İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Merve Koc

Adli idari durumum hakkında görüşleriniz?

Önerilen Yorum

Sendika baştan 2016 şubat (istifa başka sendikaya geçtim)

banka hesap açılış 2014 eylül para yatırma ve tmsf sonrası kullanım (bilirkişi raporu olumlu)

2sms 50tl Cihan medya 

adli devam ediyor yeni idari dava açtım. Sizce ikisi için de durum olur?

672 -20. İdare- Beraat İade olacağım ama tarihini bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adli dediğiniz hangi gerekçelerle devam ediyor. Komisyon gerekçeleri neler? Paylaştıklarınızı komisyon nasıl kullanmış. İdari davayı ne zaman açtınız? Adli dava sonuçlanma aşamasına ne zaman gelecek gibi. En önemlisi idari davayı açarken adli davanın sonucunun beklenmesin istediniz mi? Paylaştığınız şekliyle her yere çekilebilir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adli davam ilk duruşması Mayıs’ta oldu. İkincisi Ekimde olacak ve karar duruşması olacak. Adli davada sadece sendika ve banka vardı. Hakim havuz sorgu yapılmasını istedi. 

İdari davayı geçen cuma açtım. Komisyon sonucunda sendika banka sms ve Cihan ödemesi ve adli davanın devam etmesi yazıyordu. Açıklamalarımı yaptıktan sonra adli davanın bekletici mesele yapılmasını talep ettim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adli (ceza) davasında geçen gerekçeler sizce ceza almanıza neden olur mu? Mesela banka için çağrı dönemlerine gelen işlem varmı_ Yada bilirkişi incelemesi istendi mi? sonucu nedir? Bilirkişi ne dedi?.Sendika nereden nereye kadar? arada başka sendikalar var mı? Toplam süre?

Bunlar şundan önemli, İdare mahkemesi ceza davanızın içeriğine bakıp kesin delil görürse "sonucu değiştirmeyeceğinden" deyip diğer gerekçeleri irtibat iltisak tanımlarına sokup red verebilir. Üzerinde durmanız gereken husus ceza davasının lehinize sonuçlaması, ep den faydalanmamış olmanız. Sms olayı özellikle danıştayın bağış toplama izni vermesinden önceyse onu da sıkıntı etmeyin.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima Sendika toplam 31 ay. En baştan Şubat 2016 ya kadar, istifa edip başka bir sendikaya geçtim. 

Banka açılış Eylül 2014 birikim amaçlı hesap. Sürekli para yatırıp çektim. TMSF sonrası da para yatırma var. Hesap hala açık. Bilirkişi raporunda yardım amaçlı hesap olmadığı yazıyor. 

Resmini atacaktım ama yapamadım.

İdariden pek umudum yok aslında. Adli olmasın yeter şimdilik? 

Cevap için teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Danıştayın kimse yok mu ile ilgili tarih nedir? Benim ki 25.05.2014 ile 25.07.2014 arası diye gelmiş?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Merve Kara Koç, 2 saat önce yazdı:

Danıştayın kimse yok mu ile ilgili tarih nedir? Benim ki 25.05.2014 ile 25.07.2014 arası diye gelmiş?

Daha önceki bi paylaşımınızdan SMS konusunda bilgi sahibi oldum. Cevabımı buldum.Keşke idari davayı açmadan önce görseymişim ? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

dilekçeyle ek beyanda bulunabilirsiniz. geç kalmış değilsiniz diye düşünüyorum. Kendinizi geri çekmeyin, kendinizden eminseniz savunmada kalmayın. Hakkınızı birilerinin vermesini beklemeyin. Siz yazın, isterse onlar kabul etmesin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kusura bakmayın valla bunaltıyorum sizi ama adli ile ilgili fikrinizi öğrenemedim? @Aklima

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Banka hakkında bilirkişi raporu belirttiğiniz gibiyse forumda da örnekleri olduğu üzere sendikadan ceza almazsınız. Kimse yokmu konusunda bağış tarihini, cihan medyanı ne olduğu ne zaman olduğunu yazarsanız bir yorum yapabilirim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Yeni Oluştur...