İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Forumu

Önerilen Yorum

MSA, 27 dakika önce yazdı:

SGK konusunda SD kart iltisaksız gelirse başka kriterde yok ise iade şansınız yüksek.

Adli işlem olmaması/soruşturmada kalması lehinize...

İfadem alınacak savcı talimat vermiş bu da lehime mi acaba

Egm -ist-4 ekim 677- sgk kaydı. İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kemik11, 4 dakika önce yazdı:

İfadem alınacak savcı talimat vermiş bu da lehime mi acaba

Kemik devrem telefon incelemesi bitince savcı ifadeni alacak diye bana katip söyledi.senin de inceleme bittiyse ifaden alınır.

679 sgk ihracıyım.sd kod:AD.Adlı işlem takipsizlik.6 Şubat İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 16 saat önce yazdı:

Tahminime göre son 2 KHK hariç, eski khklardan karar bekleyen EGM personeli olarak 2000-3000 arası kişi kaldık.

Her ilde dijital inceleme aynı yoğunlukta mı bilmiyorum fakat ne olacağına karar verilemeyen soruşturmalar olduğunu düşünüyorum.

@Adm34 @MSA 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Peki bu geriye kalan2000 3000 ihraç in kaçı iade olur .701 lerin çoğu ret gelirse bu geri kalanların iade oranı yüksek gibi geliyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kemik11, 5 dakika önce yazdı:

Peki bu geriye kalan2000 3000 ihraç in kaçı iade olur .701 lerin çoğu ret gelirse bu geri kalanların iade oranı yüksek gibi geliyor 

Kesin bir oran kestiremeyiz. Ama komisyon iade oranının çok daha üstünde olacaktır.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar kolay gelsin.. ıst çağlayanda M.Akcaer savcının kaleminin telini bilen varsa yazabilirmi. Bayagidir gitmiyorum.. bir arayalım bakalim.. bir sonuç çıkacağından değilde giciklık olsun diye arayalım bakalim...

679 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
berdik25, 6 saat önce yazdı:

Arkadaşlar kolay gelsin.. ıst çağlayanda M.Akcaer savcının kaleminin telini bilen varsa yazabilirmi. Bayagidir gitmiyorum.. bir arayalım bakalim.. bir sonuç çıkacağından değilde giciklık olsun diye arayalım bakalim...

@berdik25 sen ifade verdin mi .önce santrali ara sonra dahili numarasini iste sürekli ara açmıyorlar her zaman

MSA, 6 saat önce yazdı:

Kesin bir oran kestiremeyiz. Ama komisyon iade oranının çok daha üstünde olacaktır.

@MSA 1000 iade nasıl çok mu sizce

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Kemik11 Ancak tahminde bulunabilirim. Kimse kızmasın. %10 - %15 arası diyeyim.

Şunu da ekleyeyim. Komisyon iade oranı artacak diyoruz birkaç aydır. . Artar ise egm iadeleri de artacaktır. 

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kemik11 yok ifade vermedim.. açılmış bir dosya var ama öylece bekliyoruz.. önceden sürekli gidiyordum.. sürekli 3 ay içinde belli olur diye diye kandirdilar.. bende 1 yıl oldu gitmedim... telefonla bir ariyim dedim bakım noldu diye.. dijital ler sonucu da 6 ay önce geldi bilirkisiye yollamışlar hala hiçbir sonuç yok....

679 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

S.a arkadaşlar alınan takipsizlik kararını komisyon haricinde içişlerine de göndermelimiyiz. Bunlarla alaklı dilekçe örneği var mı

Khk701 arayan soran yok inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...