İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Tüüç, 11 dakika önce yazdı:

Hocaaaam günaydın rahatsız ediyorum yine size iptal sana dilekçemizi attım avukat şablon atmıştı bize onun üzerinden değişiklikler yaptık ihlalleri sona attık üst tarafta da bize Sunulan suçlamalara karşı savunma yaptık mail olarak attım size 

Günaydın, okuyorum. Haberdar ederim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Vefa1453, 10 saat önce yazdı:

Eşim ep yararlanmış demişsiniz yani kusura bakmayın da ep yararlanan da dönmesin. Kısa özet geçeyim 2005 yılı askeri okulda okurken devrem ve hemşehrim olan kişi,  şahsıma onun da cemaat üyesi olduğunu düşünüyorum dediği için adli işlem başlatıldı göz altı vs mahkeme devam ediyor. Şimdi soruyorum bu adam göreve dönüpte zerre alakası olamayan ben dönemezsem kahrımdan ölürüm galiba. 

Hıncınızı anlıyorum. Ben eşimle 2013 yılında evlendim bahsettiğim tarih 2011. Tepkinizi bana yönlendirdiğini görerek cevap veriyorum. (Yazdığım herşey bilgilendirme amacli). Bende eşim iltisak gösterilerek ihraç edildim, sizde anladigim bir akrabanız sebebi ile. 

Hukuk doğrunun yanlışın ortaya çıkması için var. Ben eşimi yarın iade etsinler yazmadım. Ama hukuk çerçevesinde hakkını arıyor yazdım. Ki eşimin iddianamesini, ifadesini gormediniz, okumadınız suçlu ya da masum olup olmadığını bilmiyorsunuz. O an ep yi kabul etmek istemiş ve etmiş. Zamanı geriye alıp o günü değiştirebilirmiyim?

Eleştiri diliniz ağır. Aynı üslupla yazacaksanız bana cevap vermeyin lütfen.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

Günaydın, okuyorum. Haberdar ederim.

Hocam bizim ilde idare mahkemesi olmadığı için asliye hukuk diye değiştirdim orayı 

Vefa1453, 10 saat önce yazdı:

Eşim ep yararlanmış demişsiniz yani kusura bakmayın da ep yararlanan da dönmesin. Kısa özet geçeyim 2005 yılı askeri okulda okurken devrem ve hemşehrim olan kişi,  şahsıma onun da cemaat üyesi olduğunu düşünüyorum dediği için adli işlem başlatıldı göz altı vs mahkeme devam ediyor. Şimdi soruyorum bu adam göreve dönüpte zerre alakası olamayan ben dönemezsem kahrımdan ölürüm galiba. 

Benim eşimde ep yapmış bence şuanki khk lı olmayan insanlar gibi davranmayı bırakın dosyamızı biliyor musunuz içeriğini okududnuz mu örneğin bizim dosyayı en yakın bilen sayın @Aklima Hocam baktığında eşiniz neden ep yapmış suç teşkil edecek birşey yok demişti ever yok ama o anki psikolojik durumları buna iteliyor be en önemlisi kolluk kuvvetlerinin yaptığı baskı ve dedikleri bizim tanıkta aynı sizin tanık gibi düşüyorum demişti mahkemede hiç bir örgütsel faaliyetini görmedim dedi Leh’imize tanıklık yaptı resmen ha diyeceğim o ki biz sizinle aynı sebepten yargılanıyoruz biz dönmeden sizin gibi düşünenenler dönmez inşallah 

TSK tanık ifadesi 2 yıl 3 ay ceza dosya istinafa gidecek ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar herkesin travması ağır. Ayrıca her ne olursa olsun kader birliği yapıyoruz. Gerçek suçlular aranıyorsa bize gelene kadar baştakilere bakmak lazım aldanmışlara. Birbirimizi kırmadan şu durumdan aklanmaya bakalım.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 2 dakika önce yazdı:

arkadaşlar herkesin travması ağır. Ayrıca her ne olursa olsun kader birliği yapıyoruz. Gerçek suçlular aranıyorsa bize gelene kadar baştakilere bakmak lazım aldanmışlara. Birbirimizi kırmadan şu durumdan aklanmaya bakalım.

Değil mi olması gereken bu ama o şekildeki söylemleri kesinlikle kabul etmiyorum ep yapan da dönemesin çok ağır bir laf 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ep den yararlanmayıp hapis cezası alan birini tanıyorum. ifade için çağırılmış ve 10 isim söyle çık denmiş. o da kimseye iftira atamam dey,nce tutuklu yargılandı. Meğerse onu da başka bir ep den yararlanan suçsuzsa aklanır mantığıyla iftira etmiş. Sonunda bu kişi kripto olabilir diye 2 yıldır içeride. Tabi duyum bu. Kimsenin ne yaşadığını bilemiyoruz. Şunu söyleyeyim tsk da olup da bunların kucağında yükselmiş kişiler halen görevde. Muhalif veya zamanında ilişiğini kesmişler ile hiç alakası olmayan torpilsizler ihraç. Bunu artık sağır sultan bile biliyor. Bizi harcayanlar ergenekon balyozda kendilerini kurtarmak için para toplayıp avukat tuttuğumuz kardeş bildiğimiz varlıklar. 

Görevdeyken hep derdik kader birliği yapıyoruz diye, asıl kader birliği bu...şu an... ekmeğimizi, geleceğimizi, çocuklarımızın geleceklerine kadar her şeyi alıp lekelediler. Ve direnmez, sesimizi duyurmazsak unutuluruz ve bu nankör halk (%40 a yakını) bizi umursamıyor. 25 kuruşluk poşete verdiği tepkiyi hapishanelerde doğan çocuklara vermiyor,...

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 8 dakika önce yazdı:

ep den yararlanmayıp hapis cezası alan birini tanıyorum. ifade için çağırılmış ve 10 isim söyle çık denmiş. o da kimseye iftira atamam dey,nce tutuklu yargılandı. Meğerse onu da başka bir ep den yararlanan suçsuzsa aklanır mantığıyla iftira etmiş. Sonunda bu kişi kripto olabilir diye 2 yıldır içeride. Tabi duyum bu. Kimsenin ne yaşadığını bilemiyoruz. Şunu söyleyeyim tsk da olup da bunların kucağında yükselmiş kişiler halen görevde. Muhalif veya zamanında ilişiğini kesmişler ile hiç alakası olmayan torpilsizler ihraç. Bunu artık sağır sultan bile biliyor. Bizi harcayanlar ergenekon balyozda kendilerini kurtarmak için para toplayıp avukat tuttuğumuz kardeş bildiğimiz varlıklar. 

Görevdeyken hep derdik kader birliği yapıyoruz diye, asıl kader birliği bu...şu an... ekmeğimizi, geleceğimizi, çocuklarımızın geleceklerine kadar her şeyi alıp lekelediler. Ve direnmez, sesimizi duyurmazsak unutuluruz ve bu nankör halk (%40 a yakını) bizi umursamıyor. 25 kuruşluk poşete verdiği tepkiyi hapishanelerde doğan çocuklara vermiyor,...

Valla hocam bana göre evet suçlular var ama o kadar masum kişide var şimdi kişi durumunu yazıyor ben bu kişiye inanmak zorundayım çünkü dosyada ne yazdığını gittiyse ne için gittiğini falan bilemem kimsenin aklını yada kalbini okuyacak kadar gelişmiş bir yapım yok ben buradaki arkadaslarıma inanmazsam bana kim inanır . Ben bilerek dosyayı aklıma hocama gönderdim yazdığım şeylerden eksik bi yer vardır yanlış bi yer vardır kimseyi umutsuzluğa sürüklemek istemem dedim açık açık bilgileriyle gönderdim ben sen o fartketmez benim eşime nasıl haksızlık yapıldıysa herkese yapılmıştır bende bu mantık var 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ilk mahkemede 6/3 ceza aldim ankesorden.dosyamda aramadan baska hic birsey yok.birlik ilk 15 ggu yapti.suan yapmam gereken birsey var mi?

Aciga alindiktan sonra neler yapilmasi gerekiyor?

Yatdimci olursanız sevinirim

Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lâl, Bir saat önce yazdı:

Hıncınızı anlıyorum. Ben eşimle 2013 yılında evlendim bahsettiğim tarih 2011. Tepkinizi bana yönlendirdiğini görerek cevap veriyorum. (Yazdığım herşey bilgilendirme amacli). Bende eşim iltisak gösterilerek ihraç edildim, sizde anladigim bir akrabanız sebebi ile. 

Hukuk doğrunun yanlışın ortaya çıkması için var. Ben eşimi yarın iade etsinler yazmadım. Ama hukuk çerçevesinde hakkını arıyor yazdım. Ki eşimin iddianamesini, ifadesini gormediniz, okumadınız suçlu ya da masum olup olmadığını bilmiyorsunuz. O an ep yi kabul etmek istemiş ve etmiş. Zamanı geriye alıp o günü değiştirebilirmiyim?

Eleştiri diliniz ağır. Aynı üslupla yazacaksanız bana cevap vermeyin lütfen.

Tepkim size değil ki isim ver kurtul şeklinde insanları bilip bilmeden o fetocu bu fetocu şunu da gördüm diyenlere ki ben bana tanık yapan kişiyle konuştum abisi vasıtasıyla adam diyor ki ben orada gözaltında çok korktum olabilecekleri düşündüğüm herkesi söyledim. Madem bu kadar dürüst ve vatansever kişiler ben şuna bakarım darbeden sonra eşiniz ve bana tanıklık yapan kişi çalışmaya devam etti mi etti. Sen gerçekten pişman isen git ve hakkinda hiçbir işlem yapılmadan herşeyi anlat . Benim en kızdığım nokta bu ve son cümle madem ben cemaatçi olabilirim ifaden de adım geçiyor abi bari destekli salla. 2005 te bir cemaatten olabileceğimi hatırlayan şahıs 2012 de düğünüme gelip tarihini hatırlamıyor. Saygılar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tüüç, 59 dakika önce yazdı:

Hocam bizim ilde idare mahkemesi olmadığı için asliye hukuk diye değiştirdim orayı 

Benim eşimde ep yapmış bence şuanki khk lı olmayan insanlar gibi davranmayı bırakın dosyamızı biliyor musunuz içeriğini okududnuz mu örneğin bizim dosyayı en yakın bilen sayın @Aklima Hocam baktığında eşiniz neden ep yapmış suç teşkil edecek birşey yok demişti ever yok ama o anki psikolojik durumları buna iteliyor be en önemlisi kolluk kuvvetlerinin yaptığı baskı ve dedikleri bizim tanıkta aynı sizin tanık gibi düşüyorum demişti mahkemede hiç bir örgütsel faaliyetini görmedim dedi Leh’imize tanıklık yaptı resmen ha diyeceğim o ki biz sizinle aynı sebepten yargılanıyoruz biz dönmeden sizin gibi düşünenenler dönmez inşallah i

Valla sui niyetlerinizi size iade ediyorum. Madem kollukta baskı vardı eşiniz gözaltına alina kadar neden çalıştı kimse ismini vermese şu an da çalışmaya devam edecekti. Bende 30 tane isim verebilirdim çalıştığım birliklerden sırayla sallardim. Benim söylemek istediğimi ne demeye çalıştığımı burada herkes çok iyi biliyor ve anlıyor. Son olarak biz dönmeden siz donemezsiniz sözüne gelince bu vebal sizi kıyamette bulur bende dahil. Saygılar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...