İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Merhaba arkadaşlar

YARGI REFORM PAKETİ / PAKETLERİ İLE ALAKALI OLARAK ŞU ÖNEMLİ KONUYU SİZE AÇIKLAMAK İSTERİM ;

1.) Yasalar hazırlanırken HER DETAY GAZETECİLERLE PAYLAŞILMAZ. Halkın duyması istenen şeyler paylaşılır. (Aksi takdirde kamuoyunun tepkisini çekmekten korkarlar.)

2.) Zira yıllardır halkın kulağına "TERÖRİST" diye yerleştirdikleri bir zümreyi bir anda affetmekten bahsediyoruz ki bu durum açık ve net bir şekilde "TÜKÜRÜĞÜNÜ YALAMAK" manasına gelecektir. (ki bu durum kamuoyunun onları ve kararlarını sorgulaması neticesini doğurur.)

3.) Demek ki neymiş; "BİRÇOK DETAY BASINLA PAYLAŞILMAZMIŞ".

4.) Bunun en belirgin örneği ; "BAŞKANLIK YASASI MECLİSTEN GEÇERKEN BİRÇOK DETAYIN KAMUOYUNA DUYURULMAMASI VE ASIL HEDEFİN KÜÇÜK MADDELERDE GİZLENMİŞ VE OLDUKÇA KÜÇÜLTÜLMÜŞ PUNTOLU HARFLERLE GEÇİŞTİRİLMESİ" olmuştur.

5.) Rahat ve müsterih olun. Birkaç dalga halinde geçirilecek olan bu reform paketi süreci sonrasında kamuoyuna bilgilendirilmeden verilecek olan BERAAT VE MESLEĞE İADELERE hazır olun.

Facebook paylasimidir...

677-Beraat-Kasım 2015 istifa edilmiş sendika-incelemeye devamm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leodinas, 3 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar

YARGI REFORM PAKETİ / PAKETLERİ İLE ALAKALI OLARAK ŞU ÖNEMLİ KONUYU SİZE AÇIKLAMAK İSTERİM ;

1.) Yasalar hazırlanırken HER DETAY GAZETECİLERLE PAYLAŞILMAZ. Halkın duyması istenen şeyler paylaşılır. (Aksi takdirde kamuoyunun tepkisini çekmekten korkarlar.)

2.) Zira yıllardır halkın kulağına "TERÖRİST" diye yerleştirdikleri bir zümreyi bir anda affetmekten bahsediyoruz ki bu durum açık ve net bir şekilde "TÜKÜRÜĞÜNÜ YALAMAK" manasına gelecektir. (ki bu durum kamuoyunun onları ve kararlarını sorgulaması neticesini doğurur.)

3.) Demek ki neymiş; "BİRÇOK DETAY BASINLA PAYLAŞILMAZMIŞ".

4.) Bunun en belirgin örneği ; "BAŞKANLIK YASASI MECLİSTEN GEÇERKEN BİRÇOK DETAYIN KAMUOYUNA DUYURULMAMASI VE ASIL HEDEFİN KÜÇÜK MADDELERDE GİZLENMİŞ VE OLDUKÇA KÜÇÜLTÜLMÜŞ PUNTOLU HARFLERLE GEÇİŞTİRİLMESİ" olmuştur.

5.) Rahat ve müsterih olun. Birkaç dalga halinde geçirilecek olan bu reform paketi süreci sonrasında kamuoyuna bilgilendirilmeden verilecek olan BERAAT VE MESLEĞE İADELERE hazır olun.

Facebook paylasimidir...

Fazla iyimser bence

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kaptanpolis, Bir saat önce yazdı:

Uzman ihraç komisyonla ilgili bilgi verirse genelde güvenilir bilgidir

Evet, ihraç uzmanin komişın ile ilgili söyledikleri her zaman çıkmıştır.

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
CyberDeli, 56 dakika önce yazdı:

Üye forumdan uzaklaştırıldı.

Kinesyoloji hoca ya çok ağır ithamda bulunmuşsunuz,forumu kapatmasında elbette bilemediğimiz sebepler vardır.Çünkü kendisinin yeterince düşünceli ve fedakar biri olduğunu düşünüyorum.

Bir de şunu eklemeden geçemeyeceğim,başkaları hakkında bu kadar acımasız olunmamalı bence...

672 khk MEB ,Sendika+pasif banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Dr. Kines’i seversiniz sevmezsiniz. Doğru yapmıştır yanlış yapmıştır tartışılabilir ancak Kines ya da herhangi birisi hakkında burada hakaretvari konuşmanız doğru değil...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Neydi o söz, 

Ençok, en çabuk beyaz mı  kirleniyordu?

İnsan en çok sevdiklerine mi kırılırmış!

Her neyse, laf ağızdan kaçabilir, ama parmaklarda 10 larca harf kaçamaz.

Sakin olalım

Travma büyük ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 26.06.2019 - 23:07 yazdı:

gerekçeli kararda sadece sendika kriteri hiç görmedik, mutlaka yanında bir şey iliştiriyorlar. 

gerekçeli kararları görmeden umutlu/umutsuz bir duruma bürünmek pek doğru olmaz gibime geliyor.

17aylık 2015 ağustos istifa sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bin kez düşünün bir kez yazın. Bu cümle gerçek hayatta bin kez düşünün bir kez konuşun olarak düşünebiliriz. Düşünülenler pekala doğru olabilir lakin her doğru her yerde söylenmez. Yalan söyleyecek değiliz fakat biraz politik olmayı öğrenmek şart. Herkese iyi akşamlar diliyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Önceki forum pat diye kapanınca öyle kötü hisstettim ki. Şöyle dedim:bu da mı bir oyun?artık nasıl bir güvensizliğe düşürdülerse bizi??

17aylık 2015 ağustos istifa sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eski foruma herkesin giriş saati farklıydı. Mesela ben, sabah 10-gece 01:00 arası sürekli formdaydım. Çalışan kişiler, akşam belirli saatlerde foruma girebiliyorlardı.

Forum kapanmadan önce uyarılar yapıldı ve forum yazmaya kapatıldı. Ardından forum tamamen kapatıldı. Forum kapandıktan sonra, foruma girmeye çalışanlar şok olmuşlardır. Çünkü uyarılardan ve kapanış bilgilerinden haberleri yok. Forumun kapanmasına  bu nedenle sitem ediyorlar.

Yani forumun kapanış bilgisi paylaşıldı ve kısa sürede kapandı.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...