İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Adalet Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

.

Güncelleme • • HEMŞO

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ilhnoz, 14 saat önce yazdı:

Mrb dostlar bi konuda yardımcı olurmusunuz ben mahkemeden beraat aldım savcı istinafa itiraz etti istinaf savcının talebini reddetti bu seferde istinaf savcısı yargıtaya itiraz etti bu hukukimidir istinafın kararı kesin değilmidir. 

Savcı berat ister ve heyette beraat derse kesinleşir

Savcı yerel mahkemenin kararı uygun heyet beraat isterse üst mahkemeye gider

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selam arkadaşlar UYAP vatandaş rolüne girdiğimde ceza ve tevkifevleri genel müdürlüğünün savcılığa yazısını gördüm davamın sonucunun ivedilikle yollanmasını istemiş bu acaba komisyona görüş bildirmek amaçlımıdır bilgisi olan var mı 

701 KHK adalet bakanlığı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

hocam belki olabilir ama daha bitmemiş bakanlık neden acele ediyor acaba ellerinde beraat etmiş KYOK almış binlerce mağdur varken anlamadım 

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
HEMŞO, 08.07.2020 - 18:55 yazdı:

Yalan söylemiş başsavcı. Ben de komisyon başkanıyla görüşmüştüm ihraç olurken bana yemin etti haberimiz yok diye. Sonra ohal komisyonundan ret geldikten sonra idare mahkemesi aşamasında bakanlık savunması geldi. Bakanlık savunmasının ekinde bir sürü evrak vardı, bu evraklar arasında komisyon kararı vardı. Bu kararda komisyon başkanı, başsavcı, üye ve komisyon müdürünün imzası var, bakanlık bunlardan liste talep etmiş kimi ihraç edelim diye, komsiyonda karar yazmış ve isim bildirmiş bu kararda. Bakanlık tekrar bunlara yazı yazmış bu isimleri neye göre ihraç edeceğiz var mı herhangi bir adli veya idari soruşturma diye. Komisyon tekrar yazı yazmış bakanlığa, herhangi bir adli ve idari soruşturmaları yok ancak adliye içerisindeki çevresel duyumlardan bunların fetöcü olduğu kanısına varılmıştır diye, sadece bu karar üzerine ben ve benim gibi yaklaşık 10 kişinin ismi var ve ihraç olduk. İnsanların gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar ve yemin ediyorlar. Bu arada bu çevresel duyum dedikleri kişileri de çok iyi biliyorum ve şimdilik Allah'a havale ediyorum. Allah haklarından gelsin onların. Çünkü hakkımızı arayacak bir hukuk sistemi maalesef şimdilik yok. 

Bende de şöyle bir durum var. İlk gözaltı Ağustos 2016 da oldu. İki yıl sonra 701 le açığa alınmadan ihraç oldum. Bakanlık 3 defa görüş sormuş komisyona hep olumlu görüş bildirilmiş. Ben bunu idare mahkemesi aşamasında gördüm. Şöyle yazıyor; " örgütle irtibat ve iltisak yoktur meslekte kalmasına karar verilmiştir raporu mevcuttur" yazıyor. Bu yazı ve takipsizlik olmasına rağmen ihraç oldum. Peki bu ihraç kararını kim neden nasıl verdi? Bence Bakanlık yukarıya yaranmak için referansı olmayanları ihraç etmek istedi ve etti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 5 saat önce yazdı:

Bende de şöyle bir durum var. İlk gözaltı Ağustos 2016 da oldu. İki yıl sonra 701 le açığa alınmadan ihraç oldum. Bakanlık 3 defa görüş sormuş komisyona hep olumlu görüş bildirilmiş. Ben bunu idare mahkemesi aşamasında gördüm. Şöyle yazıyor; " örgütle irtibat ve iltisak yoktur meslekte kalmasına karar verilmiştir raporu mevcuttur" yazıyor. Bu yazı ve takipsizlik olmasına rağmen ihraç oldum. Peki bu ihraç kararını kim neden nasıl verdi? Bence Bakanlık yukarıya yaranmak için referansı olmayanları ihraç etmek istedi ve etti.

Bizim Adalet Bakanlığını Allah bildiği gibi yapsın, bizim bakanlık personeli MEB ya da Sağlık gibi bakanlılarda olsaydı % 60-70 ya ihraç olmazdı ya da şimdiye kadar iade olmuştu. Referans  vb gibi durumu olmayanlar çok zor dönüyor bizim bakanlıkta maalesef. Zaten komisyondan ret yedinmi idare mahkemesi aşaması çok uzun ve olumsuz geçiyor. Allah yardımcımız olsun. 

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yinedee, 10.07.2020 - 15:34 yazdı:

Ama benim durumum şöyleydi açıktan  dönmüştüm sonra ihraç olmuştum ve de açıktan dönme kararı ile ihraç kararını aynı kişi verir mi ? Yani başsavcı ve komisyon üyeleri ? Çünkü açıktan döndüren de onlardı

Bana da Albatros 5 kodu var dediler, görevdeyken gözaltına aldılar,  10 ay açıkta kaldım , sonra takipsizlik alınca çalıştığım komisyon göreve iade kararı verdi, Göreve tekrar başladım, 4 ay sonra 701 sayılı KHK ile ihraç oldum, ohal red verdi, Şuan ankara idare mahkemesinde dosyam, sizin de benim gibi olmuş uzaklaştırma sonra göreve başlama, sonra şaka gibi tekrar ihraç aynı komisyon önce başlatıyor sonra ihraç görüşü veriyor bakanlığa 

701 KHK - Ret - Albatros - Ankara 19. İdare 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
HEMŞO, 20.08.2020 - 18:18 yazdı:

Bizim Adalet Bakanlığını Allah bildiği gibi yapsın, bizim bakanlık personeli MEB ya da Sağlık gibi bakanlılarda olsaydı % 60-70 ya ihraç olmazdı ya da şimdiye kadar iade olmuştu. Referans  vb gibi durumu olmayanlar çok zor dönüyor bizim bakanlıkta maalesef. Zaten komisyondan ret yedinmi idare mahkemesi aşaması çok uzun ve olumsuz geçiyor. Allah yardımcımız olsun. 

Çoğumuzun ihraç kararı bakanlık tarafından verildi. Biz atalım sucsuzsa döner mantığı. Birde yukarıya kuyruk sallama var tabi. Bizi ihraç edenlerin seceresine bir bakılsa neler çıkacak neler ama neyse. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba kolay gelsin öncelikle başıma yeni gelen bir olay hakkında musait seniz şimdiden teşekkür ederim. Ben infaz koruma memuru olarak 10 yıldır görev yapıyorum adım bir soruşturma sonucu fetö ile ilişkilendirildi HTS kayıt ve kişi beyani ile 18 ay acıkta kaldım bu surede mahkeme sureci devam etti ve ceza verilmesine yer olmadığı kararı verildi ist 35 agır cezada ben buna ragmen istinaf başvurusu yaptım (o süreç devam ediyor) bağlı olduğum kurum yurutmuş oldugu idari soruşturmada olumlu herhangi bulgu olmadığından ceza vermeye yer olmadiğina dair karar verildi ama buna rağmen baglı oldugum bakanlık oluşturduğu komisyon nedicesinde 7145 madde dayanarak

İHRAÇ KARARI VERDİ

Bunun yanı dayandirdiği konular. 

1 beni işe alan komisyon uyesinin bana tam puan vermesi ve uyenin ihraç edilmesi

2 hakkımda düzenlenen iddanemede 2 kişiyle HTS kayıtları var bunlar sorumlu kişilermiş bilmiyordum ama bunlar 2012 konuşma suresi var ama bu zamanla azarlar kesiliyor 2015 de araması var 3 sanıye suruyor ondan önceki aramasi arası 6 ay falan yani demek istediğim şu bu kişiler 13-25 önceydi sonrasında bu kişilerin aramalar 3 sanıye falan 5 saniye falan görüşme içeriği yok ve konuşmuş bile olamam 13-25 den önce görüşmem sosyal amaçlıydı mahkemecede böyle savundum yapılan HTS raporunda herhangi bir ardişik arama tespit edilemedi 

3. kişi beyanı kişi mahkemede dinlendikten sırada ben bu kişiyi 17-25 sonra bir çocuk ziyaretinde bir kahvaltı gördüğünü soyledi herhangi bir örgüt falıyeti yada para verme falan olduğunu söylemeyerek beyanı degiştirdi

4. mahkemecede savcılık aracalıgıylada yapılan tum soruçturmalada. Ne baylok ne gazete ne okul ne dernek ne abrost listesi bir banka Asya hesabı var ama 2007 de sadece acılıyor sonra hiçbir hareket olmuyor

Mahke ve kurum dan yurutulen idari soruşturmada  olumlu sonuçlar vermesine ragmen 3 Kasım acık sürecindeyken ihraç ediliyorum bakanlık komisyon tarafi dan dayanıgı sıralıdıgım olaylar bende pzt yetkili idare mahkemesine avukat aracılıgıyla başvuru yapacam ama size sormak istediğim bu konularda rastlafiğiniz olaylar sonucu 1 idari mahkeme yd verebilme ihtimali varmi sizce ve mahkeme nekadar sürer sizce 

Ve bu konularda bildiğiniz bana örnek olabilecek bir emsal var mi. 

Komisyon ihraç 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömrüm, 04.02.2019 - 22:09 yazdı:

Bende adalet bakanligi personeliyim savcılık kalemiydim ilk kurumdan giden görüşlere göre karar veriyorlar

Merhaba, bende bir soru sormak istiyorum. Ben OHAL den red aldım. Gerekçe olarak adliyeden birkaç kişinin ifadelerini göstermişler. Muhtemelen kurum kanaati neticesinde.
Bu ele avuca sığmayan beyanları nasıl ispatlayabilirim hiç bilmiyorum.
İdare mahkemesine duruşmalı dava talebinde mi bulunmalıyım, yoksa duruşmasız mı bilemedim ?
Aynı tanıklarla tekrar tekrar yüz yüze gelmek can sıkıcı bir durum olacak.:(

(679 KHK - Mahkeme BERAAT-Komisyon RET-Adalet Bak.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...