İçeriği gör
Aklima

emsal karar Araştırma Merkezi_375 le işlem Görenler 7075 e Tabi Değil Memur Olarak Atanamaz.

Önerilen Yorum

ANKARA 23. İDARE MAHKEMESİ ESAS NO : 2022/282 KARAR NO : 2022/1110 ve 27.05.2022 tarihli kararıyla 375 sayılı KHK nın geçici 35 inci maddesiyle hakkında kamu görevinden çıkarılan kişilerin 7075 sayılı kanun 10/A maddesi gereğince araştırma merkezine atanamayacağına bu kişilerin 7075 e tabi olmadıklarına hükmetti.

karar rütbeli pdf karar.pdf

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 10 saat önce yazdı:

ANKARA 23. İDARE MAHKEMESİ ESAS NO : 2022/282 KARAR NO : 2022/1110 ve 27.05.2022 tarihli kararıyla 375 sayılı KHK nın geçici 35 inci maddesiyle hakkında kamu görevinden çıkarılan kişilerin 7075 sayılı kanun 10/A maddesi gereğince araştırma merkezine atanamayacağına bu kişilerin 7075 e tabi olmadıklarına hükmetti.

karar rütbeli pdf karar.pdf 153 kB · 9 indirme

Önemli bir gelişme. Umarım torba biçimde kanun değişikliği yapıpta bu durumda olanlarıda 7075 sayılı Kanuna tabi duruma getirmezler. Üst mahkeme eğer kararı onarsa; eşitlik ilkesi gereği biz KHK' lılar içinde emsal teşkil eder diye umuyorum. Gerçi beş buçuk yıldır hep umuyorum. Paylaşım için teşekkürler.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 14 saat önce yazdı:

karar rütbeli pdf karar.pdf 153 kB · 11 indirme

Çok önemli bir karar. Paylaşım için teşekkür ederim @Aklima Hocam. 

Umarım sadece 375 sayılı KHK ile ihraç edilenler değil, OHAL KHK'larıyla ihraç olanlar da en kısa zamanda görevlerine ve rütbelerine kavuşurlar. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima hocam bu kararlardan daha fazla örnek nasıl bulabilirim? dilekçemde kullanmak için soruyorum

DZKK astsubay- Yerel Mahkeme Beraat - Bursa İstinaf süreci -  Göreve iade 4 ay sonra ihraç- Çanakkale İdare Mahkemesi - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
santorini, 16 dakika önce yazdı:

@Aklima hocam bu kararlardan daha fazla örnek nasıl bulabilirim? dilekçemde kullanmak için soruyorum

Ulaşabildiğim, paylaşılan ve paylaşımına müsade edilenleri paylaşıyorum.

Şu ana kadar ulaştıklarını hepsi paylaşıma izin verdi. Onlarında paylaştım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben de Geçici 35 inci Md. ile kamu görevinden çıkarılmama rağmen. idare mahkemesi kabul kararını Araştırma merkezi olarak uygulandığını yeni öğrendim. Tebligatı bekliyorum. Bu durumda dava açmak için  60 gün  süre var diye biliyorum. Tek canımı sıkan emsal dava olmasına rağmen neden aynı durumdaki  personele hala aynı hukuksuz kararlar alınıyor? Bir de sormak istediğim Göreve Başladıktan sonra toplu maddi haklarımızın yatması ne kadar zaman alıyor…Selamlar✋🏽

Ankesör, kesinleşmiş beraat, idare mahkemesi kabul,KKK  Araştırma Merkezi Atamam yapılmak üzere.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
oduncu, 17 saat önce yazdı:

Ben de Geçici 35 inci Md. ile kamu görevinden çıkarılmama rağmen. idare mahkemesi kabul kararını Araştırma merkezi olarak uygulandığını yeni öğrendim. Tebligatı bekliyorum. Bu durumda dava açmak için  60 gün  süre var diye biliyorum. Tek canımı sıkan emsal dava olmasına rağmen neden aynı durumdaki  personele hala aynı hukuksuz kararlar alınıyor? Bir de sormak istediğim Göreve Başladıktan sonra toplu maddi haklarımızın yatması ne kadar zaman alıyor…Selamlar✋🏽

Dava açma süresi size tebligat gelince başlıyor. Göreve başlayınca idareye atamanın iptali dilekçesi verip süreyi cevap gelene kadar durdurabilşrsiniz. Red vercekler. Ombudsmana yazıp süreyi yine durdurabilir siniz. Sonra dava açabilirsiniz. Yada atama tebliğini alınca hemen ertesi günü dava açabilirsiniz.

Önemli olan tebliği alınca katılış yapmanız.

Maddi haklar son çalıştığınız yer tarafından yapılıyor. 1 haftada alanda var 2 ayda alanda var.

Katılış yapın, yeni mücadele başlıyor. Atandım diye rehavete kapılmayın.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 30.09.2022 - 13:23 yazdı:

Dava açma süresi size tebligat gelince başlıyor. Göreve başlayınca idareye atamanın iptali dilekçesi verip süreyi cevap gelene kadar durdurabilşrsiniz. Red vercekler. Ombudsmana yazıp süreyi yine durdurabilir siniz. Sonra dava açabilirsiniz. Yada atama tebliğini alınca hemen ertesi günü dava açabilirsiniz.

Önemli olan tebliği alınca katılış yapmanız.

Maddi haklar son çalıştığınız yer tarafından yapılıyor. 1 haftada alanda var 2 ayda alanda var.

Katılış yapın, yeni mücadele başlıyor. Atandım diye rehavete kapılmayın.

Teşekkür ederim cevap için . Elbette mücadeleye hep devam ettim edeceğim de...İdareye iptal dilekçesini vermeden, bu adımı atlayıp, direkt dava açmayı düşünüyorum. Sizce bu şekilde yapmam birşey kaybettirir mi? Red geleceğini bile bile süreyi uzatmak mantıklı mı?

Ankesör, kesinleşmiş beraat, idare mahkemesi kabul,KKK  Araştırma Merkezi Atamam yapılmak üzere.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
oduncu, 02.10.2022 - 12:34 yazdı:

Teşekkür ederim cevap için . Elbette mücadeleye hep devam ettim edeceğim de...İdareye iptal dilekçesini vermeden, bu adımı atlayıp, direkt dava açmayı düşünüyorum. Sizce bu şekilde yapmam birşey kaybettirir mi? Red geleceğini bile bile süreyi uzatmak mantıklı mı?

İşlemin iptali için idare başvurmanız zorunlu değil. İsterseniz başvurabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...