İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Ankesör davası devam ederken komisyondan red alanların dikkat etmesini tavsiye edeceğim bir husus var.

Özellikle hakkında ankesör hariç hiç bir gerekçe yada ankesör nedeniyle devam eden kovuşturma haricinde başka bir gerekçe olmayanlar için.

İdare mahkemesi başvurunuzu yaparken; sonuç ve istem kısmına "iş bu müracaatıma konu olan iptal davasının sonucunu etkileyeceğinden karar vermek için; komisyon kararında başvuruma red gerekçesi olarak gösterilen, hakkımda .... mahkemesinde ... numaralı ve .... tarihli ceza davasının bekletici mesele olarak değerlendirilmesini ve sonucunun beklenmesini" şeklinde bir madde ekleyiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima sn aklima sizce ankesorden kyok alanlara komisyon ne verir baska hic kriter yoksa  icerik olarak da konusma goruseme vs yoksa ve  aktif gorevdeyken orgut tarafindan  yasatildigi asikar olan magduriyetler varsa ve  bu durum savcilik tarafindan onaylanmissa? 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Senem Çetin, 18.09.2019 - 10:57 yazdı:

Merhabalar.Bizim durumumuz da sizinki ile örtüşüyor.Esim adına takip ediyorum.689 ile hava kuv.ihrac.Takipsizlik geldi haziran ayında. Arama göz altı ifade vs.olmadi.takipsizlikte yakınlarının banka hesabı yazıyor.Ama eşimin yakını hickimsede hesap vs yok.Benim babamın hesabı vardı.O da ayrı bir konu.Babam in şehir ici otobüsü vardı ve o bankadan bir kart kullandırdı belediye.Sanirim o nedenle.Komisyon Sonucu bekliyoruz ama fazla da umut bağlamıyoruz.Pasaport yasakları kalksa belki daha hayırlı olacak. 

KHK lı eşlerine pasaport şerhi kalmadı mı? Benimde eşim KHK lı takipsizlik aldı komisyondan sonuç bekliyoruz. Ben özelde çalışıyorum. Yurt dışına çıkmak istesem çıkamayacak mıyım? 

Khklı868

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 4 saat önce yazdı:

@Aklima sn aklima sizce ankesorden kyok alanlara komisyon ne verir baska hic kriter yoksa  icerik olarak da konusma goruseme vs yoksa ve  aktif gorevdeyken orgut tarafindan  yasatildigi asikar olan magduriyetler varsa ve  bu durum savcilik tarafindan onaylanmissa? 

Benim durum aynen böyle bekliyorum inan bnde çok merak ediyorum

701 ihraç takipszilik alındıktan sonra ihraç hava kuvvetleri  komisyon inceliyordu inceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Emre585858 sizin durumunuz nedir tam olarak yakipsizligijizde ne yaziyor?  kuvvetten bilgi alabiliyor musunuz bende 15 aydir takipsizlikle bekliyorum haber yok 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2 ay oldu istinafta hala tık yok.ön inceleme için atama bekliyor yazıyor, ne kadar daha sürer ki

Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Takipsizlik var feto ile itisakimin olmadığı sıcak bakmadigim yazıyor.  İbraz olmasa önce aldım yani 701 khkdan 2 ay once

701 ihraç takipszilik alındıktan sonra ihraç hava kuvvetleri  komisyon inceliyordu inceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Emre585858 peki kuvvetle konustunuz mu sizi takipsizlik oldugu halde ne hakla ihrac etmisler? suan ceza alanlari bile ihrac etmiyorlar bekliyorlar aylardir bizzat bildigim var  bu konuda ne dediler 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dilekçe yazdım ohal komisyonuna yönlendirdiler kesinlikle söylemiyorlar yani @BusnrYilmaz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Emre585858 aynen banada oyle yaptilar resmen kurumun acisini cekiyoruz diger kurumlarda sıkintı yok bekleyelim bakalim ama komisyondan hic umitli degilim ben bence kalan tum asker dosyalarina red verecekler 701 ozellikle topu mahkemeye atacaklar gibi 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...