İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

Adli Soruşturması Olmayanlar Forumu

Önerilen Yorum

Adli Soruşturması Olmayan khk mağduru üyelerimiz bu bölümde paylaşımda bulunabilirler.

Saygılarımızla...

•  KHK Forum Otomatik Sistem Hesabıdır • Özel Mesaj Göndermeyinizİletişim İçin Buraya Tıklayın

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kaderdaşlara selamlar. Sahi bizim niçin adli soruşturmamız yok?  İsmet Özel’in ifadesiyle: ‘Waldo sen neden burada değilsin?”

672 MEB Sendika Adli Yok İncelemeye Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Olmasın da zaten, evlerden ırak... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
KHK672sendika, 3 saat önce yazdı:

Kaderdaşlara selamlar. Sahi bizim niçin adli soruşturmamız yok?  İsmet Özel’in ifadesiyle: ‘Waldo sen neden burada değilsin?”

ben gidip sormuştum adliyeye beni terör suçlarına yönlendirdiler.. Sormak için gitmiş olsamda agirima gitti terörle ilintili bir yere gidip dosyam var mı demek..

Oradaki kişiyle sordum hakkımda açık bir dosya olmadığını söyledi. Bana sorduğu soru su "neden ihraç oldun ?"  Bende belki nedenini öğrenirim diye geldim dedim. Ihraç olmadan önce babam sebep gösterilmişti çalıştığım birimde.. İçini ne ile doldurdular bende merak ediyorum dedim. Bana birçok insan hakkında hic soruşturma açılmadığını söyledi. Bunlar genellikle kurum kanaati ile ihraç edilenler dedi. Buraya birçok insan geliyor bizde ne söyleyeceğinizi bilmiyoruz dedi. 

Hasılı benim bildiğim bu..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bende öyle biliyordum ancak; kurum topu üzerinden atmak için dosyayı savcılığa gönderiyor. Çünki göndermek zorunda; KHK da ne diyor; terör örgütü ile irtibat-iltisak aidiyet....e bunun TCK da karşılğı elbette var, kendini kurtarmak için dosyayı gönderiyor.Savcı bi bakıyor, bomboş..dedikodudan ve varsayımdan ibaret bir dosya..UYAP'a girmeden " Soruşturmaya gerek yok" kararı ile dosyayı kapatıyor. 

Bu durum, adli bir işlem yok diye gözüküyor. Herkesin adlisi var. Bunu not edin.

Oyun bittiğinde; Piyon'da Şah'da aynı kutuya atılır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@öfkeli bu durumda hala bize ulaşamadıkları için sevinmeli miyiz ? Yani adli dava açacak kadar bir konu bulamadıkları için.. 

Ah o kurum yok mu zaten.. Başka kurumda olsam belki basima bile gelmeyecek işler.. Hayır yanii madem ihraç edecek bir fiil ya da durum yok neden en son yapılacak işlemi en basta yaparsın? Mesleğe severek adım atmıştım hatta ailemi karşıma aldim diyebilirim. Bu kadar yasanandan sonra aynı gözle bakacagimi sanmiyorum..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

3 yıldır adli yok idari yok... 

Ancak arada bir duyuyorum ifadeye çağrıldık diyor khklılar.. 

Akıl ermiyor. 

692 EGM. Banka araç kredisi. Ret. 11 Nisan iade. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

sevinmeyelim yani.. ? Belki de sıra gelmemiştir degil mi ?

Babam ihraç olduktan 9 ay sonra mahkemeye çıkarildi. Söylediği şey madem benim terörist olduğumu söylüyorsunuz neden 9 ay beklediniz ? Gelen cevap " Size ancak sıra geldi " ?? Dumura ugramalik bir cevap 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

701 khk adalet bakanlığı kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar  kaderdaşlar

Bende 692 li EGM mensubuyum. 14 Temmuz da red yazımı gördüm. Hakkımda bir işlem yapılmadı bildiğim kadarıyla ama bilmediğim kadarıyla da duyumlara göre herkese işlem yapılmış. Tabii ki savcı dosyaları inceledikten sonra bir çoğumuz hakkında işlem yapmaya gerek görmediğinden tarafımıza bildirimde bulunulmadı. Şimdi idare mahkemesine dosya hazırlama zamanı. Bu arada EA kod, kurum kanaati. sadakat ve 40 TL himmet diye sebep bildirmişler..

Dosya hazırlama sürecinde tecrübeli arkadaşların belirtilen suçlamalarla ilgili yardımlarını ve örnek itiraz dilekçelerini bekliyorum. 

Şimdiden teşekkürler.

bilalsuruc@gmail.com

Benden amele olur, işçi olur, vatan aşığı olur; HAİN OLMAZ!!!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...