İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Merve Koc

Adli idari durumum hakkında görüşleriniz?

Önerilen Yorum

Kİmse yok mu SMS 25.05.2014-25.07.2014 

cihan medya 18.03.2014 yalnızca 50 tl

672 -20. İdare- Beraat İade olacağım ama tarihini bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Merve Kara Koç,

Geciktim özür dilerim.

Banka durumunuz, belirttiğiniz üzere sıkıntı yok,

Sendika durumunuzdan dolayı adli ceza görmedim. Kaldı ki, ortada hiç bir şey yokken başlamış ve devam etmiş.

Kimse yok mu durumunuz 25.05.2014 miraç kandili, Ramazanın 28 inci günü. Kasım 2014 deki Danıştay' ın bakanlar kurulu kararını durdurmasından önce. Dahası ikisi de dini olarak duygusal bir döneme geliyor.

Cihan medya 18.03.2014 Ne aldınız bilmiyorum.

Yukarıda ki şekliyle ceza alacağınız sanmıyorum. Gördüğüm kararlarda bu doğrultuda. En güçlü olan banka ile ilgili raporunuz. Kimse yok mu konusunu danıştay kararı üzerinden ve denk geldiği günler üzerinden açıklamanızı öneririm. 

Sendikayla ilgili açıklamanızı bilmiyorum. Ancak MEB de sendika olayı bildiğim kadarıyla genel olarak hatır gönül üzerine yapılmış görünüyor. Bu durumu belirtin. Sendika üyesi olmakla her hangi bir ayrıcalık yaşamadıysanız, atama, görev değişikliği vb gibi bunları da belirtin.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok teşekkür ederim umarım dediğiniz gibi olur cevabınız için tekrar çok teşekkürler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

yargıtay kaç günde karar lıyor bugün başvuru yapıldıysa örneğin 7 ayda karar açıklayabilirmi 

yargıtayın çocık okutmaktan ceza verdiği oldumu acaba 

679 KHK incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Karaslan38 benim bilgim yok maalesef yeni bi başlık altında sorunuzu sorarsanız @Aklima cevap verecektir

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karaslan38, 02.08.2019 - 14:19 yazdı:

yargıtay kaç günde karar lıyor bugün başvuru yapıldıysa örneğin 7 ayda karar açıklayabilirmi 

yargıtayın çocık okutmaktan ceza verdiği oldumu acaba 

Sayın Karaslan38,

Yargıtay ceza vermez, kendisinden önceki istinaf mahkemesi ve idare mahkemesi kararlarını hukuksal ve yasal dayanak yönünden inceler. Yanlış varsa mevzuat kapsamında ya düzeltir ve yayımlar yada gerekçeleriyle iade eder. "Çocuk okutmak" diye bir suç yok. Bu durumu ceza mahkemesi nasıl değerlendirip hangi kalıba koymaya çalışmış? Terör örgütü üyeliğimi, terör örgütüne yardımmı? Terörö örgütü üyesi olmamakla beraber yardımmı? vb. bunlardan birisine uydurup işlem yapmıştır. İstinaf ve yargıtay "çocuk okutma" dediğniz durumun belirttiğim suçlardan artık hangisine uydurulduysa bu kapsamda gerçekten değerlendirilip değerlendirilemeyeceğine bakar. ceza mahkemesi demişse "çocuğunu ... okulunda 2015/2016 döneminde kaydı vardı" buda ..... nedenlerle terörö örgütü üyeliğidir. ...... ceza verilmiştir" siz de bu çocuğunuzu okutmanın terör örgütü üyeliği olamayacağına neden ve gerekçeler sunarak istinafa itiraz edersiniz. Oradan da istediğiniz sonuç çıkmazsa yargıtaya ordanda istediğiniz sonuç çıkmazsa AYM ye gidersiniz.

çocuğu okutmaktan siz beraat aldınız ama savcı itiraz ederse aynı şekilde istinaf ve yargıtay süreci var. Savcı AYM ye olayı götüremiyor.

En güzeli hakkınızdaki kararı gönderseniz de aklınızdaki sorulara cevap verebilsek daha iyi olur.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Yeni Oluştur...