İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Bir arkadaşım EA kodlamadan ret almış. Adli idari ifade vermemiş. Takipsizlik almış. Takipsizlik aldığını ve red gerekçesini OHAL komisyonu kararından öğrenmiş.

701 - EGM - İnceleme Devam - İfade Verilmedi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Tarkovsky Şu na kadar EA dan iade yok sanırım. Komisyon alınan adli beraat yada kyok kararlarını garson kodlar için dikkate almıyor görünüyor.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MSA hocam EA ile kodlanan birinin hiç ifade vermeden takipsizlik alması beni biraz şaşırttı. 

701 - EGM - İnceleme Devam - İfade Verilmedi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarkovsky, 35 dakika önce yazdı:

@MSA hocam EA ile kodlanan birinin hiç ifade vermeden takipsizlik alması beni biraz şaşırttı. 

Kişinin hakkında itirafçı beyanı, ifade yada soruşturmalarda ismi geçmiyorsa ek kriteri de yok ise normal bir durum. Sonuçta tek başına kodlamanın asli bir delil vasfı bulunmuyor. Kaldı ki garson K. ifadesinde hatalar ve kaydırmalar olabileceğinden bahsetmiş.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Itirafçi beyani yok, soruşturmalarda adım geçmiyor. Sadece basvuran SAHIŞ örgute iltisakli veyahut irtibatli denmiş. Gerekçe ise örgut propagandasi yapmis deniyor. 2 yil oncede "propagandanin yasal unsurlari oluşmadigindan beraat" karari dahi aldim. Avukatim yükledi sisteme. Fakat karar ne zaman çikar bilmiyoruz ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MEHMET SELİM AYDIN, 30.06.2019 - 11:50 yazdı:

Itirafçi beyani yok, soruşturmalarda adım geçmiyor. Sadece basvuran SAHIŞ örgute iltisakli veyahut irtibatli denmiş. Gerekçe ise örgut propagandasi yapmis deniyor. 2 yil oncede "propagandanin yasal unsurlari oluşmadigindan beraat" karari dahi aldim. Avukatim yükledi sisteme. Fakat karar ne zaman çikar bilmiyoruz ?

Benzer durumdayız. Cumhurbaşkanına facebooktan hakaret iddiası. İddia edilen olay tarihi (2013). İhbar tarihi (2016 Sonu). Trajikomik bir 3 sene var arada. Kişilerin nasıl fişlenip fetöcü çuvalına doldurulduğunu anlayabiliyorum. Ben,m durumumdan bakarsak 3 sene önceki bir olay, eğer o tarihte oldu ise neden işlem yapılmadı? Neden ihbar için 3 sene beklendi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı olsun Adnan104 veya Ado104 çok sevindim. Yine uğra buralara

Maaş durumlarını bildir. Bende SGK li çalışıyorum hala. Çalışacağın yerde seni nasıl karşılıyorlar diye bizi bilgilendirirsen seviniriz.

Darısı başımıza...

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

Delil yoklugundan KYOK. 679 EGM. Ust amir kanaati ile RED.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

selam.a . benim durumumda olan var mı.

2.5 sene evvel valilik OHAL bürodan gelen baylok listesinde isminiz var denildi.18 gün nezaret. sonra sulh ceza adli kontrol serbes. iddaname hazırlandı kabul edildi. 2 senedir süren mahkeme. dosya içinde. hakkımda açık veya gizli tanık yok-.baylok yok - banka müşterisi bile değilim - bakanlık müfettiş raporu 1117 personel diye devam eden bir rapor sonuç irtibatiltisak noktasında herangi bir bilgiye rastlanılmadı diyor. sd kart fişleme DİL - 0  diye kodlanmış - hts kayıtlarında adıma kayıtlı telf.ların belli sabit numaralarla görüşmüşlüğü yok.   işin enteresan tarafı. mahkemede aynı emsal durumda olduğum kişi şu an aktif görevde ben 679 KHK ihraç. komisyon inceleme devam ediyor. mahkeme devam ediyor.    benimle aynı durumda olan var mı.kurum EGM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Alım ali bence iade olursunuz

Egm -ist-4 ekim 677- sgk kaydı. İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu sd kart bilgimizi bulunduğum ildeki emn gidip dilekçe ile ogrenemez miyim

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Egm -ist-4 ekim 677- sgk kaydı. İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...