İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

azd07, 4 saat önce yazdı:

Allah'a çok şükür eşimin KABUL kararını bugün  gördük her hafta perşembe cuma günü sisteme bakıyordum
Kriterler başkasına hat verme ve isimsiz ihbardı kurum MEB 686 KHK Allah herkese bu mutluluğu yaşatsın inşallah ben ret aldım kurumum 692 EGM Ankara 21.idarede davam açıldı ama inanın kararı ekranda görünce şoka girdim eşimle karşılıklı sarılıp aglaştık yeniden doğmuş gibiyim çok mutluyum

Aynı durum bende kacc kisi esiniz gibi başkasına hat vermeden döndü çok gördüm bi kendimi göremedim Rabb im hepimize bu mutluluğu tattırsın.. ))

Hayat mutlu, mesut olana kısa.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sineklerin Tanrısı, 4 dakika önce yazdı:

672 de bekleyenlerin ebelerini bile inceleme aşamasını bitirmiş olmaları gerekiyor!. ....... sizin sisteminize! 

Tırlatıcam az kaldı. Beklemek ayrı bunların insafına kalmış olmak ayrı eziyet. Hayatlarımızı oyuncak ettiler. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sineklerin Tanrısı, 18 dakika önce yazdı:

672 de bekleyenlerin ebelerini bile inceleme aşamasını bitirmiş olmaları gerekiyor!. ....... sizin sisteminize! 

Ben dedelerimin mezarına bakıyorlardır diye düsunuyom

Memlekete gidince bakicam mezarlara kaziya baslamislar mi

672 KHK meb sendika beraat 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adam haklı beyler, kendi kendinize gelin güvey olup kriter yarıştırmayın..

Can ataklı nın dediğini bende söyledim hemde adliye içerisinde, ne yaptılar biliyormusunuz??

Bir iki telefon görüşmesi sonra arka kapıdan bırakıldım..

Komisyon hala incelemede bu arada?

672 EGM - inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sineklerin Tanrısı, 59 dakika önce yazdı:

Ya 669

669 beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 2 saat önce yazdı:

Sayın MSA' nın ifade ettiği, Karı koca KHK lı olan bir çiftten  birisi red alıyor sonrasında diğerine iade haberi geliyor. Bu şekilde paylaşım yapan hatırladığım 3 üye oldu. Ancak paylaşımlarda iade olanların, eş durumundan dolayımı kamu görevinden çıkarıldıkları yönünde bir paylaşım hatırlamıyorum. Yada karı-koca kamu görevinden çıkarılanlardan hatırladığım "ben eş durumundan dolayı çıkarılmıştım ama döndüm" yada "ben eş durumundan çıkarılmıştım bana red geldi ama eşime iade geldi" gibi bir paylaşımları olduğunu hatırlamıyorum.

Ben ve eşim karı koca ihracız ben ilk başlarda eş durumundan zannediyordum ancak 2 yıl sonra 2. Kez ifade verdiğim zaman öğrendim neden ihraç olduğumu ona takipsizlik geldi bana aynı zamanda dava açıldı fişleme ve tanıktan eşim iade oldu bana ise ret geldi

692 KHK EGM- OHAL Komisyonu Ret (Banka, EA fişleme ve üst amir kanaati) Ankara 21. İdaride

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Son 3 yılda bebekler doğdu , ne çabuk büyüdüler denildi , evlenenler oldu , hatta anlaşamayıp boşanan bile vardır , uzun dönem askere gidip gelenler oldu , askerlik anılarını anlatmaktan bıkmışlardır ,  ailesinden birini toprağa verenlerin yasları bitmiştir , iş kuran batan vardır , yeni işiyle köşeyi dönen vardır , kimi ilk defa yurt dışına çıkmıştır , sonra bir daha bir daha , artık alışmıştır , yeni dil ya da diller öğrenen vardır , kimi  kanseri yenmiştir , yeni hayatına merhaba demiştir , kimi üniversite son sınıfta , meslek seçimi için kafa yoruyordur , çevremizde en çok dikkatimizi çekense yeni memuriyete girenlerdir , atandım diye story paylaşmışlardır , story canımızı yakmış olabilir , çok insan için 3 yıl dolu dolu geçmiştir , sorsan hayatımın unutulmaz 3 yılı der belki , bizler içinse son 3 yıl , cahit zarifoğlunun kitabının giriş cümlelerine benzedi.ne çok acı var be , yürek nasıl dayanıyor, bence bu kısmı mucize  , ne çok acı var ,ne çok zalim var, ne çok mezalim ,ne çok mazlum var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Babamı benim uzuntumle verdim toprağa

Her gittiğimde çok dua ettiğini 4444 kere dualar ettiğini

Rüyasında döneceğimi gördüğünü söylerdi rahmetli

O öldü ben daha dönemedim.

Artık eski anlamı yok dönmenin 

669 beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tamirci, 1 saat önce yazdı:

Inceleme devam ediyor... 677 YÖK idari personel...

Duyumlar boş çıktı desenize

672 sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ömer Faruk Gergerlioğlu, Fatma Bostan Ünsal, Veli Saçılık, Cihangir İslam ve başka eş dostun katıldığı bir program yapılıyor an itibarı ile Zanka TV'de. İzlemek isteyen arkadaşlar için link:

https://www.pscp.tv/zankatv/1YqJDBEoqQVKV

KHK 689 - Eğitim-Sen'li Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...