İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Arkadaşlar merhaba size bir sorum olacaktı. Ben MEB'de öğretmenim. Alanımda doktora eğitimini bitirdim ve üniversiteye geçmek üzereyken malum olaylar yaşandı. Uzun bir sürenin ardından sendika kriterinden iade edildim.

Danışman hocam ve tanıdık hocalarım arada arayıp üniversiteye Dr. Öğretim Üyesi olarak geçmem için öneriler sunuyorlar. 

Acaba bu sendika kriteri üniversitelerde nasıl işliyor. Benim durumumda olan akademisyen arkadaşlar var mı acaba? Yaşadıklarımın ardından üniversiteye geçince tekrar her şeyin yeniden başlamasından korkuyorum. 

Yorumu olacak arkadaşlar olursa çok sevinirim. Herkesin bu süreci selametle bitirmesi dileğimle...

672 KHK Sendika İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@akademiköğret hayırlı olsun. 

Ne zaman iade oldunuz? Kurumunuz Aranmis miydi? Üyelik süresi kaç aydı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kartalhocam, 2 saat önce yazdı:

Kurum aranması nedir tam olarak bilgi verir misiniz

Takipsizlik kararını komisyona nasıl yolladınız. Eve gelen takipsizlik kararını bir dilekçeyle direk yollasam olur mu? Yoksa savcılıktan onaylı suret mi olması gerekir?

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilüfer, 21.08.2019 - 12:16 yazdı:

geçer elbet..., 4 dakika önce yazdı:

Takipsizlik kararını komisyona nasıl yolladınız. Eve gelen takipsizlik kararını bir dilekçeyle direk yollasam olur mu? Yoksa savcılıktan onaylı suret mi olması gerekir?

Takipsizlik kararınızı, bulunduğunuz ilin valiliği aracılığı ile göndereceksiniz. Valiliğe bir adet nüfus cüzdan fotokopisi, ohal komisyonu başvuru evrağınız ile birlikte gideceksiniz.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kartalhocam, 3 saat önce yazdı:

Hocam neredeyse bir yıl oldu. Üyelik süresi 16 ay kurum aranmıştı.

672 KHK Sendika İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
observer, 8 saat önce yazdı:

M1Vqz6.jpg

Herkese günaydın. Ekte yer alan Ohal komisyon kararında kurumun irtibat ve iltisak var görüşüne rağmen iadesi uygun görülmüştür kararıdır. Herkese faydalı olur umarım .

Fotoğrafı göremiyorum ama sorun bende mi acaba?

701 Sayılı KHK, Albatros-3A, Takipsizlik, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Enteresan, 8 dakika önce yazdı:

Fotoğrafı göremiyorum ama sorun bende mi acaba?

Karar görünüyor galiba siz göremiyorsunuz.

701 tanik inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
geçer elbet..., 3 saat önce yazdı:

Ohal komisyon raportorlerinin il ya da ilçe MEM mud kanalı ile sizi okul müdürümüzün sizin hakkınızda soru soruluyor.

Aynen bu dilekçeyle valilikler deki ohal bürosu na teslim ettim. 

Savcılık onay suretine gerek yok çünkü altta elektronik evrak sorgusu var zaten.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yarın karar çıkar mı acaba

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Okulun aranali nerdeyse 2 ay olacak hâla ses seda yok

672-meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...