekliyorum ne kadar sürer 13. idari dava dairesinde merak ediyorum 

677 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar bende komisyon kararına karşı ankara 25. idareye itiraz ettim ordanda ret geldi yine itiraz ettim 15. idare dava dairesine gitti ordanda ret geldi şimdi danıştaya itiraz edicem ancak itiraz başlığım 

DANIŞTAY BAŞKANLIĞI' NA
Sunulmak;
ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ 15. İDARE DAVA DAİRESİ' NE
Gönderilmek Üzere;
BURSA NÖBETÇİ İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI' NA

şeklindemi olmalı yoksa BURSA NÖBETÇİ BÖLGE İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI'NA şeklindemi olmalı ? bursada idare mahkemesinemi yoksa bölge idare mahkemesine mi evrakı vermeliyim bilemedim ?

675 KHK ret albatros ankara 15. idari dava dairesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kgsm29, 10 saat önce yazdı:

arkadaşlar bende komisyon kararına karşı ankara 25. idareye itiraz ettim ordanda ret geldi yine itiraz ettim 15. idare dava dairesine gitti ordanda ret geldi şimdi danıştaya itiraz edicem ancak itiraz başlığım 

DANIŞTAY BAŞKANLIĞI' NA
Sunulmak;
Gönderilmek Üzere;

şeklindemi olmalı yoksa BURSA NÖBETÇİ BÖLGE İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI'NA şeklindemi olmalı ? bursada idare mahkemesinemi yoksa bölge idare mahkemesine mi evrakı vermeliyim bilemedim ?

DANIŞTAY BAŞKANLIĞI' NA
Sunulmak;
Gönderilmek Üzere;

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, Danıştaya temyiz etmiştim ihraç konusunu. Reddedip onaylamis kararda da kesin olmak üzere karar verildi demis. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor. Itiraz olarak anayasa mahkemesine başvurabiliyor muyum? 

672 KHK- Danıştay RET 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 13.03.2023 - 09:38 yazdı:

DANIŞTAY BAŞKANLIĞI' NA
Sunulmak;
Gönderilmek Üzere;

İlk derece mahkemesi üzerinden gönderilmesi ve dolayısıyla, aşağıdaki gibi olması gerekmiyor mu? Ayrıca, email adresinize istinaf dilekçeme ilişkin ek beyanımı ilettim, müsait olduğunuzda bakıp görüşlerinizi iletebilirseniz memnun olurum (kısa bir metin). 

DANIŞTAY BAŞKANLIĞI' NA
Sunulmak Üzere

ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ 15. İDARİ DAVA DAİRESİ BAŞKANLIĞI'NA
Gönderilmek Üzere

ANKARA ... İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI'NA

İletilmek Üzere

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...