İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Adalet Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Başsavcı ve komisyon başkanının ortak karari

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Oktay Demir bağlı bulunduğunuz komisyonun komisyon başkanı ile çalıştığınız yer neresi ise hakim veya başsavcı görüşü alınıyor ama alınıp alınmadığına dair ne yazıkki MEB gibi bilgi vermiyorlar sır çünkü ?

679 KHK adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

701 beklemede ?

Adalet Bakanlığı 701 ihraç 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Adalet bakanlığında iadeler de komisyon da referans önemli bekliyorsanız komisyonu adam bulabilirsenız bulun en katı bakanlık adalet bakanlığı adı gibi malsef adil degil. Mesleğe basladıgımda bana bir yetki demıstıkı torpilin en fazla oldu adaletin en oldugu yere hos geldin Baska yer yokmu idi oraya atana ıdın demıstın. Rabbım tez zamanda iade belliyen KHK magdurlar in iade olmasını nasip eylesin 

@Oktay Demir hocam ohal komisyonu bir kac yere soruyor en son calıstıgın kurum adalet bakanlgıın da adalet komisyonu ve kurum mudurune soruyorlar tabi bunlar formalıte ne kriterleri olup iade olan var ne de krıtersız Red olan Rabbım herkesin hakkında hayırlısını versin ama her ne olursa olsun hayat devam ediyor dört bir elle hayata sarılmak gerek

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aynen önemli olan bu zamanlarda hayata dört elle sarılmak gerekir Allah kimsenin hakkını kimsenin yanına bırakmaz onu iyi biliyorum herşeyin hayırlısı

689 KHK ret kurum görüş tanık 24 idare 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
doganadalet692, 3 saat önce yazdı:

@Oktay Demir hocam ohal komisyonu bir kac yere soruyor en son calıstıgın kurum adalet bakanlgıın da adalet komisyonu ve kurum mudurune soruyorlar tabi bunlar formalıte ne kriterleri olup iade olan var ne de krıtersız Red olan Rabbım herkesin hakkında hayırlısını versin ama her ne olursa olsun hayat devam ediyor dört bir elle hayata sarılmak gerek

Bu kısımda referans hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum ancak kuruma sordukları konusunda bence yanılıyorsunuz. Yani başka illerde sordularsa bilmiyorum ama benim bulunduğum ilde sormamışlar. Başsavcı vekilinin yaptığı tahkikat kararını "kurum kanaati" olarak nitelemişler. İdare mahkemesine dilekçe yazacağım zaman kuruma gidip kanaati istemiştim "veremeyiz" demişlerdi. İdare mahkemesinde dosyam açılınca dosya fotokopisini aldığımda gördüm ki tahkikat evrakı kurum kanaati olmuş.

701 Sayılı KHK, Albatros-3A, Takipsizlik, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Enteresan, 9 dakika önce yazdı:

Bu kısımda referans hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum ancak kuruma sordukları konusunda bence yanılıyorsunuz. Yani başka illerde sordularsa bilmiyorum ama benim bulunduğum ilde sormamışlar. Başsavcı vekilinin yaptığı tahkikat kararını "kurum kanaati" olarak nitelemişler. İdare mahkemesine dilekçe yazacağım zaman kuruma gidip kanaati istemiştim "veremeyiz" demişlerdi. İdare mahkemesinde dosyam açılınca dosya fotokopisini aldığımda gördüm ki tahkikat evrakı kurum kanaati olmuş.

Hocam bazı illerde sormuşlar kesin bilgi aldım duyumları personel den mısal komisyondan aramışlar beni sormuşlar herhangi acık a almadan ıhrac mudur beye baglamıslar bilgi almıslar mudur ne demıs iste orayı bilmiyorum ? arkadas sadece personel kalemde idi onu aramışlar dosya sorustuma filan varmı yok demıs mudur beye baglayın demıs ler Rabbım tum magdurlar tez zamanda iade olup bu KHK cukurundan kurtulmayı nasip eylesın

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba aciga alinip ardindan iade olup sonrasinda aciga alinmadan ek bir kriter olmadan gorevinin basinda ihrac olan var mi yoksa tekmiyim kriterim 2012 HTS kaydi 692 KHK kurum adalet bakanligi 2018 aralık beraat benle aynı kriterde olan durumu benle aynı olan 689 lu iade oldu

orhan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar benim de bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. 

Albatros '' 3 '' fişlemeye maruz kaldım. Geçen hafta KYOK belgesini aldık. Belgede birden fazla şey var. 

HTS kayıtları,  - aynı baz alanında bulunduğum bölge imamı - itirafında beni tanımadığını hiç görmediğini de söylemiş.

Telefon bağlantıları - iş arkadaşlarımla olan iş münasebeti dolayısıyla 

benim hakkımda bylock yazışmaları - '' bulunup ikna edilmeye çalışılacak '' içeriği 

Firari fetöcüyle olan HTS kaydı. 

Hayatımda '' hoca efendi '' dahi dememiş biriyim. 

Biri dışında hepsi lehimde olan şeyler ancak '' bu kadar şey olması normal mi KYOK belgesinde ? 

Ayrıca fişlemesi alan dışı olup KYOK kararında bu kadar tesadüfe denk gelen var mı ? 

Allah gönlünüzdekini kaderinize yazsın. Bol iadeli hafta olsun. 

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba. 2008 lise kpss ile 2010 yılında ADALET BAKANLIĞI ankara - İKM olarak işe başladım. 2012-2015 arası bakanlık bilgi işlemde geçici çalıştım. 2019 yılında CBS soruşturması nedeni ile 2020 ocak 31 de  açığa alındım. 2 aydır açıktayım ne gelen var ne giden nede arayıp soran . İki kez savcılığa ifade verme isteği ile gittim ama ifademi bırakın odaya bile almadılar. biz sizi çağırırız modundalar bekliyoruz bakalım. TEM den davet bekliyorum. Eskisi gibi sapla saman karışmaz diye düşünüyorum ama ciddi birşey olsaydı şimdiye kadar gelip alırlardı herhalde. birde soruşturma tarihi 17/25 öncesi sonrası diye spesifik bir tarih yok herhalde. neyle isnat ediliyorum henüz bilmiyorum. Somut bir banka, program vs iltisak noktasında gazete dernek dergi üyeliğim vs de yok. Ama 17/25 sonrasında öğrendiğim öncesinde mesleki ve sosyal arkadaşlığımın olduğu mühendisler (Kendim programcıyım ve mühendislik öğrencisiyim.) vs oldu. İtirafçı / Tanık ifadesi ile adımın geçtiğini düşünüyorum.  Şu Coronadan dolayı bayağı bir süre daha çağırmazlar gibi geliyor. Buna benzer  Adalet bakanlığında ya da başka kurumda KHK  sonrası 2019 2020 gibi zamanda açığa alınıp işlem görmeyen bu  ve benzeri durumda olan var mı? Nasıl bir süreç yaşanıyor. Saygılar

Adalet Bakanlığı ANKARA İKM Aktif - Ceza Dosyası - Mahrem İmam HTS BAZ / Tanık Beyanı (Bağımsız) 2011 2013

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...