İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Çok şükür bizde kabul yazımızı gördük 7 nisanda. Darısı herkesin başına. Kafamda bir sürü soru. Araştırma merkezi, emniyet? Tebliğ, başlama? Ne kadar zaman alır? Whatsapp telegram grubu var mı?

İdirmava686

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aralık 2020 iadelerinden yeri belli olan varmi

ÔŽÊÑ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Garson CC kodu ile fişlenip beraat alan yada göreve iade olan var mı lütfen yardım ...

Allah Büyük

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar danistay dilekce ornegi lazim acil.garson fisleme ust amir kanaati.danistaya basvuran arkadaslar lutfen yardimci olun

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yorgun, 05.07.2021 - 21:29 yazdı:

Arkadaslar danistay dilekce ornegi lazim acil.garson fisleme ust amir kanaati.danistaya basvuran arkadaslar lutfen yardimci olun

Kardeşim cevap yazan olmadığına göre. Daha danıştaya kadar gelen olmadı sanırım. Ordanda bir şey çıkmaz nasıl olsa. Şimdiye kadar savunmalarımı dikkate alan olmadı. Danıştay olarak sizde dikkate almayacaksınız nasıl olsa diye yaz gönder. Ben öyle yapacağım. Bu ülkede adalet bizim lehimize karar veremez, bunu kabul etmemiz lazım artık.... 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 2 saat önce yazdı:

Kardeşim cevap yazan olmadığına göre. Daha danıştaya kadar gelen olmadı sanırım. Ordanda bir şey çıkmaz nasıl olsa. Şimdiye kadar savunmalarımı dikkate alan olmadı. Danıştay olarak sizde dikkate almayacaksınız nasıl olsa diye yaz gönder. Ben öyle yapacağım. Bu ülkede adalet bizim lehimize karar veremez, bunu kabul etmemiz lazım artık.... 

danıştaya gidenler oluduğunu biliyorum.özel mesaj atamama rağmen dönüş olmadı.avukata para ödeyenler vermek istemiyo herhalde.canları sağolsun.memurlar net forumda danıştaya basvuru yaptım diyenler bile cevap vermedi.hayırlısı

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar yüksek kesinti yapılan vergi dilimleri için ve agi ödemesi için ödeme sürelerine göre başvuru ve vergi mahkemesinde dava açma usulleri değişiyor. Toplu ödemeden itibaren 5 yıl içinde bu başvuruyu canlandıran yöntem de bulunuyor. İade olan kişilerde toplu ödemelerde kesilen vergiler ihraç süresine bağlı değişiklikler gösterse de eksik yatan nerdeyse ortalama 3-4 sene için 25-30 bini bulurken Agi de 10-15 bin arası oluyor.  Gerçekten maddi olarak hak kaybına uğrayan ve bunu bilmeyen iade olmuş çok khklı arkadaş var. Süreci sonuna kadar takip etmek gerekiyor..

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir gazetede ilginç bir haberle karşılaştım, linki paylaşıyorum: https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/anayasa-mahkemesinden-polis-okulu-karari-2018712 

Haberde bahsi geçen AYM kararından, polis eğitim kurumlarında başarılı geçirilen süre sigortalılık kapsamında borçlanılarak emekliliğe saydırılabilecek ve bu kapsamda, halihazırda emniyet hizmetleri sınıfında fiilen görevli bulunmak zorunlu olmayacak diye anladım, AYM kararının linkini paylaşıyorum: https://normkararlarbilgibankasi.anayasa.gov.tr/Dosyalar/Kararlar/KararPDF/2022-161-nrm.pdf 

Bu durumda, EGM'den KHK veya başka şekilde ihraç olanların yahut EGM'den başka bir kamu kurumuna/özel sektöre geçenlerin polis eğitim kurumlarında geçirdikleri süreyi emeklilikten saydırabileceği sonucuna varabilir miyiz? Polis eğitim kurumlarında AYM kararında belirtilen 2008 tarihli kanundan önce eğitim görmüş olanlar da bu emeklilik imkanından yararlanabiliyor mu? Örneğin, 4 yıllık eğitim süresini borçlanmak için tahminen yaklaşık kaç TL ödemek gerekecektir? 

Bu konuda tecrübesi/bilgisi/görüşü olan var mı?

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...