İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Sizce tsk olarak msb de dahil ( yani tüm askerler)komisyonda bekleyen dosya sayısı kaçtır?  komısyondan sizin hakkınızda az karar duyduk hep

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@wildPuppy Bende 4 yıllık lisans programını bitirdim.Uzman çavuşken kendi imkanlarımla okudum.5 kere astsubaylık sınavına girdim yazılıyı sporu geçtim hep mülakatda şutladılar.Şimdi astsubay olmadığıma seviniyorum bazı ağır ceza mahkemeleri rütbeye göre ceza veriyor.Rütbe büyüdükçe ceza artıyor...Ne günlere kaldık.

677-İncelemeye devam-Kriter Yok-Asker-Yerel mahkeme Beraat İstinaf Aşamasında

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Atiba Alsınlarda hangi kuruma atıyorlarsa atsınlar iyice gına geldi.İşsiz güçsüz 3 senede burnumuzdan getirdiler.

677-İncelemeye devam-Kriter Yok-Asker-Yerel mahkeme Beraat İstinaf Aşamasında

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 9 saat önce yazdı:

TSK personelininde tırsma yada sinmeden dolayı yazmamazlık ettiğini sanmıyorum.

Ben de sizin gibi düşünüyorum, bilgi yok yazalim ama ne yazalim. 

Esim tsk personeliydi ohal sonrasi keyfi ihrac edildi. Daha once de yazdim buraya, esimin idari mahk. Iptal davasi sürüyor hicbir gelisme yok bilgi yok. Yazacak ne var ki ?

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

araştırma merkezinde çalışan kişiler var memur olarak... TSK dan direk retler çok önceden verildi. 701 den de çok tanıdığım var ret alan. Aslında karar sürekli çıkıyor ama sadece retler çıkıyor. İadeler kesinlikle bekletildiği inancındayım 

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar merhaba. Eşim ve ben dzkk görev yaparken 701 sayılı khk ile ihrac edildik. Eşimin süregelen ankesor davası var idi ben de eşim gerekçe gösterilerek ihraç edildim. Bu arada hem esime hem de bana idari tahkikat yapildi ama tamamen prosedürden yapildigini dusunuyorum.

Eşim mart ayında ret aldi. Ret gerekçesi açıklanmamış tek sayfalık bir evrak göndermişti kuvvet. Bizde idare mahkemesine dava açarken bilgi edinme hakkımızın gasp edildiginden bahsetmiştik. 

Kuvvet bugün orjinal ohal komisyonu kararını gönderdi. Üzerinden tam 5.5 ay geçtikten sonra. Eşim etkin pişmanlıktan yararlanmış 2011 yılındaki ankesor aramalarını kabul etmiş. Sadece bu yilda arama var. Hagb aldı tutuklanmamak icin. Kararda sadece bundan bahsedilmiş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lâl, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba. Eşim ve ben dzkk görev yaparken 701 sayılı khk ile ihrac edildik. Eşimin süregelen ankesor davası var idi ben de eşim gerekçe gösterilerek ihraç edildim. Bu arada hem esime hem de bana idari tahkikat yapildi ama tamamen prosedürden yapildigini dusunuyorum.

Eşim mart ayında ret aldi. Ret gerekçesi açıklanmamış tek sayfalık bir evrak göndermişti kuvvet. Bizde idare mahkemesine dava açarken bilgi edinme hakkımızın gasp edildiginden bahsetmiştik. 

Kuvvet bugün orjinal ohal komisyonu kararını gönderdi. Üzerinden tam 5.5 ay geçtikten sonra. Eşim etkin pişmanlıktan yararlanmış 2011 yılındaki ankesor aramalarını kabul etmiş. Sadece bu yilda arama var. Hagb aldı tutuklanmamak icin. Kararda sadece bundan bahsedilmiş.

Eşim ep yararlanmış demişsiniz yani kusura bakmayın da ep yararlanan da dönmesin. Kısa özet geçeyim 2005 yılı askeri okulda okurken devrem ve hemşehrim olan kişi,  şahsıma onun da cemaat üyesi olduğunu düşünüyorum dediği için adli işlem başlatıldı göz altı vs mahkeme devam ediyor. Şimdi soruyorum bu adam göreve dönüpte zerre alakası olamayan ben dönemezsem kahrımdan ölürüm galiba. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vefa1453, 11 saat önce yazdı:

http://m.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/605198.aspx

Bu yazıyı okuyun derim iade olacak kişi sayısı bile üç aşağı beş yukarı belli.

Sayın Vefa1453,

Bahsettiğiniz yazı 19.11.2018 tarihli. Yazarın kendisine hiç girmiyorum. Yazıda geçen örnek olan dosyalar özellikle seçilmiş uç seviyede örnekler. Dekonta yazılan yazı, ses kaydı.

Hiç bir şey olmasın, hiç bir bilginiz olmasın sadece bu forumda paylaşılan kararları görüp komisyonun nasıl karar verdiğini azıcık dahi olsun gören birisi olarak siz bu yazıyı okuyun derseniz, bırakın yıllarca bu yapıya yol vermiş olanların yanlış yaptık demelerini sağlamayı, hakkımızı almayı dışarıdaki normal bir vatandaşa anlatamayız. Yaşadıklarımızı, bize bunları yaşatanların yıllarca fetö denen örgüte cemaat, hoca efendi, hizmet diyerek devletin bütün kapılarını açtıklarını, yaptıkları organizasyonları tbmm çatısı altında himaye ettiklerini, yurt dışına mektuplar yazdıklarını. Ters düşünce, gücü paylaşamayınca düşman olduklarını. Sonra bir tarafın kandıran bir tarafın kandırılan olduğunu. 

Bahsettiğiniz yazının sonunda içerden çıkan vekillerin dışarıda farklı konuşmasından bahsediyor. Bir üst paragraftaki %15 de bunun benzeri olabilir.

Bunlar bir yana daha önce geçti ama tekrarlamakta fayda var. Hükümetin bu işten geri dönmesini beklemeyin. Ergenekon gibi, balyoz, gibi geri dönmesi için halka daha büyük bir düşman göstermesi gerekir. Hak, hukuk , adalet adına böyle bir şeyi yapmasını beklemeyin. Bir şey yaparsa emin olun mecburen yapacak. Ancak bu mecburiyet ya uluslar arası hukuk yada ekonomik durum nedeniyle yine uluslar arası baskıyla olacak. Sonra her zamanki gibi "onların aldığı karar bizim için yok hükmündedir", "biz zaten bu değişiklikleri kendimiz yaptık kimse bize bir şey dayatamaz " gibi klasik ifadeler kullanacaklar. Yıllar içerisinde edindiğim tecrübe bu şekilde.

Komisyonun gerçeği belli. Adalet, hak değil. Yasama tarafından yayınlanan KHK lara hiç bir yargı mercii yanaşmadığı için uluslar arası baskı nedeniyle kurulmuştur. (komiser raporu, venedik komisyonu raporu) Tek yaptığı bahsettiğim iki yazıda da vurgulandığı üzere halen kriterlerini açıklamadığı bir cetvelle karar vermektedir. Amaç yasamanın yaptığı işleme idari işlem formatı kazandırmaktır.

Elbetteki uluslar arası baskı nedeniyle iade kararları da vermektedir. Sonrasında idare mahkemeleri devreye giriyor. Neden? hukuk var nasıl diyeceksiniz? Sonra danıştay? sonra AYM girecek. Hatta idare mahkemelerindeki bazı dosyalar danıştayın bazıları AYM nin vereceği ictihat kararlarla sonuçlandırılacak. Yoksa hukuk var nasıl diyeceksiniz?

Çok uzatmayayım.

Güncelleme • • Aklima

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 11 dakika önce yazdı:

Sayın Vefa1453,

Bahsettiğiniz yazı 19.11.2018 tarihli. Yazarın kendisine hiç girmiyorum. Yazıda geçen örnek olan dosyalar özellikle seçilmiş uç seviyede örnekler. Dekonta yazılan yazı, ses kaydı.

Hiç bir şey olmasın, hiç bir bilginiz olmasın sadece bu forumda paylaşılan kararları görüp komisyonun nasıl karar verdiğini azıcık dahi olsun gören birisi olarak siz bu yazıyı okuyun derseniz, bırakın yıllarca bu yapıya yol vermiş olanların yanlış yaptık demelerini sağlamayı, hakkımızı almayı dışarıdaki normal bir vatandaşa anlatamayız. Yaşadıklarımızı, bize bunları yaşatanların yıllarca fetö denen örgüte cemaat, hoca efendi, hizmet diyerek devletin bütün kapılarını açtıklarını, yaptıkları organizasyonları tbmm çatısı altında himaye ettiklerini, yurt dışına mektuplar yazdıklarını. Ters düşünce, gücü paylaşamayınca düşman olduklarını. Sonra bir tarafın kandıran bir tarafın kandırılan olduğunu. 

Bahsettiğiniz yazının sonunda içerden çıkan vekillerin dışarıda farklı konuşmasından bahsediyor. Bir üst paragraftaki %15 de bunun benzeri olabilir.

Bunlar bir yana daha önce geçti ama tekrarlamakta fayda var. Hükümetin bu işten geri dönmesini beklemeyin. Ergenekon gibi, balyoz, gibi geri dönmesi için halka daha büyük bir düşman göstermesi gerekir. Hak, hukuk , adalet adına böyle bir şeyi yapmasını beklemeyin. Bir şey yaparsa emin olun mecburen yapacak. Ancak bu mecburiyet ya uluslar arası hukuk yada ekonomik durum nedeniyle yine uluslar arası baskıyla olacak. Sonra her zamanki gibi "onların aldığı karar bizim için yok hükmündedir", "biz zaten bu değişiklikleri kendimiz yaptık kimse bize bir şey dayatamaz " gibi klasik ifadeler kullanacaklar. Yıllar içerisinde edindiğim tecrübe bu şekilde.

Komisyonun gerçeği belli. Adalet, hak değil. Yasama tarafından yayınlanan KHK lara hiç bir yargı mercii yanaşmadığı için uluslar arası baskı nedeniyle kurulmuştur. (komiser raporu, venedik komisyonu raporu) Tek yaptığı bahsettiğim iki yazıda da vurgulandığı üzere halen kriterlerini açıklamadığı bir cetvelle karar vermektedir. Amaç yasamanın yaptığı işleme idari işlem formatı kazandırmaktır.

Elbetteki uluslar arası baskı nedeniyle iade kararları da vermektedir. Sonrasında idare mahkemeleri devreye giriyor. Neden? hukuk var nasıl diyeceksiniz? Sonra danıştay? sonra AYM girecek. Hatta idare mahkemelerindeki bazı dosyalar danıştayın bazıları AYM nin vereceği ictihat kararlarla sonuçlandırılacak. Yoksa hukuk var nasıl diyeceksiniz?

Çok uzatmayayım.

Hocaaaam günaydın rahatsız ediyorum yine size iptal sana dilekçemizi attım avukat şablon atmıştı bize onun üzerinden değişiklikler yaptık ihlalleri sona attık üst tarafta da bize Sunulan suçlamalara karşı savunma yaptık mail olarak attım size 

TSK tanık ifadesi 2 yıl 3 ay ceza dosya istinafa gidecek ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...