İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk RosedewittbukateR
Meryem, 6 saat önce yazdı:

Sayın @RosedewittbukateR GLHN benim, burdayım. Ağacımı diktiniz mi? Kabul kararını beklemeli miyim??

Normalde ağaç tohumu çimlendirmeyi doğal şartlara uygun olacak şekilde mart sonu yapmak gerekiyor, sizlerinkini mayıs sonu gibi denediğim için başta olmadı, uğraştım baya, hava sıcak olduğu için sanırım, sonra ben de buzdolabında denedim oldu... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ophelia, 14 saat önce yazdı:

bunu yeni duydum işte ☹ o zaman ben boşuna komisyona umut baglamayayim. Babamla aynı kurumdaydık o ihraç olduktan hemen sonra onun durumunu bahane edilerek soruşturma açtilar pek işgüzar üstlerim. Babamin dosyasi yargitayda bu durumda benim sonucum yuksek ihtimalle ret gelecek.??

Soruşturmayı acanda rütbe terfi alamayan adamin tekiydi. Sonra duydum ki almış. Rutbe almak için üstüme bastı resmen. 

Allah büyük..

Öncelikle bu iki durumda asker kişiler. Diğer kurumlarda görmedim. Ayrıca red alan iki kişide 2010 sonrasında göreve başlayan kişiler. Kendinize bu manada olumsuz olarak kıyas almayın. TSK için özellikle 2010 sonrasında göreve başlayanlar konusunda özel bir inceleme var. (Nedenini soran olacaktır. TSK personel alım sınav sistemi değiştirildi. Aynı yargıtayda olduğu gibi. Zamanında tepki almıştı bu durum ancak kulak asılmamıştı.)

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
alpha, 3 dakika önce yazdı:

Sevgili Rose şimdi hatırladım benim de bi ağacım olacaktı ?

Sonbahar da olur hatta hiç olmayabilir de. Düşünmeniz yeter 

E benim de olsun bari Rose... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
669jandarma, 13 saat önce yazdı:

Babamı benim uzuntumle verdim toprağa

Her gittiğimde çok dua ettiğini 4444 kere dualar ettiğini

Rüyasında döneceğimi gördüğünü söylerdi rahmetli

O öldü ben daha dönemedim.

Artık eski anlamı yok dönmenin 

Başınız sağolsun.

"Artık eski anlamı yok dönmenin" cümlesini umarım "artık daha anlamlı" manasında kurmuşsunuzdur. Mücadele, haksızlıkların ortaya çıkması, iftiralar, iftiracılar, kaypaklar, korkaklar, menfaati için sessiz kalanlar, menfaati için ve KHK larla zırhla kaplandıklarını düşündükleri için fütursuzca işlemler yapanlar, canavarı yavru olarak dağdan getirip bahçede yuva yapıp konuya komşuya sevdiren, besleten sonrasında bir gün kendini ısırıncada "bu canavarı getirme, bu büyüyünce zarar verir" diyeni de, senin vesilenle sevenide suçlu ilan edenler, devletin gücünü acımasızca kullananlar, bir daha böyle bir şeyi yapmak kimsenin aklına gelemeyecek seviyede  hesap verinceye kadar hukuk kurallarından taviz vermeden çaba sarf edilmelidir.

Unutmayınız ki, Müsade ederseniz yapılan zulüm yapanın yanına kalır.

Kendi adıma her hangi bir düşünce ve dini akıma Allah selamı dahi vermeyen ettiğim asker andının tek kelmisine halel getirmeyen bana iftira atanlar, şimdi KHK zırhlarıyla rahat rahat dolaşanların unuttuğu canlı, yakın bir örnek var.

80 ihtilalini yapanlar kendilerini Anayasal zırhla sarmışlardı. KHK zırhıyla değil. Ne oldu. O zırh alındı. Çok bir şey mi değişti? Ha biz görürmüyüz, içimizi rahatlatırmı?, değermi?

Hayatımı bu uğurda heba edecek kadar değil elbet. Ama elim kolum bağlı oturup "devlet gerçeği ortaya çıkaracak, ben develete güveniyorum, elbet bir gün hukuk gelecek" diyede beklemem.

Her gün vekillere, partilere, hukuki manada legal olan kurumlara e-posta atıyorum. Bu gün 207 incileri gönderdim. Bir şeye yarıyor mu? Şuana kadar kendi adıma bir şey görmedim. Ama mecliste konuşanlar varsa benim etkim var, sosyal medyada konuşan-yazan varsa etkim var.

Kimse kendisini hakir görmesin tek olduğunuzu düşünmeyin. Mecliste konuşanlar varsa, sosyal medyada konuşup-yazanlar varsa onları rahatsız eden, dürten, teşvik eden, mecbur bırakan nedir? Mücadele edenler. Bu forum bile başlı başına bir sestir. Burada yazabilmek bile sessiz kalmayı ve kabullenmemeyi dile getirmektir.

Önemli olan şu. Adı geçmişte ne olursa olsun 15 Temmuz 2016 sonrasında adına fetö/pdy denilen hain örgütün amacını bilerek 15 temmuz 2016 öncesinde irtibat veya iltisakınız oldumu olmadımı? Ben amaçlarını bilmiyordum diyorsanız mücadeleyi bırakmayacaksınız. Amaçlarını biliyordum diyorsanız zaten burada yeriniz yok.

Kısacası 669jandarma rumuzlu forumdaşım titre ve ayağa kalk. Allah ömür verirse, daha Babanın kabrine gidip "baba döndüm" diyeksin.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit, 8 saat önce yazdı:

MEB iadelerinde karar adrese tebliğ edilse yada edilmese de, milli eğitimden kesin arıyorlarmı acaba.

MEB adrese de elden de kabul kararını tebliğ etmiyor. Kabul kararına istinaden düzenlenen atama kararnamesini tlf ile ilgiliye ulaşıp haber veriyor. Gidip kararnameyi tebellüğ ediyorsunuz. Aynı gün işe başlatılıyorsunuz. 

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 16.07.2019 - 12:16 yazdı:

Soruşturma ve kovuşturması devam edenlerin dosyaları ne olacak diye arada bir düşünüyordum.

Aklıma iki olasılık geliyordu. Birisi dosya içeriğine bakılıp bir şey yoksa "kurumundan gönderilen bilgi dosyası..." diye başlayan bir paragraf ve bu soruşturma ve kovuşturmaları sos olarak kullanıp red verecekler.

Diğeri de devam eden soruşturma yada kovuşturmalarda dosya içeriğine bakacaklar. Red verebileceklerini sonuçlandıracaklar. Sonucu beklemeyecekler şeklindeydi.

İlk olasılıkla ilgili örnekler görmüştüm. İkinci olasılığı da Adalet bakanlığı forumunda son paylaşılan 689 KHK dan red kararında gördüm.

Yeni seviyeye geçtik anlaşılan.

Aynı durumdaki ikinci kararı da yine adalet bakanlığından

https://twitter.com/Khk689A/status/1152261301491683328 adresinde gördüm. Sayın nmelihkutlu' da paylaşmış.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Diane, 23 saat önce yazdı:

Arkadaş tek kriterden bahsetmiyor. Yoksa tek kriterden bekleyen çok daha fazla. 

Tek kriter sendikadan bekleyenler bu gönderiye onay atabilir mi? (başparmak emojisi) 

İki kriterden bekliyorsanız kalp atın. Bu da benim mini anketim. Teşekkürler ?

Evet son oyları alalım hanımlar, beyler... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Kartalyuvası

Komısyonda kalan dosya sayısı kaçtır tahmini

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
baranunlu3, 13 dakika önce yazdı:

Komısyonda kalan dosya sayısı kaçtır tahmini

45.000

MEB-ÖĞRETMEN-KHK:672-27 AYLIK İSTİFA EDİLMEMİŞ  SENDİKA (MAYIS 2014-TEMMUZ 2016)-TAMAMI İKİNCİ KURULUŞ DÖNEMİNE AİT-SENDİKA ÜYELİĞİM SÜRESİNDE ÜCRETSİZ İZİN KULLANMADIM-TAKİPSİZLİK-KURUM HENÜZ ARANMADI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...